446 Shares 9520 views

Prawidłowy rozwój: musi być w stanie w ciągu 4 miesięcy dziecko

By tym wieku życia dziecka w domu trochę część jego przebiegu. Rodzice są przyzwyczajeni do ich nowego sposobu życia, okruchy zbyt „przyzwyczajony”. Zwykle do 4 miesięcy dziecko powinno już nie dręczyć problemy z wnętrzności, i sen jego noc nie jest tak nieciągły, który pozwala rodzicom spać. Jednak dzień dziecko już zasnąć, zaczynają aktywnie badać swoje otoczenie. To jest zawsze towarzyszy wymaga uwagi ze strony dorosłych. Widząc jak dziecko dosłownie w zawrotnym rozwija i rośnie, wielu rodziców zastanawia pytanie: „Co musi być w stanie dziecka w ciągu 4 miesięcy” W rzeczywistości, był jeszcze dzieckiem, ale to z tego okresu zaczynają układać i tworzą wiele ważnych dla jego przyszłych umiejętności rozwojowych. Ich poziom zależy od psychicznego, emocjonalnego i fizycznego tworzenia się dziecka.


Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 4 miesięcy – indywidualnie

Pamiętaj, że te same dzieci nie istnieją, i byłoby źle dostosowanych „jeden rozmiar dla wszystkich”. Ktoś bardziej spokojny, ktoś aktywny, otwarty na świat kogoś, dobrze, ktoś woli oglądać: dzieci są tak różne, jak dorosłych. Ale istnieje pewien zestaw podstawowych umiejętności z tym, że dziecko powinno być w stanie do 4 miesięcy. Jest to pewien standard, porównując z którego zdolności dziecka, możliwe jest, aby ocenić stopień jej rozwoju.

Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 4 miesięcy – podstawowe umiejętności

 1. Toczyć z plecami do jego boku i brzuchu. W pozycji leżącej, że dziecko jest w stanie poruszać się widok poruszających się obiektów.
 2. Siedząc lub leżąc na brzuchu, chude dłonie na powierzchni. W tej pozycji, trzymać głowę dobrze, swobodnie obracając go w lewo i prawo.
 3. W odpowiedzi na pojawienie się znanych i nieznanych twarzach.
 4. Słuchaj dźwięków i wygląd, aby określić źródło pochodzenia.
 5. Niezależnie wziąć i trzymać uchwytów zabawki i przedmioty. Pokaż reakcja na nowe, aby wyrazić „niezadowolenie” gdyby podjęte.
 6. Bez wsparcia trzymać głowy stały.
 7. Odpowiedzi na jego imię.
 8. Nieodebrane lub próbować chwycić zabawki wiszące nad nim. Odpowiedzi na jasnych obiektach w domu.
 9. Zastanów się, dotknąć i obrócić uchwyty w zabawkach.
 10. Oparcie się na czubkach palców stóp, gdy jest obsługiwana w pozycji pionowej.
 11. Śmiać kiedy bawią dorosłych.
 12. Gulit długo z dodatkiem długi, sporządzonych gardłowych dźwięków.

Są to podstawowe elementy zachowań wspólne dla wszystkich dzieci w tym wieku. Wszelkie pozorne rozbieżności, które powinny być w stanie zrobić dziecko w wieku 4 miesięcy, powinny być dokładnie badane odpowiednich specjalistów.

Rozwój dziecka

Natura – natura, ale to, co dziecko może w ciągu 4 miesięcy, w dużej mierze zależy od tego, jak rodzice komunikować się ze swoim dzieckiem, a to sprawia, że dla jego pełnego rozwoju. Wiemy, że dzieci z kim porozmawiać o wiele bliżej, szybciej dostosować się i rozwijać. Później w tych dzieci mają wysoką zdolność do jakiejkolwiek nauki. Nieodzownym atrybutem normalnego rozwoju – zabawki. W tym wieku, może być grzechotki, a nawet gry edukacyjne według wieku. Na tym etapie najważniejsze – umiejętności motorycznych, widok koncentracyjnego, chwytając refleks i percepcję kolorów. Ogólny rozwój nie jest kompletna bez aktywności fizycznej – masaż, gimnastyka, spacery na świeżym powietrzu przyczyniają się do rozwoju aktywności umysłowej. Wszystkie te środki są dobre, jeśli dziecko jest przede wszystkim, otoczona miłością. W takich okolicznościach będzie rosnąć łatwo i przyjemnie, a jej rozwój będzie zawsze na odpowiednim poziomie.