649 Shares 6541 views

"Dzhek Deniels" – brandy? Nie, whisky! „Dzhek Deniels”: zdjęcia, jak odróżnić oryginał od fałszywy

Większość ludzi prawie nie widzi różnicy między takich napojów jak brandy i whisky. Są one podobne w kolorze i siły. W rzeczywistości, to nie jest przypadek, a różnica między nimi jest ogromna. Istnieją różnice w użytych surowców, a także w produkcji. Tak, Ameryka jest niezaprzeczalna duma whisky „Dzhek Deniels”. Koniak jest wynaleziony we Francji, urodził się, jak wiemy, z prowincji o tej samej nazwie. Ale to rozróżnienie nie kończy. W dalszej części artykułu omówimy wszystkie szczegóły. I jeszcze …


Trochę historii

Człowiek, bardzo oddany Bogu, ale przynajmniej silna miłość do napojów alkoholowych – Denn Koll – był kapłanem, i miał własną gorzelnię, która następnie zatrudnił chłopca Daniel Jasper. Dzieciak był nie starsze niż siedem lat, ale widząc jego inteligencję i staranności, Ojciec Święty zaczął uczyć go wszystkiego, co wiedział siebie. Chłopiec rósł i wkrótce stał się prawdziwym partnerem starego kapłana. W wieku trzynastu lat, otrzymał dziedzictwo w gorzelni i pokazał, że radzi sobie z takim przypadku jako twardego biznesu alkoholowego. To Jasper i stał się twórcą słynnego na całym świecie produkt pod marką Jack Daniels. Koniak popyt na całym świecie, ale żeby zrobić to jako całość bardziej skomplikowana. Wymaga to starannego doboru odpowiednich składników. W tym samym starzenia w beczkach, francuski napój jest droższe, ale zazwyczaj nie działa, jeśli porównać ją z whisky „Dzhek Deniels”. Koniak z takim samym opóźnieniem, a nawet najbardziej znanego producenta ustąpią niego w cenie.

Rozwój produkcji

Stopniowo gorzelnianym przekształcono w małych rozmiarach, ale również funkcjonujące roślin. W 1866 roku, Jack stał się pierwszym człowiekiem, który oficjalnie zarejestrować swoją wyjątkową produkcję whisky. Ta data widzimy na etykiecie, uzyskanie „Dzhek Deniels”. Produkt sączy się przez jakościowego klonu cukrowego węgla, przy użyciu właściwego wody. A do tego Jack zakupiono działkę w pobliżu miasta Liksburga. To właśnie tutaj odkrył sprężynę czystego, pyszne i miękkiej wody. Produkcja została rozszerzona i ulepszona. Normalna trzynastoletni chłopiec stał się właścicielem popularnej marki alkoholu na świecie. Jack usiadł na ziemi, cały czas rozwija swoją działalność, wykonując odpowiednie ruchy marketingowe. Na przykład, w 1892 roku, trzynaście pracowników przedsiębiorstwa został założony grupę o nazwie Original Srebrny Cornet zespołu, szybko stał się sławny w regionie. Taki chwyt reklamowy wykonany Produkty marki bardziej rynkowe.

A my nadal badać różnicę pomiędzy popularne na całym świecie likieru.

Wygląd butelki

W dużych szklanych butelkach ze szczególnym gwiazdy oznaczenie wskazujące jego okres dojrzewania, od pierwszych dni produkcji i nadal produkowane brandy. „Dzhek Deniels” (obrazy starego produktu można jeszcze znaleźć w przestrzeniach Internetu) pierwotnie sprzedawanych w butelkach z korkami glinianych dębowych. Butelki same tylko kwestia ilości, a cena jest niebotyczne. Na ruch miał wygrawerowane „Pan Jack”, co wskazuje na jakość towarów. Pakiet ten został zastąpiony przez nowy tylko w 1895 roku, gdy sprzedawca z Illinois przedstawił całkowicie nowy, nietypowy kształt butelki, łamie wszystkie możliwe stereotypy w swoich prezentacjach. Była z zaślepką, kwadratowe, łatwe w transporcie i Jack był pod takim wrażeniem, że zdał sobie sprawę, że było to w takim pojemniku i należy go sprzedać „Dzhek Deniels”.

Ta whisky czy koniak?

Wiedzę osoba taka kwestia kilku minut można ogarek. Oba te napoje alkoholowe są starzeniu w dębowych beczkach, ale nie kończy się podobieństwo. Koniak jest wykonany wyłącznie z białych winogron niektórych odmian, jako surowiec do whisky jest jednym z rodzajów zbóż (ryż, proso, pszenica, kukurydza, gryka, żyto i jęczmień). Oznacza to, że zarówno napój mają zupełnie inny smak i aromat. I, oczywiście, istnieją pewne różnice w technologii produkcji. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany w niuanse, trzeba najpierw dowiedzieć się, jaki jest „Dzhek Deniels”. Brandy lub whisky przed sobą – nie jest trudno zidentyfikować później.

Różnica w produkcji

W przypadku jazdy z brandy stosowane alambik – klasyczne sześcianu wykonane z miedzi, a dwa urządzenia do destylacji whisky. I interesujący jest fakt, że gdy jeden z nich z jakiegoś powodu się nie powiedzie, to nie jest naprawiony, i kupił dokładnie to samo, nawet identyczne defekty na ciele. Producent wyklucza żadnych zmian w swojej technologii i boi się nawet najmniejsze odchylenia od ideału w smaku, więc nie miało to wpływu na reputację udanego i światowej sławy marki jak „Dzhek Deniels”. Koniak jest łatwiejszy do wykonania i wymaga tylko jednego zaciągu, whisky destylowana jest często nie tylko dwa, ale trzy razy.

Od 1904 roku alkohol Jack Daniels został zyskuje światową sławę. Po pierwsze, zdobył złoty medal w St. Louis, aw przyszłym roku zostanie on powtórzony. Międzynarodowy złoty medal otrzymał napój w Belgii, a potem inne kraje zaczęły nagradzać nagrody whisky i medale za najwyższej jakości. W 1911 roku spółka utraciła założyciel, który zmarł nagle z powodu zatrucia krwi. Dziedziczenie majątku zakładu i dołączył do swojego siostrzeńca Lem Motl, który postanowił nie zmieniać niczego, ponieważ produkcja i tak został idealnie dostosowane i smak napoju wszystko za wyjątkowe. Nie wprowadzono żadnych zmian do 1988, podczas gdy szef firmy nie Jack Reyr. W celu filtrowania zaczęli używać zwykłą węgla, ale teraz whisky oczyszczono dwukrotnie. Po pierwsze, tak jak poprzednio, zostało przeprowadzone przed wprowadzeniem go w beczkach, drugie ekspozycji wykonanej na czwartym roku. Napój stał się jeszcze bardziej znakomity smak, delikatna i miękka w tym samym czasie.

Technologia tworzenia koniak jest nie mniej interesująca. Wino z regionu Cognac nie przekracza fortecę w siedmiu stopni, a więc długo przechowywane. Wkrótce Normanowie i Sasi zaczął się porzucić swojego zakupu. Aby zachować winiarze produkt pojawił się go wyprzedzić i lewo, aby czekać na nabywcę w dębowych beczkach. Często przechowywanie trwało kilka lat i więcej, i nie był to pierwszy pachnący brandy.

„Dzhek Deniels”: jak odróżnić oryginał od fałszywy w pigułce

W rzeczywistej postaci butelki nawet pole z lekko stożkowe krawędzie i idealnie gładkie krawędzie. Fałszywa produkcji tego efektu jest trudno osiągnąć: The Verge uzyskane zaokrąglone, zamazane.

Teraz konieczne jest, aby zwrócić uwagę na projekt. Wytłoczony napis i grawerowanie na dolnych i górnych bokach butelki – jest cechą oryginału. Uczynić je wyczyścić nieco trudne, a w tanim sfałszowanej wersji będą rozmyte, gładka. Jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować jeszcze fałszywy, musimy spojrzeć na etykietę. Oficjalna strona uaktualnił swój projekt. Uważamy wszystko poprawne czcionki, rozmiar, napis i wtedy … Jeśli nie pojawia się wątpliwość, należy zwrócić uwagę na ustalenie etykietę na butelce. Na pierwotnej wszystkie jest symetryczny, fałszowanie charakteryzuje się brakiem pozostałości kleju i wypukłości.

Koniak może być Dagestan lub ormiański, ale tylko Francja ma wszystkie prawa do produkcji i ściśle monitoruje jakość produktu, więc jeśli etykieta zawiera inne kraje produkujące mogą pić brandy należy do tej kategorii. Czy jest to tylko fałszywy, nie brandy.

„Dzhek Deniels” (0,5-litrowa butelka whisky) charakteryzuje się obecnością unikalnego kodu i EI znajduje się w narożniku opakowania i etykiety oznacza datę i cylinder pomieszczenia.

Nurkujemy w głąb

Rozważmy teraz korek i jego projekt. W oryginale jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, pokryta warstwą błyszczącego czarnego koloru z gładkiej sekcji. Na podrabianych film jest zwykle nieobecny, a pokrywa jest wykonana z metalu. Ruszamy do dołu. Jak wspomniano powyżej, jest to kwadrat z doskonale ostrych krawędziach oraz wszystkich niezbędnych informacji dla konsumenta. Znak fałszerstwa tutaj może być obecność w zakresie druku od naciskając maszyny, podobne do oryginalnych wad po prostu nie może być. I, oczywiście, cena: około tysiąca rubli dla klasycznej butelki 0,5 litra i nie mniej niż 1700 rubli. za litr – cena tag wskazuje, że przed sobą prawdziwy „Dzhek Deniels”.

Brandy wytrzymałość napoju 40-60 stopni. Surowcem do niego są białe winogrona. W klasycznej wersji służy do tłoczenia prasy. Cukier nie dodaje, a sok fermentuje natychmiast. Rezultatem jest wino wytrawne. Po kilku powtórzonych destylacji i starzeniu w beczkach przez co najmniej dwa lata, otrzymany alkohol można nazwać koniak brandy.

Właściwa degustacja napój

Nawet najbardziej smaczne i wysokiej jakości napój może łatwo zepsuć, jeśli prawidłowo jeść. I docenić smak oryginału, trzeba dowiedzieć się, jak smakuje. W naszym kraju, bardzo niewiele osób ma jasne wyobrażenie o nim. Duchy wielu są przyzwyczajeni do picia w jednym haustem, kiedy dobre duchy jest zalecany do spróbowania powoli. Jeszcze lepiej, to będzie w pomieszczeniu z przyćmionym stonowane oświetlenie i spokojnej atmosferze, która będzie w pełni skoncentrować się na rytuale picia i uciec od tego prawdziwą przyjemność. Butla musi koniecznie być zimno. I do tego pół godziny przed Degustacja umieścić go w zamrażarce. Służył napój okulary tylko w głębokim na nodze, zawartość wstrząsnąć. Napełnij szklanki na trzecie miejsce, nie więcej – jest to bardziej wygodne, aby obserwować grę z gry i kolor napoju z pięknym bursztynowym kolorze. To jest droga do picia whisky „Dzhek Deniels”.

Koniak (opinie – bezpośredniego dowodu) wypić trochę trzymając szklankę w ręku i podgrzać. Powąchać trochę cierpki i słodki, zanim mały łyk eksperci zalecają jest wymagane do korzystania z jego aromat.

Zabronione jest:

1. Wymieszać drinka z innego rodzaju alkoholu lub piją go po.

2. Przemyć sokiem, woda i tym podobne. D.

3. Szybko pić i przekąskę od razu, bez czekania na mecie.

4. Używaj żadnych ozdób do kubka, słomy. I brandy i whisky – prawdziwie męski napoje, a takie traktowanie, oni po prostu nie akceptują.

Co pić zdrowsze

Jeśli porównamy napoje do świadczeń zdrowotnych, oczywiście, zwycięzca będzie dobry koniak. W przeciwieństwie do whisky, ma pozytywny wpływ na organizm człowieka nie zawiera estry i oleje fuzlowego. Ale wysokiej jakości słód whisky jest również przydatna. Ma więcej niż kwas elagowy wina. Ten przeciwutleniacz jest w stanie oprzeć się rozwojowi patologii nowotworowych i pomaga serce. Prawdziwa amerykańska whisky, kwaśny i słodki, pewnie wygrał swoje miejsce w świecie. Zawiera ona subtelne nuty karmelu, wiśni i lekką mgłę. I wreszcie być pewni autentyczności produktu, zakup powinien być dostępny tylko w sklepach, z niezbędnymi certyfikatami jakości.