367 Shares 1520 views

Jak nasączone miotła do kąpieli: krok po kroku

Urlop, który łączy działanie lecznicze i miękką leczenia odprężające – to niesamowite luksusowy. Rosyjski kąpiel jest uznawany za najlepszy sposób na pozbycie się zmęczenia i stresu, ale to nie istniałby bez prostego i genialnego wynalazku starożytnych Słowian – miotła.


Atrybut rola

Ten elementarny aplikacja tradycja urządzenie, które przechodzi z pokolenia na pokolenie, z ciągłego dodawania nowych i niekiedy zapomnianych receptur kojarzeń i detalu.

Przy użyciu atrybutu kąpiel może jednocześnie rozwiązać kilka zadań.

 1. Odzysku. Właściwości lecznicze drzew różnych gatunków mają działanie odmładzające i pobudza przemianę materii i pomaga otworzyć pory skóry. Wszystko to można osiągnąć, jeśli wiesz jak moczyć miotłę do kąpieli.
 2. masaże. Konieczne jest, aby mieć na konkretnej orientacji kulturowe łaźnię parową rosyjski. Należą do nich różne rodzaje ciosów, od małych uderzeń twardą i sztywną pohlestyvany i rozładować gorącej pary. To sprawia, że możliwe do osiągnięcia etyczno gorącego powietrza do organizmu składników odżywczych i pierwiastków śladowych i witamin. Przyznane z parą liści i kory olejki eteryczne przyczynić się do poprawy witalności i odporności.
 3. Intensyfikacja. Wystawienie na działanie wysokiej wilgotności i gorącego powietrza na organizm jako całość, jak i na poszczególnych narządów. Takie kombinacje pomagają osiągnąć najlepszy efekt, a stosowane są w profilaktyce wielu chorób.

polano

Przed cieszyć procedury kąpieli, konieczne jest przygotowanie miotłę poprawnie.

 • Zdjęcie oddziałów do produkcji powinna wynosić do 20 czerwca. Wymaga to wybrać tylko suchą pogodę, inaczej surowe liście powoli zaczyna się ściemniać w czasie suszenia, a następnie związały i odpadać. Zdaniem ekspertów, to najlepszy czas, aby wyciąć surowiec do miotły jest rano, gdy rosa spadła. Wieczorem do wykonania tej procedury nie jest zalecane.
 • Po gwintowania złożone i luźno związany, po czym powieszono do wyschnięcia. Aby to zrobić, należy wybrać miejsce z projektem i bez wnikania promieni słonecznych. Po około tygodniu bary blisko zebrane i umieszczone w chłodnym miejscu, z dala od wilgoci. Wybrany pokój muszą być dobrze wentylowane i suche.
 • Zapasy potrzebne do rozprzestrzeniania się na podłodze, a na co dzień oni zwrócić się do drugiej strony. W wyniku tych manipulacji miotła uzyskać konfekcjonowanych.
 • Następny grono ułożone jeden na drugim. i muszą być one przechowywane w taki sposób, cyklicznie przesuwa się brak zbrylania. Stopniowo splyuschatsya i uzyskiwania niezbędne formy. Ważne jest, aby upewnić się, że przedmiot nie jest dużo wyschły.
 • Po wysuszeniu na gałęziach powinna pozostać zielony i matowe liście o silnym zapachu, który w momencie parowania jest jeszcze jaśniejsze. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak moczyć miotłę do kąpieli prawidłowo. Paczki należy przechowywać w stogu siana, aby chronić je przed wilgocią.

typy

Dziś możemy kupić miotły różnych surowców do zabiegów kąpieli. Warto wiedzieć, jakie cechy mają rośliny, z której utworzone miotłę.

 • liśćmi dębu są dość grube, szerokie, łatwo wstrzykiwane pary i mieć kawałek wysuszonej strukturze, który pomaga łagodzić postegivanie. Rosołu, która pozostaje, można stosować do leczenia chorób skóry lub pocenia rąk i stóp.
 • Eukaliptus. Często miotły na podstawie takich surowców wzrosły na Kaukazie, a dziś jest używany w rosyjskich łaźni parowych. Aby uzyskać informacje na temat sposobu moczyć miotłę do kąpieli z tej rośliny, Rosjanie nauczyli od swoich sąsiadów i przyjęły dość skutecznie to doświadczenie. Napar z liści w przyszłości jest rozpylany na gorących kamieniach i ścianach wanny niż obracając pokój do ogromnego inhalatora. Od tej procedury, efekt terapeutyczny jest odczuwalny w całym organizmie.
 • Istnieją również wady: bardzo cienkie w oddziałach eukaliptusowych, i tak trzeba wydać dodatkowe siły na wahadłowe ramiona. Ponieważ w łaźni parowej w niepożądany peretruzhdaetsya wybrany doświadczony personel kąpieli połączenie warianty kilku eukaliptusowy, brzoza i dąb dodano nici.
 • Iglastych. Wykonane ze świerku, sosny i jodły. Są one klasyfikowane jako twarde jak uderzenie staje się bardzo bolesne. Jeśli skóra jest wrażliwa, wówczas procedura z miotłą zaleca się odmówić.
 • Pokrzywa. W ostatnich latach, jest uważane za bardzo popularne. Okazuje się, że liście roślin są w stanie nie tylko palić, ale także w leczeniu wielu chorób, jeśli dana osoba wie, jak moczyć miotłę do kąpieli. Kiedy wykonane prawidłowo, możliwe jest przygotowanie „skostniałego” stawy wraz z lędźwi dla nowych doznań. Pokrzywy doskonale pomaga korzonków nerwowych, artretyzmu i reumatyzmu.
 • Juniper. Doskonałe masuje skórę, a jednocześnie sprawia, że sesja w procedurze akupunktury. Taka zabawa dla osób o wrażliwej skórze może skończyć się smutny, ponieważ będzie to jak skóry lamparta, będzie swędzenie i pieczenie.

Istnieją również specyficzne rodzaje szczotek do kąpieli. Należą estragon, wapno, jarzębiny, leszczyny i wrotyczu. Wybór ogromny i każdy dla siebie wybiera najlepsze opcje. I to jest bardzo przydatne wiedzieć, jak moczyć miotłę o prawo do kąpieli dla uzyskania efektu terapeutycznego w najszerszym.

algorytm parze

1. Na początku należy sprawdzać jak przywiązany narzędzia i, jeśli to konieczne, usuń gołe gałęzie i dodać zioła.
2. koniecznie wymagane do mycia liści zimną wodą przed parą. Odbywa się to w celu usunięcia kurzu.
3. Moczenie występuje w postaci cieczy w temperaturze pokojowej, z liści otrzymały odpowiednią ilość wilgoci. 4. nasycenia włókna drewna cieczy wytworzone w taki sam sposób jak w poprzednim przypadku, mianowicie więzadeł zanurzenie w wiadrze wody na końcówki typu Bouquet dół.
5. Następnie Parzenie odbywa się poprzez przygotowanie naparu z drewna liściastego.

Większość amatorów kąpiele stosowane nie tylko pozostała rosołu, lecz obowiązkowe w zimnej wodzie, a następnie łączą się z cieczy za działanie temperatury.

Moczenie brzozowe miotły

W tej procedurze, nie jest sekwencją czynności do wykonania:

 • suchego atrybut płukane w ciepłej wodzie;
 • obniża się do chłodnego płynu przez kilka minut;
 • wlew w ogrzanym do 40 ° w dół, pozostawia na 5 minut;
 • gorąco dodano wodę i wszystkie pokryto pokrywką przez 10-15 minut.

Aby smaki miotła pełniejsze trzeba trochę hold gałęzie ponad gorącymi kamieniami, obracając je od czasu do czasu, ale nie pereparivaya jak liście mogą trzymać się razem.

Trzeba wiedzieć, jak moczyć gałązek brzozowych do kąpieli, ponieważ jest to niezbędny atrybut do masażu jakości. pędy drzew są elastyczne i pozostawia – dobrą przyczepność; oni doskonale przylegają do skóry i eliminacji toksyn z organizmu. Jeśli są rany lub ropnie, znikają po sesji brzozy.

Parzenie dębu miotła

Algorytm z miotłą gałęzi dębowych jest taki sam jak poprzedni. Od prawidłowości procedury zależy parujące właściwości kąpieli lecznicze atrybutu, który będzie w pełni ujawniony w czasie parkach.

Moczyć dębu miotła do kąpieli jest bardzo proste, a wynik należy uzyskać, oceni każdy. To łagodzące działanie na układ nerwowy, stabilizacji ciśnienia krwi, zwiększenie naczyń, zwiększenie wydajności serca. Liście zawierają garbniki, które pomagają regulować pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i matowa.

Parzenie sosna miotła

Użycie atrybutu sosnowego – przyjemność nie jest dla wszystkich, jak kolczaste gałęzie i solidne. . Ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj wody do zanurzenia miotłę do kąpieli, ponieważ szkoda może zostać pobrane poprzez nieprzestrzegania pewnych zasad. Musi on być obniżony bezpośrednio do gotującej się wody na 20-30 minut w szczelną pokrywę, aby zapobiegać ulatnianiu się z olejków eterycznych. Po gałęzie i igły stają się bardziej miękkie, atrybut może być używany do innych celów.

korzyść

Jak moczyć dębu miotła do kąpieli – jest już znana, ale choroba, która może pomóc leczyć, są opisane poniżej:

– ból w stawach, mięśniach i plecy;
– problemy z autonomicznego układu nerwowego;
– kaszel, przeziębienie objawy;
– niewydolność nerek;
– migrenowe bóle głowy;
– poprawia tło emocjonalne.

Przeciwwskazania

Nawet jeśli dana osoba wie, jak moczyć gałązek brzozowych do kąpieli, po prostu nie można ich używać z powodu licznych chorób, dla których nie można zrobić:

– problemy z sercem;
– po udarów i zawałów serca;
– słabe krążenie;
– ciężka choroba płuc;
– padaczka;
– ciąża lub laktacja;
– onkologicznych;
– cukrzyca;
– mały wiek.

427 shares 7626 views
Sonda lawinowa: przegląd modeli
573 shares 9830 views