549 Shares 7578 views

Czy to możliwe, aby rodzić sobie po cięciu cesarskim: pytanie do ekspertów

Poród naturalny jest zakończenie ciąży. Obecnie można wybrać dwa taktyka tego procesu. Naturalny poród częściej występuje. Podczas którego dziecko przechodzi przez szyjkę macicy i pochwy kobiet. Jednakże, w pewnych okolicznościach, lekarze mogą uciekać się do cesarskiego cięcia. Po takiej manipulacji często komplikacje i trudności. Szczególnie interesuje się kwestią kobiet, czy to możliwe, aby rodzić po sobie cięcia cesarskiego. Odpowiedź na to pytanie można uzyskać z tego artykułu. Po przeczytaniu dowiesz się, czy możliwe jest, aby rodzić sobie po cięciu cesarskim. Według lekarzy, specjalistów i referencje kobiet zostaną opisane poniżej.

cesarskie

Przed dowiedzieć się, czy możliwe jest, aby rodzić sobie po cesarskiego cięcia, warto powiedzieć kilka słów o samej operacji. Ta manipulacja jest wykonywane w sytuacjach awaryjnych lub mogą być planowane. Jest ona przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie może być ogólne lub znieczulenie zewnątrzoponowe.

Gdy znieczulenie staje się skuteczne, lekarz robi nacięcie w dolnej części brzucha kobiety. Włókna mięśniowe stopniowo wycina się tkankę żołądka i reprodukcyjnego narządu ściany. Owoce ostrożnie usunięto z macicy, łożysko produkcji. Po tym, narządy wewnętrzne toaletowe i nawarstwianie zszycie nacięcia.

Czy to możliwe, aby rodzić sobie po cięciu cesarskim?

Jest to niemożliwe, aby odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. W niektórych przypadkach, lekarze są nie tylko dozwolone, ale także domagać się porodu po takiej operacji. Ponadto, istnieją przypadki, w których ginekolodzy i lekarze nie zalecają działają w podobny sposób. W tej drugiej operacji jest wykonywana. Aby odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest, aby rodzić po sobie dostawy cesarskim, trzeba dokładnie ocenić stan kobiety i płodu. odgrywa również ważną rolę rentowności blizny, które pozostały po pierwszej operacji. Rozważmy podstawowe opinie ekspertów o to, czy możliwe jest, by rodzić po samego cięcia cesarskiego.

sprawności fizycznej

Czy to możliwe, aby rodzić po sobie cięcia cesarskiego w 1,5 roku później? Jeśli oceniać fizjologicznych możliwości, to na pewno tak. Kobieta w stanie przeżyć na własnej walki i prób. W wyniku tego, że jest w stanie produkować dziecko naturalnie.

Warto zauważyć, że eksperci nie zawsze są dopuszczone do przeprowadzenia tego procesu. W niektórych przypadkach, wcześniejsze cesarskie cięcie nie pozwala kobiecie rodzić sobie. Ponadto, przyszła mama może mieć inne przeciwwskazania do naturalnego porodu.

Stanowisko blizną

Mogę mieć najbardziej po cięciu cesarskim? Eksperci gości powiedzieć, że manipulacja nie może być przeprowadzona w sposób naturalny, gdy kobieta ma podłużną lokalizację blizny.

W większości przypadków chirurgów podczas operacji brzusznych jest cięty poprzecznie. W ten sposób uzyskuje się niewielką powierzchnię blizny. Ciało kobiety odzyskuje szybko i powrót macicy do normy. Kiedy przeprowadza się podłużne nacięcie blizna okazuje się znacznie bardziej. Jednocześnie istnieje ryzyko nadmierne rozciągnięcie i rozdarcia podczas następnej dostawy.

okres czasu

Czy to możliwe, aby rodzić po cięciu cesarskim najbardziej na 7 lat lub później? Lekarze zalecamy odczekać okres czasu. Przeciwnie, po 7 lat lub więcej po ginekologów chirurgii będzie nalegać na reoperacji. Ma bardzo proste wyjaśnienie.

Wraz z upływem czasu, kobiece ciało nie jest coraz młodszy. Tkaniny na ścieranie, a zdrowie się pogarsza. Ponadto, macica jest mięśni narządu, który na przestrzeni lat są również mało nie przekształcił się na lepsze. Ze względu na wiek płci pięknej są często przeprowadzane powtarzalne cesarskiego cięcia.

waga płodu

Czy to możliwe, aby rodzić po cięciu cesarskim najczęściej w ciągu 10 lat? Wiele zależy od wagi przyszłego dziecka. Jest ona określana za pomocą ultradźwiękowych diagnostyki. Jeśli płód waży mniej niż trzy i pół kilo, lekarze nie sprzeciwiają naturalny poród. Jednak nie powinno być żadnych innych przeciwwskazań.

Kiedy dziecko jest dość duży i owoc nie jeden, ale kilka z nich, że ginekolodzy nie polecam dać sam poród. Może to prowadzić do powikłań, takich jak pęknięcia macicy. To patologia zawsze wymaga operacji.

konsystencja blizna

Czy to możliwe, aby rodzić po cięciu cesarskim najbardziej za 5 lat? Eksperci twierdzą, że jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy blizna jest uznawany za bogatych.

Przez cały okres ciąży, lekarze są ściśle monitoruje tę witrynę. Odbywa się to za pomocą ultradźwiękowych diagnostyki. Jeśli podczas normalnej ciąży USG jest wykonywane na ostatni okres 32-34 tygodni, kobiety z wywiadem cięciu cesarskim takiego badania przeprowadza się kilkakrotnie. Najnowszy diagnoza jest wykonywana tuż przed porodem. Jeżeli grubość blizny w jego najwęższym miejscu jest nie większa niż dwa milimetry, naturalne dostawa jest możliwa.

Poprzednia ciąża

Czy to możliwe, aby rodzić po sobie cięcia cesarskiego w ciągu 4 lat? Lekarze nie zalecają przeprowadzenie porodu w przypadku, gdy wcześniej miało aborcji lub łyżeczkowanie. W tym przypadku przydzielony cięcia cesarskiego.

Chodzi o to, że w każdym skrobania prowadzone wpływ na blizny wewnątrz genitaliów. To często prowadzi do tego, że macica w tym momencie staje się cieńsza, a blizna staje się niewypłacalny. Lekarze po prostu nie chcą ryzykować, że komplikacje mogą wystąpić podczas naturalnego porodu.

miejsce łożyskową

Możesz mieć najbardziej po cięciu cesarskim, czy nie, to zależy w dużej mierze od strony łożyska. Lekarze mówią, że w lokalizacji blizna kosmówkowej naturalnego porodu nie jest zalecane. Jednak kwestia ta może iść tylko pod koniec ciąży. Dlaczego lekarze w takich przypadkach wskazane jest, aby przeprowadzić drugą operację?

Fakt, że zamocowanie łożyska blizny jest prawdopodobny wynik, gdy fotelik jest po prostu rośnie w uszkodzonej powierzchni macicy. Spowoduje to konieczność operacji, nawet po normalnym, naturalnym porodzie. Również podczas porodu mogą wystąpić powikłania, takie jak przedwczesne oddzielenie łożyska. Prowadzi to często do konieczności usunięcia genitaliów i śmierci płodu.

Psychologiczny aspekt problemu

Możliwe dla kobiety do rodzenia siebie po poprzednim cięciu cesarskim? Eksperci twierdzą, że wielu z płci pięknej nie może przekroczyć psychologiczną barierę, która wyszła z nich po poprzedniej operacji. Wszystko ze względu na fakt, że kobiety są po prostu boi się bólu i skurczów. Są zaniepokojeni, co ich narządy płciowe tracą elastyczność. Mówi się, że to wszystko jest złe. Tak więc kobiety powinny jak najszybciej, aby uzyskać poradę i pomoc psychologa.

Głównym zadaniem płci pięknej jest prokreacja. cesarskie cięcie – to nienaturalny proces, który lekarze muszą być wykonywane w sytuacjach awaryjnych. Jeśli kobieta nie ma przeciwwskazań do naturalnego porodu, nie ma potrzeby się bać.

Przeciwwskazania

Czy kobieta może rodzić na własną rękę po operacji, takich jak cięcie cesarskie? Wiele zależy od poprzedniego manipulacja przeprowadzono z jakiegokolwiek powodu. Jeśli jest ona wykonywana z powodu braku rozszerzenia szyjki lub z powodu położenia miednicowego, kolejna dostawa może przejść naturalnie.

Gdy wskazania do zabiegu były z powodu złego stanu zdrowia, powtarzane dostawa odbywa się w podobny sposób. Często cięcie cesarskie jest przypisany do pacjentów z wadami wzroku, wysokie ciśnienie krwi, w przypadku niektórych chorób, które dziecko może nabyć podczas przechodzenia przez kanał rodny, i tak dalej.

Reasumując

Teraz wiem, czy kobieta może rodzić do siebie po cięciu cesarskim. Mówi się, że proces naturalny pozwala ponadto uzyskać ponownie w ciąży. Gdy wykonano dwa cesarskie cięcie, lekarze zalecamy większą liczbą dzieci. Chodzi o to, że formy nie są już same w macicy, a dwa z blizną. Każda z tych sekcji może być rozcieńczona i rozproszyć kiedy następny rozrodczym.

Naturalny poród po cesarskiego cięcia są coraz bardziej popularne. W Rosji, około 30 kobiet na 100 po takiej operacji, przechodzą przez nich. W Europie, stało się bardziej tradycyjne formy pracy. Należy zauważyć, że takie podejście ma pozytywny wpływ nie tylko na kobietach, ale także na dziecko. Dziecko, które przeszły przez kanał rodny i dostał hormonu stresu w tym czasie, jest lepiej przystosowany do warunków zewnętrznych, a nie „kesarenok”. Zapal urodziła!