225 Shares 2523 views

Legendy związane z dębu Zaporożu

Zaporoże dąb jest bardzo rzadkie, a jedną z głównych atrakcji miasta, które w tej chwili jest więcej niż 700 lat. Zapoznajmy się z nim.


Zaporoże dąb: Opis ze zdjęciami

Drzewo znajduje się w górnej części Chortycia. Opis Zaporizhzhya dąb: wysokość 36 m średnicy koronę drzewa około 43 m, o obwodu pnia 6 m, waga około 60 ton.

Nieco mniej niż pół wieku temu, drzewo było zarezerwowane obiekt, a 7 lat temu (od 2010 roku) otrzymał tytuł „Krajowego Drzewo Ukrainie”.

Przez długi czas za drzewem obserwując Nikifor Deykun. Ciągle szuka dębu, ochrony i zachowania go.

Naukowcy uważają, że prawdziwy wiek drzewa jest ponad 9 wieków. Pierwszy i prawdziwe informacje na temat kultu kult drzewa jest kronikarzem IX wne K. Porfirogeneta. Badania archeologiczne, które zostało przeprowadzone niedawna udowadnia twierdzenie mowa w starożytnych rękopisów.

Progi Terytorium Dolny Dniepr, Azowskiego-Bay – pierwotnej ojczyzny, która powstała z powodu dużej liczby grup etnicznych i kultur. Aramejczycy, Irańczycy, Bułgarzy, Chorwaci, Węgrzy, Chazarowie, Kumanowie – to nie jest cała lista osób, w jednym czasie zabawy wokół drzewa.

Dubai praca ochrona

Ze względu na zwiększony poziom wód gruntowych nastąpiło uszkodzenie systemu korzeniowego i Zaporoże dąb (drzewo zdjęcie można zobaczyć w artykule) stopniowo zaczął wysychać. Zabytków miasta jest od dawna w ruinę. I około 20 lat temu po raz pierwszy drzewo uderzył piorun, został ponownie wprowadzając w 2015 roku.

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w 2009 roku powierzchnia kompleksu jest strzeżony Federacji ukraińskiej sztuki walki Kozaków pod nazwą „Chrystus”, który założył i prowadził A. L. Pritula.

Obecnie staramy się zachować drzewa jako żywy był tylko jeden oddział. Pracownicy zestaw metalowych prętów w celu utrzymania oddziałów poddanych konserwacji drewna, a także wzmocnienie obniżeniami ziemi.

Zaporoże dąb

Drewno zawsze było jedną z atrakcji Kozaków. Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie dębu jako pomnik przyrody, regionalnej administracji państwowej wziął na siebie odpowiedzialność i na święta Dnia Niepodległości kraju 16 lat temu stworzył centrum historycznego i kulturowego „700-letniego dębu Zaporoża.” W tym projekcie uczestniczyła i pomagała 22 różne organizacje regionu Zaporizhzhya. ośrodki dokumentacji projektowo-cenowej zaangażowany Instytutem „Zaporozhgrazhdanproekt”. Budowa zabytków-historyczny jest ze względu na wsparcie finansowe z budżetu państwa nie jest, a przy pomocy charytatywnej funduszu do promowania duchowości i kultury „relikwie Zaporoże.”

Teraz słynne drzewo znajduje się w różnych broszurach turystycznych, jak to jest interesujące dla wielu turystów odwiedzających region. Centrum oferuje również:

  • Kaplica Matki Boskiej;
  • Teatr Kozak walka „Zaporoże Zbawiciel”;
  • spektakle dla dzieci operacyjny;
  • jazda konna i lekcje jazdy konnej;
  • kafeteria „dąb”;
  • sklep z pamiątkami.

Również w obszarze znajdują, które są przewidziane w celu wykazania profesjonalnych produkcjach teatralnych kozackie. Na przykład regularne na ziemi Zaporizhzhya towarzysza teleturnieje dla dzieci oraz występy „Zaporoże Spa” Kozak Theatre.

Godziny zabytku historycznego i kulturowego – od 9 rano do 9 wieczorem.

Legendy

Niektórzy ludzie uważają, że z Zaporizhzhya dąb związany z wieloma różnymi legendami:

  • w pobliżu drzewa zebrać wojska B. Chmielnickiego Zaporożu;
  • ataman Zaporoże Sech I. Sirko pod drzewem, jest obecny atrakcją miasta Zaporoże, napisał list do sułtana w Turcji;
  • z powrotem w XIX wieku poeta T. G. Szewczenko ukraiński ponownie przeczytać tutaj pisał wiersz „Katerina”;
  • Według legendy, w czasie wojny domowej drzewo wyeliminowałoby Machno i podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Niemcy zamierzali wysłać go do Niemiec.

Bez odpowiedniej opieki później życie 700-letni dąb był duży problem. Ale za pomocą odpowiednich środków podjętych w czasie miasto było w stanie przedłużyć istnienie znanego na całej Ukrainie i za granicą-legenda drzewa.