694 Shares 7246 views

Kanadyjski ryś – kot, który może być oswojone

Chcę wam powiedzieć o niesamowitym kota – rysia. Występuje on we wszystkich lasach europejskiej części Rosji, w pasie tajgi Syberii i Kaukazu.


Sfotografować je w naturze jest bardzo trudne, jest to zwierzę bardzo ostrożny i wrażliwy.

Lynx – bardzo duże zwierzę, długość ciała wynosi od osiemdziesięciu do stu pięćdziesięciu centymetrów i waży od ośmiu do piętnastu kilogramów.

Ogon Lynx krótkie, około trzydzieści centymetrów, uszy długich włosów szczotki i policzki wspaniałe wąsy.

Ciało zwierzę to pies jest skrócony, a stopy – wysoki i prosty.

Drapieżnik futro koloru od czerwonawego do czerwonawego i dymny belyusovogo.

Łapy rysia są bardzo silne, nie błoną między palcami, dzięki niemu zwierzę porusza się łatwo na luźnym śniegiem. Ruch rysia nie jest przymilny łatwość, która jest typowa dla kotów. Zwierzę jest bezpośrednio i mocno, łatwo przestawienie jej stóp.

Ale nogi zwierzęcia mają niesamowitą zdolność do szybkiego biegu, jednak długo nie można uruchomić kłus.

Mimo to prawdziwy kot.

I co za wspaniały kłus wspinacz! Drzewa wspina się tak dobrze, że może realizować lub gonić gonić wiewiórki, skacząc z drzewa na drzewo. Kłus cały dzień spędza samotnie, ale jak tylko o zmierzchu, idzie w poszukiwaniu zdobyczy. Główną ofiarą Lynx – zając. Ale jest też ciągle na głuszce polować i małych gryzoni. Rzadziej, ataki na małym drapieżne rysie: sarny i jelenie sika, może dostać lisa.

Lynx – mądry i potężny drapieżnik. Ale ona nigdy nie skacze na swoją ofiarę z drzewa, i cierpliwie stalking ją w zasadzkę w pobliżu szlaków. Albo po cichu, z niezwykłą ostrożnością, ukrywa przedmiot jego polowania, a następnie wielkie skoki atakuje go.

W kłusie jest bardzo cienkie uszy i doskonałą widoczność, ale jej instynkt słabsza.

Gody rysie występują zimą lub wczesną wiosną. W tym czasie milczące mężczyźni zrobić głośne krzyki.

Ciąża u samic trwa od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu dni. Kot rodzi nie więcej niż trzech kociąt. Tylko w pierwszych dniach życia mojej matki do karmienia dziecka z mlekiem, a potem zaczyna się je nakarmić. Na początku zimy, kocięta są sami zaczynają polować. Matka nie prowadzić je z dala od ciebie, idzie z nimi do wiosny.

Côte ryś spełnić swoje gniazdo w jaskiniach, pod korzeniami drzew lub w szczelinach skalnych.

Oni podnieść swoje kocięta przez oboje rodziców.

Raz w ludzkiej dłoni, ryś jest dobrze oswojone.

Slim słuch i zdolność widzenia w ciemności więcej niż raz uratował życie drapieżnika. Ciemne i gęste zarośla pomógł dala i ukryć przed myśliwymi. Nasza siostra rosyjski ryś kanadyjski ryś. To ma swoje różnice.

Kanada rysie, jak również wszystkie zwierzęta z rodziny kotów jest drapieżnikiem bardzo tchórzliwy. To również nie będą atakować duże zwierzęta. Kiedy jej uciec, zatrzymała się i powąchać zaczynają podnosić włosy na końcu.

Kanada ryś, którego zdjęcia można zobaczyć poniżej, boi się ludzi i psów.

Wykorzystując fakt, że kanadyjski Lynx jest bardzo tchórzliwe, gdyż często polował. Łatwo jest zabić nawet kij.

Średnio rysie żyją około piętnaście lub siedemnaście lat, i to jest bardzo piękne i niesamowite zwierzęta. Warto więc dbać o środowisko i charakteru, wiele z tego, co jesteśmy winni.