87 Shares 9100 views

Białoruscy agrest cukrowe, zwłaszcza odmiany, hodowla, pielęgnacja

Wielu ogrodników rosną agrest z przyjemnością. I słusznie, ponieważ ich szczególne smakowe owoców zawiera około dwudziestu elementy mikroelement, dziewięć witaminy, kwasy organiczne, taniny, flawonoidy, węglowodany, pektyny, cukry i wiele innych bardzo użyteczne substancje. Białoruski agrest cukier zajmuje wiodącą pozycję wśród innych odmian. Ma wiele zalet i prawie żadnych wad. W związku z tym, że to jego ogrodnicy starają się hodować w swoich ogrodach przydomowych.


Agrest cukier białoruski: opis

Agrest agrest należy do rodzaju, agrest rodziny. Odmian tej rośliny są kolce i bez. Jej kwiaty są niepozorne, bisexual, zapylane przez owady. Nerki z agrestu zaczynają kwitnąć wczesną wiosną, a do końca kwietnia krzewów miłe dla oka szmaragdowej zieleni. Kwiaty kwitną zbyt wcześnie – do połowy maja, ale owoc dojrzewa inaczej. Istnieją odmiany wcześnie dojrzewających, średnio wczesny, pozdnerannie jest środkowy i późny. Agrest białoruski cukier należy do średnim klasach. Jagody dojrzewają ją do końca lipca.

Zewnętrznie to niewiele różni się od innych odmian. Jej wysokość krzew o 1 metr lub nieco niższe gałęzie nie są grube, pokryte cierniami „patrząc w górę”, ale może być lekko pochylone do ziemi, zwłaszcza, gdy mają dużo jagód. Białoruski cukier one dość duże, o wadze do 9 gramów, jasnozielony, puszyste, wrażliwy i bardzo słodkie. Cukier w ich miąższ zawiera aż do 14%, a jako kwas stosuje się tylko do 2%. Zatem witaminy C w nich do 26 mg na 100 gramów.

zwielokrotniania warstw

Jeśli nie jest już rośnie na terenie Białorusi agrest cukru, może być propagowane przez odkłady. Jest to najbardziej wygodny i łatwy sposób, który jest stosowany przez cały okres wegetacji. Ale jeśli sadzonki wczesną wiosną, jesienią będzie dostępny nowy zakład, który w przyszłym roku będzie zbierać. Wybór czasu, gdy przepływ SAP jeszcze się nie rozpoczęła, ale już na wierzchu gleby ogrzaniu nieznacznie niższe gałęzie jednego dwuletnie agrest nachylona do powierzchni ziemi, i wkrapla prishpilivayut to miejsce. Końcówka gałęzie odcięte, tak, że zakład został wyrzucony wszystkie siły na formowanie się korzenia, zamiast dalszego wzrostu. Sadzonki, jak i cała roślina matka, należy udać się do wzrostu. Kiedy wyszli z nerki młode pędy przetargowe osiągnęła długość około 10 cm, przypięte miejsce ponownie kroplami o 5-6 cm, a 3 tygodnie później zrobić to jeszcze raz i jeszcze raz na około 5-7 cm. Podczas letnich sadzonek okresowo podlewać, nożyce jesień wydzielone z krzewu macierzystego wykopano z ziemi i przenosi się w żądanym miejscu.

propagacji sadzonek

Białoruski cukier i agrest można rozmnażać przez sadzonki, ale wskaźnik przeżycia nie jest bardzo wysoka. Sadzonki zbierane w I- II dekadzie lipca lub na jesieni. Lepiej wziąć zielone pędy, ponieważ są one bardziej aktywne korzeń. Pocięte na gałęzi z ich dolny koniec liście usuwa się, a przede nerki wykonują jedną, a na dnie wycięć 3-5 i umieszczono na 24 godziny w wodzie, a następnie w ukorenitel (jak w instrukcji). W szklarni, w górnej warstwie gleby piasku wylano, który jest umieszczony na małej (do 4 cm), oddalone od siebie przygotowanych sadzonek podlewane, folii pokrywy. Utrzymać wilgoć będzie miał cały okres kibicowania. Po 3 tygodniach, błona zaczyna godzinę lub dwie, nieco otwarte i miesiąc później usunięta. Lipiec sadzonki można sadzić jesienią w ogrodzie, a jesienią tylko na wiosnę przyszłego roku.

Nasiona tej odmiany z agrestu nie są propagowane.

pielęgnacja

To nie jest trudne do rosnąć agrestu cukier białoruską. Opinie ogrodnicy świętować swoją mrozoodporność wysokiej zimowy, dobrą zdolność do samo-zapylania, bardzo niskiej podatności na choroby, takie jak antraknozę i mączniaka. A place to go wylądować potrzebuje słońca, bez silnych wiatrów i gleb podmokłych. Ponieważ ta odmiana ma potężne krzewy, sadzonki pożądane posiadać nie bliżej niż 1,5-2 metrów od siebie. Sadzenie agrest lepiej przygotowanym dół, gdzie jest to konieczne, aby wstępnie humus superfosfat (nie więcej niż 200 g), torf, nawóz potasowy (do 30 g). Agrest W wiosennej przycinanie należy zrobić to usunąć chorych i pędy w przerzedzenie Bush i rozluźnienia gleby. Okres wegetacji z jagód powinny regularnie ale nie obficie podlewane i zamulchirovat gleby wokół krzewu. Agrest również bardzo wrażliwy na zapłodnienie. Jak często zależą od jakości gleby. Na tej żyznej raz w ciągu 3 lat, biedny każdego roku. Kanał może być organiczny (dziewanny, odchody ptasie) lub nawozów mineralnych (potas, fosfor, azot). Szczególnie ważne dla agrestu potas, więc jest to dobry pomysł, aby wykorzystać popiół, który zapłodnienia, z wielu szkodników będą walczyć.