467 Shares 1373 views

Co to jest wybieranie trybu telefonu stacjonarnego?

Stałe (przewodowy home) telefony bezpośrednie do celów obecnie wykorzystywane coraz mniej, zastąpione przez urządzenia mobilne oparte na radiu. Ponieważ ten ostatni w większości taryf nie jest potrzeba miesięcznej opłaty, koszt ich użytkowania jest jeszcze niższy niż w stacjonarnych odpowiedników. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że podczas korzystania z telefonów przewodowych ma problemów powstać nie może, ponieważ technologia jest stary i badane. Ale to jest prawdziwe dla programisty, ale nie dla przeciętnego użytkownika tego telefonu.

Na przykład, czasami firm i instytucji bankowych w swoich danych kontaktowych wskazywać bezpłatny numer telefonu, zadzwonić, że możemy rozwiązać wiele problemów. Zazwyczaj na stronie drutów telefonicznych podnosi automatycznej sekretarki w rozmowie z prośbą abonenta nacisnąć pewną liczbę (podsłuchu). Niestety, dla wielu ludzi na tej połączeń końców, jak automatyczna sekretarka nie reaguje na działanie z telefonem, nie zważając na naciskanie przycisków. Dlaczego?

Powód jest prosty – jest to tryb telefon puls i tonu. Z pewnością wszyscy słyszeli dziwne kliknięć i gwizdki, które towarzyszą depresji albo wybierania numerów za pomocą pokrętła. Hooters – tryb tonu i kliknięcia – impulsowego. Zastanów się, w jaki sposób wybiera się w starym telefonie obrotowej.

Podczas obracania się płyty na odpowiednią długość i jej automatycznego powrotu do położenia wyjściowego następuje specjalne zamknięcie styków elektrycznych: każdy obwód tworzy click impulsu, pod względem liczby, wybrane cyfry może być określony, a tym pomieszczeniu. Ten „count” jest zaangażowany w sprzęt na stacji (PBX). Proste i skuteczne. Nowsze modele telefonów kontakty są zastępowane przez specjalny generator impulsów, który, nawiasem mówiąc, może być umieszczony w trybie tonowym.

Następnie wybieranie impulsowe zastąpiono bardziej zaawansowanym technologicznie ton (ton). To nie jest wykonywana wybieranie zrzutów i modulacja AC z żądaną częstotliwość. Każda cyfra (przycisk) odpowiada na sygnał dzwonka. Ponadto, wszyscy w ten sam sposób: ATS odbiera połączenie kolorów i konwertuje je do wybierania numerów telefonicznych. Tryb dźwięk jest bardziej odporność na zakłócenia (błędy w zbiorze liczb są teraz całkowicie zależni od opieki właściciela, a nie od warunków sieciowych), a także pozwala szybciej nawiązać połączenie z abonentem. Wszystkie nowoczesne telefony ton, tryb impulsów mogą być całkowicie nieobecne.

Nawiasem mówiąc, uważa się, że tryb tonu zapewnia wyższą jakość dźwięku. To jest tylko pół prawdą. Aby pracować w trybie tonowym, musi obsługiwać zarówno telefon i PBX. żadnych korzyści (jeśli w ogóle, urządzenie będzie działać) należy korzystać z nowego telefonu pulsować PBX nie będzie. Stacje przeznaczone do trybu tonu cyfrowe (lub mieszanki), w przeciwieństwie do impulsów analogowego. Stąd poprawa brzmienia.

Programowalny generator impulsów pozwala przełączyć telefon w tryb tonu i działają jako sieci komunikacyjnych i impulsów tonowych. Załóżmy, że użytkownik utrzymuje centralę analogową. Aby przesłać telefon na wybieranie impulsowe, to zwykle należy nacisnąć i przytrzymać przycisk „*” (gwiazdka) kilka sekund. Jeśli to nie pomoże, możemy przewracać jednostki i zbadać dolną pokrywę – często znajduje się mały przełącznik, aby wybrać tryb. Przełączenie na wybieranie tonowe jest podobny.

Wracając do przykładu podanego na początku tego artykułu. Właściciele telefonów dysków podłączonych do stacji analogowych, o komunikowaniu się z automatyczną sekretarką, wymagających naciskania przycisków, można zapomnieć, ponieważ nie jest możliwe bez dodatkowego wyposażenia. Na zewnątrz, oczywiście, to – jest to specjalny prefiks, generując sygnały tonowe w sieci, ale wygoda zapomnieć.