718 Shares 3933 views

Wirus Newcastle u ludzi. czy on jest niebezpieczny?

wirusa rzekomego powoduje wysoce zakaźną chorobą wirusową , która występuje u drobiu (indyki, gołębie, bażanty, kury). Czynnik wpływa centralnego i obwodowego układu nerwowego, płuc i jelita. Śmiertelność wśród ptaków cierpiących na niezwykle wysokim poziomie. Po raz pierwszy wirus znajduje się na wyspie Jawa w 1926 roku. Zajęło mu to 44 lat szerzyć wszędzie. Czym jest ta choroba? Jak to wpływa na ptaki? Jakie są objawy wirusa pomoru drobiu u ludzi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania, a nie tylko dowiesz się poniżej.

Badamy tę chorobę od wewnątrz

Głównym czynnikiem sprawczym – wirus ptasiej paramyksowirusem, jest przechowywany w zwłok ptasiej do 5 miesięcy. To może zabić nie tylko środki dezynfekcyjne (20 do 30 minut), ale także prostych kostium (maksymalnie 10 minut). Wydalać wirusa z kałem, śluzem i płuc podczas ptaki wydechu. Ptak zaraźliwy przez około dwa tygodnie po rozpoczęciu epidemii. Newcastle u ludzi wirus rozprzestrzenia się przez kontakt z bakteriami chorobotwórczymi w organizmie. Zwykle „wędruje” z:

  • żywności;
  • personel obuwia;
  • neobezzarazhennymi produkty drobiowe;
  • dzikie ptaki, muchy, psów i szczurów.

Szczepionka Newcastle rozwija się u ptaków silną odporność na patogen po 68 dniach od immunizacji. Właściwości terapeutyczne nie posiadają.

objawy

Rozpoznać tę chorobę może być nawet osoba, która nigdy nie napotykają ptaki. Istnieją cztery postacie choroby, ale wszystkie mają podobne objawy:

  • paraliż skrzydeł i nóg;
  • apatia ptaki ze światem zewnętrznym;
  • zielony kał miesza się z krwi i śluzu;
  • zaburzenia oddechowe (kaszel, duszność i kichania).

Wirus Newcastle u ludzi objawia się w postaci grypę i zapalenie spojówek z lekkim zapalenie węzłów chłonnych. Zazwyczaj dolegliwości towarzyszy gorączka.

Jak można „podnieść” wirusa z Newcastle?

U ludzi powoduje, że jest to bardzo nieprzyjemne objawy, podobne do tych, które występują, gdy zimno. Można się zarazić, jeśli nie systematycznie przestrzegać higieny lub oddychać zanieczyszczone powietrze. Aby „podnieść” choroby, jest wystarczająca, aby dotykać oczu brudnymi rękami. Jeśli układ immunologiczny danej osoby jest osłabiony, to lepiej być hospitalizowany w placówce medycznej, ponieważ wirus może również dać komplikacji.

leczenie

Ill pokazano leczenie objawowe. Mianowicie, jeśli choroba objawia się jako zapalenie spojówek, pacjent jest pokazany wizyty do okulisty. zbada i przepisze niezbędne fundusze. Jeżeli były objawy przeziębienia, jest przepisany przeciwgorączkowe oraz leki przeciwwirusowe. Małe dzieci muszą być hospitalizowany, ponieważ wirus może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia mózgu. Zwykle oglądaliśmy lekarzy w ciągu tygodnia.

Ochrona i prewencja

Pomimo faktu, że wirus Newcastle nie jest niebezpieczny dla ludzi, środki zapobiegawcze nie przeszkodzi. Po wizycie w domu zawsze powinien być dobry do mycia twarzy i rąk, a także proces usta i nos ze specjalnymi lekami przeciwwirusowymi. Jeśli wiesz, że ptak jest chory, to najlepiej, aby wykluczyć go z jakiegokolwiek kontaktu. W takich przypadkach należy wezwać weterynarza, że docenia jej stan. Bądź zdrowy!