687 Shares 961 views

HTC Desire 310: opinie, zdjęcia, ceny i specyfikacje

W pierwszej połowie 2014 r. Pojawił się smartfon w środkowym przedziale cenowym HTC Desire 310. Opinie, szczegółowy opis technicznych cech i wskazanie jego mocnych i słabych stron – to szczegółowo opisane w tym krótkim artykule. Początkowo w kwietniu rozpoczęto sprzedaż smartfona z oznaczeniem kodu D310H w wersji jednorazowego użytku. W ciągu trzech miesięcy można było kupić dwuczęściową wersję tego urządzenia. Jest oznaczony D310W. W przeciwnym razie są tożsame urządzenia, a ich parametry sprzętowe są takie same.

Podstawa sprzętu smartfona

Większość urządzeń klasy średniej jest oparta na chipach firmy "MediaTEK". To urządzenie HTC nie jest wyjątkiem. Jest zbudowany na bazie systemu MT6582M jednostronnego. Zgodnie z oczekiwaniami, zawiera 4 rdzenie energooszczędnej architektury "Cortex A7". W trybie pracy szczytowej działają one przy częstotliwości 1,3 GHz. Jeśli nie ma potrzeby takiego intensywnego trybu pracy, częstotliwość zegara jest zmniejszona do 300 MHz. Ponownie, jeśli jedno z nich jest wystarczające do rozwiązania problemu, nieużywane składniki CPU są automatycznie wyłączane. Możliwości tego układu wystarczy, aby rozwiązać większość problemów, w tym wymagających gier trójwymiarowych. Wszystko HTC Desire 310 potrafi obsłużyć. Opinie właścicieli urządzenia potwierdzają to.

Grafika

Wydajny, wydajny podsystem grafiki wyróżnia firmę HTC Desire 310 od konkurentów. Opinie wskazują, że bez problemów spotyka się z szerokim zakresem zadań. Jest on oparty na akceleratorze graficznym 400MP2 firmy deweloperskiej "Mali". Przekątna ekranu tego gadżetu wynosi 4,5 cala, wyświetla więcej niż 16 milionów kolorów. Ekran jest zbudowany na podstawie matrycy TFT. Ta technologia jest trochę przestarzała, ale dla urządzeń średniego poziomu jej użycie jest dość uzasadnione. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 854 punktów w 480 punktach. Szkło ochronne w tym gadżecie nie jest dostarczane, więc trzeba kupić folię ochronną, w przeciwnym wypadku nie da się uniknąć uszkodzenia powierzchni ekranu dotykowego.

Aparaty fotograficzne i ich możliwości

Główna kamera posiada matrycę 5 Mp. To urządzenie nie posiada technologii autofokusa i nie ma lampy błyskowej LED. Jest tylko zoom cyfrowy, więc jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia. Ale nagrywanie wideo jest dużo lepsze dzięki HTC Desire 310. Recenzje Powiedz, że filmy są nagrywane w jakości HD, to znaczy w rozdzielczości 1920×1080. Jakość obrazu jest przyjemna. Druga kamera jest wyświetlana na przednim panelu urządzenia. Jego głównym celem jest nawiązywanie połączeń wideo, dzięki czemu wystarczy 0,3 MPa.

Pamięć telefonu

Tylko 1 GB pamięci RAM jest wyposażona w smartfon HTC Desire 310. Właściciele opinii twierdzą, że wystarczy to na normalną pracę gadżetu. Zintegrowana pamięć w urządzeniu wynosi tylko 4 GB, z czego użytkownik może korzystać tylko połowa. Reszta jest zarezerwowana dla instalacji programów i dla potrzeb systemu operacyjnego, więc bez zewnętrznego dysku flash właściciele takiego urządzenia po prostu nie mogą. Może on zainstalować kartę TransFlash o maksymalnej wielkości 32 GB. Wystarczy to na komfortową pracę.

Natychmiast w trzech kolorowych przypadkach model smartfonu jest w sprzedaży: pomarańczowy, czarny i biały. Materiał obudowy – tworzywo sztuczne. HTC DESIRE 310 WHITE to największa krytyka. Opinie wskazują, że powierzchnia jest bardzo brudna. Biały kolor wydaje się przyciągać brudu. Wersja pomarańczowa jest bardzo jasna, a nie jasna. Najlepszym ze wszystkich jest oczywiście czarny przypadek, na którym nie są widoczne zarysowania ani zabrudzenia.

Zgodnie ze współczynnikiem kształtu model ten jest monoblokiem z ekranem dotykowym. Wszystkie przyciski sterujące są umieszczone na prawej krawędzi smartfonu, dzięki czemu można ją sterować nawet jedną ręką. Na górnej krawędzi znajdują się dwa główne złącza: mikro-USB i mikrowieża 3,5 mm. Na dole jest mała dziura dla mikrofonu. Pod ekranem znajdują się trzy klasyczne przyciski do sterowania urządzeniami z systemem operacyjnym Android: Menu, Wstecz i Dom. Nad ekranem znajduje się przednia kamera, czujniki i mówiący głośnik.

Bateria

Smartfon wyposażony jest w akumulator o pojemności 2000 mAh. Zasób, według producenta, powinien wystarczyć na 852 godziny w trybie gotowości. W rzeczywistości wystarczy dzień, maksymalnie dwa dni życia baterii o przeciętnym obciążeniu. Jeśli intensywność wzrasta, urządzenie będzie musiało być naładowane wieczorem. Oczywiście, to urządzenie nie może pochwalić się fenomenalną autonomią, ale nadal wystarcza do wygodnej pracy. Niektóre podobne urządzenia nie mogą pochwalić się takimi możliwościami.

Część programu urządzenia

Wydanie Android OS z numerem seryjnym 4.2 z oprogramowaniem Blinkfeed firmy HTC zostało wstępnie zainstalowane w smartfonie HTC DESIRE 310 DS. Opinie wskazują, że przy jej pomocy można dostosować interfejs do swoich potrzeb i znacznie zwiększyć wydajność w smartfonie. Zainstalował również zestaw usług z Google: mapy, e-mail i + google. Nie zapominaj programistów i usług socjalnych. Zaprogramuj "Facebook", "Tweeter" i "Instagram". Reszta oprogramowania właścicielowi urządzenia będzie musiała zostać zainstalowana z Playmarket.

Opcje łączności

Bogaty zestaw metod transferu danych dla HTC DESIRE 310 DUAL. Opinie właścicieli urządzenia sugerują, że działają całkiem dobrze i umożliwiają bez problemów problemy z wymianą informacji ze światem zewnętrznym. Lista interfejsów w tym przypadku wygląda następująco:

  • Wi-Fi zapewnia dobrą szybkość transmisji danych (maksymalna może wynosić 150 Mb / s). Świetnie nadaje się do tych przypadków, gdy musisz pobierać duże pliki z Internetu, na przykład filmy lub muzykę. Dzięki bardziej prostym zadaniom ten bezprzewodowy interfejs poradzi sobie z hałasem.
  • Bluetooth jest przeznaczony do wymiany plików o małym rozmiarze (np. Zdjęcie) z podobnymi urządzeniami. Maksymalny zakres tej technologii to 10 metrów. Jest to jednak wystarczające do wygodnej transmisji danych.
  • Micro-USB. Głównym celem tego przewodowego interfejsu jest ładowanie akumulatora, ale może być również używane podczas łączenia z komputerem osobistym. W tym celu wystarczy odłączyć kabel od ładowania i zainstalować go w odpowiednim złączu komputera osobistego.
  • Ponadto jest nadajnik, który zapewnia nawigację z wykorzystaniem dwóch systemów – GPS i "GLONASS". Więc ten smartfon może być używany jako nawigator.
  • Innym przewodowym sposobem przesyłania informacji jest gniazdo audio 3,5 mm do podłączania słuchawek lub głośników.

Powyższa lista jest wystarczająca, aby rozwiązać każdy problem związany z przekazywaniem informacji.

Opinia właściciela i wyniki

Doskonałą kombinacją wydajności i ceny jest HTC Desire 310. Opinie właścicieli charakteryzują to urządzenie tylko pozytywnie. Zasadniczo ma tylko dwie wady. Pierwszym jest to, że użytkownik może używać tylko 2 GB pamięci wewnętrznej podczas pracy, ale ten problem można łatwo rozwiązać, instalując zewnętrzny napęd. Drugim minusem jest niski stopień autonomii. Maksymalnie jedna bateria wystarcza na 2 dni pracy przy przeciętnym obciążeniu urządzenia. Ale tę wadę można wyeliminować. Nuno znajdzie podobną baterię, ale z większą pojemnością. I możesz to zrobić w każdej chwili. Ogólnie jest to dobry smartfon klasy średniej.