853 Shares 3852 views

Dlaczego w Mińsku tak źle sprzedać mieszkanie?

Dziwne, ale wcześniej nieruchomości w Mińsku jest prawie zawsze znaleźć nabywcę. I to jest zrozumiałe: nawet w najbardziej odległych i odludziu kapitału może być wyposażony z pięknym biurze. A dzięki temu, że tutejsze drogi są bardziej lub mniej we właściwej formie, w celu osiągnięcia, prawie nie występuje problemy (dla tych, którzy nie mają samochodu osobowego – wielki węzeł drogowy). Ma wszystko i więcej za superior życia i dobrej sprzedaży nieruchomości. Jednak w ostatnich latach zaczął obserwować bardzo gwałtowny spadek zainteresowania ze strony kupujących, jak gdyby ludzie nie potrzebują domów i mieszkań.


Najbardziej spostrzegawczy mogli zauważyć, że niektóre z największych firm z branży nieruchomości rozpoczęły bezprecedensową akcję na działce z rabatów na metrach kwadratowych. Co więcej, niektóre z reklam powiedzieć, że można rzucać do 5 lub nawet do 10% kosztów! Ale niestety, jakoś nudne, nikt nie spieszy się do nabywania mieszkań w Mińsku. Co jest tego powodem?

Właściwie, to jest jasne: trudny okres gospodarczy. Jednak wcześniej, w czasie poprzednich kryzysów zawsze byli chętni do inwestowania w nieruchomości. Nie chodzi tylko o pieniądze.

Jednym z pierwszych dotkniętych programistów, którzy praktykowali budowy uczestniczącej. Problemem jest to, że większość kupujących angażować się w budowę poprzez pożyczki. Jednak często są one wydawane w białoruskich rubli. Z powodu dewaluacji ludzi w panice i szoku rozumiemy, że utraciły one ogromne ilości, która, nawiasem mówiąc, nadal trzeba płacić pod interesie drakońskie na poziomie 50% rocznie i powyżej. Sprzedawca, bez względu na to, jak ciężko (przyznaję, wielu nawet nie próbować), aby utrzymać koszty, wciąż miał ją podnieść, a nawet „on” i „w” pewną liczbę razy. Białoruś uzyskała nawet moździerze – tych, do produkcji których wydawało się, że nie trzeba wiązać importowanych komponentów. Część akcjonariuszy był w trudnej sytuacji: pieniądze za opłatą wziąć zupełnie znikąd, ale dostać nowy kredyt nie uda, i zabrać ją ze stale rosnącej stopy refinansowania jest po prostu straszne. A z drugiej strony, aby porzucić budowę późno – do rozwiązania umowy, wielu budowniczych Zastrzegamy sobie prawo do zwrotu zainwestowanych środków, jeśli związek musiał przebić winy niewypłacalnego kupującego.

W związku z tym białoruskiej nieruchomości? Ułamkowy budowa rozpoczęła się być związane z czymś złym. Budowa zatrzymał się, żadnych funduszy. Ci, którzy mają pieniądze wolą inwestować w „obudowie wtórnym”, a może i podjął właściwą decyzję.