220 Shares 9843 views

Chrzest dzieci: co trzeba wiedzieć przed ważnym wydarzeniem

Kiedy pojawia się dziecko w rodzinie – jest to niewątpliwie szczęście, nie na darmo mówią, że dzieci – dar od Boga. Z biegiem czasu, młoda rodzina zaczyna myśleć, że nadszedł czas, aby dokonać obrzędu chrztu ich dziecka. Niedoświadczeni rodzice będą dobrze przygotowani do tej imprezy i wiele się nauczyć. Jeżeli spodziewają dziecko wychowywać okruchy w tradycji chrześcijańskiej, musimy zdać sobie sprawę, jak ważny krok – chrzest dzieci. Co trzeba wiedzieć, aby to zrobić?


Przygotowanie do chrztu

Proces przygotowania do tego sakramentu rozpoczyna się, gdy młodzi rodzice zdecydowali, że wkrótce będzie chrzest dziecka. Co trzeba wiedzieć, aby wybrać datę prawo? Po pierwsze, warto pamiętać, że chrzest może być wykonywane w dowolnym czasie w ciągu roku kościelnego, nawet w czasie Wielkiego Postu. Ale wiek, w którym chrzcił dziecko, rodzice mogą się zdefiniować. Uważa się, że lepiej jest, aby sakrament w ciągu pierwszych kilku tygodni po porodzie. Po chrzest dziecka może być trwale komunia, który obdarza okruchy duchowej i cielesnej zdrowia. Jeśli rodzice skupić się na duchowej edukacji swojego dziecka, dla nich, fakt ten będzie bardzo ważne. Istnieje szereg problemów, które wynikają z tych, którzy mają być ochrzczeni dzieci: „Co trzeba zabrać ze sobą do kościoła?” i „Jak wybrać chrzestnych?” Przede wszystkim trzeba kupić sztylet, można to zrobić w świątyni, są sprzedawane produkty uświęcone. Chrzcielny Krzyż nie muszą być drogie, najbardziej powszechne podejście, ponieważ ryt polega zupełnie inną wartość. Krzyż kupuje procesji. On płaci za rytuał, jeśli nie ma zgody, to sprawia rodzicom. Chrzestna powinna przynieść dwa ręczniki. Jedno pozostaje w kościele, a drugi będzie musiał wycierać dziecko podczas ceremonii. Zgodnie z tradycją, ten ręcznik ma być zupełnie nowy, w przyszłości mogą wytrzeć dziecko podczas choroby, jej starannie utrzymane bez poddawania pranie. Chrzestnymi są dobrane dla dziecka rodziny i zaufanych osób. Ważne jest, aby nie byli parą. Może to być również pytanie: „Jeśli będzie trzeba tak ważnego wydarzenia jak chrzest dzieci, co zrobić chrzestnych?” Pożądane jest, by wyznali i wziął komunię do sakramentów. Mają wielką odpowiedzialność zaszczepienie Godson tradycji duchowych.

Sakrament chrztu

Sakrament jest zwykle odbywają się rano, po wykonaniu usługi. Ale jeśli rodzina istnieją okoliczności, mogą próbować negocjować z ojcem, tak że wyznaczony indywidualny czas. Co do zasady, w kościele ochrzcić kilka dzieci, ale to zależy od tego, jak wielkim kościele, i istnieje wiele parafianie. Ile jest dziecko ochrzcić? W rzeczywistości, których cena jest określona, – to tylko darowizna, osiągając na potrzeby kościoła. Przeciętnie waha się od 1000 do 2000 rubli. Ale jeśli trudna sytuacja finansowa młodej rodziny, to jest z pewnością kościół spotka i sakrament odbędzie się bez zapłaty. Obrzęd trwa bardzo długo, ale chłopak, oczywiście, może i kapryśny. Czasem ojciec może wziąć go w ramiona moją matkę, chociaż zasady dziecko trzyma procesji. Ważne jest, że młodzi rodzice odpowiedzialne podejście do pierwszej wizyty w świątyni Boga swego dziecka, muszą zrozumieć, jak ważne jest to obrzęd – chrzest dzieci. Co trzeba wszystko idzie dobrze? Najważniejsze – wiara, że żyje w sercach ludzi, a ostatecznie umocnić w sercu małego dziecka.