149 Shares 5827 views

Dzień rezerwatów i parków narodowych. Kiedy i jak obchodzić to święto?

Na Ziemi istnieje bardzo niewiele miejsca, że nie dotknął ręką człowieka. Ludzie mógłbyś sobie sprawę, że ich wpływ na planecie każdego roku staje się coraz bardziej destrukcyjne. Aby zapisać ziemię w jego pierwotnej formie dla przyszłych potomków, jego flory i fauny, są liczne parki i obszary chronione.

prehistoria

Natura poddaje się zanieczyszczenia nie jest pierwsze sto lat. Ale poważnie pomyśleć o tym dopiero w 1997 roku. Został on następnie, w dniu 11 stycznia, Dzień powstała rezerwatów przyrody i parków narodowych. Liczba ta nie jest wybrana przypadkowo, tego dnia w 1916 roku jako pierwszy park narodowy powstał w Rosji – Barguzin. Na jego terenie jest wspaniałym miejscem – Dolina gejzerów.

W Rosji od dawna istniały obszary chronione – jest miejscem kultu, lasy chronione, zachowuje do polowania, które polowali królowie, książęta i inne szlachetności.

Ale pierwszy cel rezerwy państwowej został stworzony w czasie. Jej utworzenie pozwoliło na utrzymanie i zwiększenie populacji nie tylko BARGUZIN Soból – Wiele inne zwierzęta i rośliny zaczęły pojawiać się w większej liczbie.

Niektóre statystyki

Według statystyk, rezerwatów i parków narodowych chronić i zachować około 80% flory i fauny na świecie. W Rosji istnieje ponad setki rezerwatów przyrody i 50 parków narodowych. Pod względem przestrzeni zajmowanej przez takich stref, Federacja Rosyjska zajmuje pierwsze miejsce w porównaniu z innymi krajami. Łączna powierzchnia obszarów chronionych jest około 200 milionów hektarów. I to nie jest ani bardziej, ani mniej – 12% powierzchni kraju. Dlatego Rosja jest bardzo ważne dla Światowego Dnia rezerw, ponieważ ogromna powierzchnia obszarów chronionych rośnie.

Prawo o ochronie środowiska

Każdy z nas ma prawo do życia i istnienia w zdrowym środowisku. Jednak musimy:

  1. Chronić i przyrodę i środowisko.
  2. Z niezwykłą oszczędność leczenia naturalnego bogactwa.

Prawa ochrony środowiska określa podstawę prawną polityki państwa w dziedzinie przyrody i bezpośrednio z nim związane. Władze rozwiązywania problemów społeczno-gospodarczych, przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych, itd .. Wszystko to musi być zrobione, aby zaspokoić potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń.

Reserve – co to jest?

Zrównać rezerwaty i parki narodowe nie może – to nie to samo. Zwłaszcza, że jest tam również obchodzone święto – Dzień rezerwatów i parków narodowych, Dlatego konieczne jest, aby odróżnić te dwa nazwiska. Reserve – działka gruntu lub wody pod ochroną państwa, w granicach, które nie mogą być wykorzystywane do celów gospodarczych naturalny kompleks. Tak to można nazwać instytucja badawcza, która została ustalona na obszary chronione. W Rosji istnieje około 80 rezerwatów przyrody i gospodarstwa gry. W nich każdy rodzaj aktywności jest zabronione, które mogą zakłócać naturalną integralność.

Pojęcie „park narodowy”

W Federacji Rosyjskiej, tworzenie obiektów chronionych – to tradycyjny i skuteczną formą ochrony. Park narodowy – obszar wodny lub terytorium, w którym unikalne naturalne obiekty są chronione. Od National Park Reserve charakteryzuje się tym, że użytkownicy są akceptowane na jego terytorium. Tylko w ściśle wyznaczonych miejscach mogą odpocząć i pojedynek. Naruszenie tych zasad pociąga za sobą wysokie grzywny i sankcji karnych.

O rezerwach i parków narodowych

Obszary te odgrywają ważną rolę w zachowaniu dziedzictwa przyrody. Są to obiekty chronione przez prawo stanowe. I to nie tylko w Dniu rezerwatów i parków narodowych chronić i pielęgnować obiektów przyrodniczych. Są one zaangażowane w stałe. Strzeżone terytorium – jest przedmiotem badań naukowców: ekologów i biologów. Uczą populacje zwierząt i roślin, ich dynamiki wzrostu i wzajemnym istnieniu.

11 stycznia

Ta data w kalendarzu wszystkich ekologów pojawił się niedawno i od tej pory uznawane za nieoficjalne święto. Jest on obchodzony co roku w Federacji Rosyjskiej z inicjatywy kilku organizacji. 11 stycznia (dzień rezerwatów i parków narodowych) Ostrość środowiska uwagi społeczeństwa na temat kwestii związanych z obszarami chronionymi. Ponadto, profesjonalny święto pracowników, których praca działalność związana jest z ochroną obiektów przyrodniczych. Liczba takich osób w kraju około 11.500 ludzi całkowite. Było to 11 stycznia, podkreślają różne nagrody za wybitne zasługi dla działań na rzecz ochrony środowiska.

Dniu rezerwatów i parków narodowych, setki organizacji i tysięcy osób oświecić Rosjanie. Po tym wszystkim, codziennie i często bezinteresowna praca ekologów można przechowywać w jego naturalnej postaci unikalnych krajobrazów natury, różnorodność fauny i flory na terytorium Rosji. Biblioteki zapraszają do odwiedzenia wystawy książkę poświęconą problemom ekologii, przyrody, ochrony zwierząt. Odbywają się liczne imprezy charytatywne, aby zebrać fundusze. Zadzwoń do opieki dziennej i wykorzystania zasobów naturalnych.

All-Dzień Rosji rezerw i parków narodowych są różne wykłady i konferencje. Podkreślili główne działania mające na celu ochronę zasobów naturalnych. Programy telewizyjne nadawane w przyrodzie i jej ochronie. Na ulicach rozdawać ulotki, kalendarze, broszury związane z tym tematem.

parki narodowe i rezerwaty – jest ulubionym miejscem dla turystów z całego świata. Zostały one zachowane w oryginalnym stanie, a do tej pory, więc każdy z nas musi odpowiedzialnie i ostrożnie odnosi się do tych obiektów.