766 Shares 8170 views

Domowe bojlery elektryczne z rękami

Sprzęt grzewczy, który zamienia energię elektryczną w ciepło, produkowane obecnie przez różne firmy. Ale jeśli chcesz zapisać się na zakup, to jest możliwe, aby produkować takie urządzenie samodzielnie. Dla mieszkających poza miastem, takie urządzenie doskonale pasuje Dodatkowo, konstrukcja nie jest skomplikowana.


grzejnik produkcja

Domowe kotły elektryczne składają się z rury żelaza, rury chłodziwa, metalu od strony wtyczki końcówek łączących i z paronita lub uszczelką gumową. Jeśli masz umiejętności do pracy z maszyną do spawania i związane z nimi urządzenia, konstrukcja może być zmieniana przez spawanie okrążeń metalu zamiast korków.

Czasami podgrzewacz wody zawiera medium grzewczego w górę na zewnątrz, przy czym rura ma zastąpić korki. W produkcji elektrody wewnętrznej musi być odizolowana od obudowy za pomocą tulei PTFE. Można wybrać, aby wykonać do czapki tkaniny z włókna szklanego.

Domowe Kotły elektryczne są dobrze, że pan jest zakres modernizacji i poprawy projektowania z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów. Jednak, aby się zaangażować i sprawić, że urządzenie wykonane z różnych metali nie jest konieczne, ponieważ mogą one stanowić galwaniczną para, w tym przypadku, jedna elektroda zwiększy skalę.

zespół utrzymujący

Kiedy zrozumiesz, jakie materiały są używane do produkcji kotła, można przystąpić do przygotowania szczegółów. W tym celu powinny zostać wdrożone znaczników cięcia rur, które stanowią podstawę do rur i obudowy. Są one za pomocą szlifierki kątowej jest konieczne, aby dokonać wyboru w postaci kulek w celu dopasowania do powierzchni cylindrycznej obudowy. Ten ostatni jest wymagane, aby otwory w rurach instalacyjnych gruntowych.

Gwint może być cięte przez dotknięcie lub matrycy do gwintów. Jeśli takie urządzenia nie masz, radzimy zapoznać się z tokarz. Ten specjalista będzie w stanie przygotować tulei teflonowej, wtyczki i elektrody wewnętrznej. Gotowe rury i zaciski są przyspawane do korpusu do połączenia przewodów.

Elektroda powinna zostać ustalona w korku, powinien być ustawiony na taką kotła elektrody. Twist czapki i dobrze dokręcone. Domowe bojlery elektryczne w końcowym etapie jest zwykle malowane emalią. Jednakże, należy wybrać taki, który jest odporny na temperatury do 120 ° C,

Ostatnim etapem

Domowe bojlery elektryczne po zmontowaniu powinny być sprawdzane pod kątem przepuszczalności spoin. Urządzenie jest wypełniona wodą, ale to nie wystarczy, ponieważ ciśnienie robocze w układzie czasami sięga 2 bar, natomiast ciśnienie przypadkowe i robi to 3 bary.

Szwy są oczyszczona z toksyn, a następnie pokryte mydlin. Następnie wewnątrz szafy, aby utworzyć nadmiernego ciśnienia sprężarki. Jeśli ciało ma zły gotowane szwy w tych miejscach pojawiają się pęcherzyki. Po jego zakończeniu, samo wykonane kotły elektryczne mogą być umieszczone w piecu, a do połączenia z systemem.

Sprzęt tłumaczenie do eksploatacji

Przed uruchomieniem kotła należy podłączyć przewody zasilania a masą napełnić instalację hydrauliczną i wdrożyć konfigurację sprzętową. Powinien on być wyświetlany na sile działającej poprzez regulację składu płynu chłodzącego. W tym celu woda z kranu jest czasami używane, ale ma pewne szkodliwe wtrącenia promujące powstawaniu kamienia na ściankach elektrod. Zastosowany pierwszego napełnienia układu wodą destylowaną jako najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli nie, można używać wody z kranu lub wody deszczowej.

Wytwarzanie materiałów i urządzeń do regulacji

Domowe elektryczne kotły grzewcze powinny być dostosowane, a reprezentatywny potrzebne do przygotowania materiałów i urządzeń. Wśród nich:

 • kaustycznej;
 • Pojemnik do mieszania;
 • amperomierz;
 • strzykawki;
 • cęgi.

Z tego powodu, że opisane urządzenie jest wykonane niezależnie od siebie, mogą być brane pod uwagę przybliżoną pojemność 4 kW prądu w obwodzie będzie 4000 W / 220 V 18 A do zasilacza powinien być podłączony amperomierz, a urządzenie jest podłączone do sieci, do ogrzewania czynnika chłodzącego w systemie. W tym przypadku, pojemnik powinien być przygotowany za pomocą roztworu sody w proporcji od 1 do 10.

Kompozycja ta powinna być dodana do układu poprzez otwarty zbiornik rozprężania lub w innym miejscu z zastosowaniem strzykawki. Jak tylko połączenia, pierwsza realizacja amperomierz będzie mniej niż 18 A.

Czynnik chłodzący w małych porcjach trzeba rozpocząć dodawanie roztworu sody. System w tym przypadku musi być dobrze rozgrzany. Jeśli używać wody destylowanej, proces ten trwać dość długo, dlatego zaleca się, aby uzbroić się w cierpliwość.

Gdy marker w urządzeniu będzie w zakresie od 16 do 17, napełnianie musi być zatrzymany, w przeciwnym razie może to spowodować zbyt duże stężenie, które będzie prowadzić do wrzenia i pary emisji. W końcu, rura z tworzywa sztucznego jest łatwo pęknąć.

Preparat do wytwarzania jonów kotła elektrycznego

Domowy bojler elektryczny do ogrzewania może być jonowy, musi być przygotowany nie tylko spawarkę i elektrody dla niego, ale również:

 • Trójnik żelaza;
 • zerowy;
 • zacisk uziemienia;
 • Izolacja zacisków;
 • Elektroda izolowane z poliamidu;
 • sprzęgło;
 • Rura stalowa o odpowiednich wymiarach.

zespół utrzymujący

Dla takiego kotła wymaga uziemienia, a przewód zerowy musi być przyłożone do rury zewnętrznej. Ważne jest, aby pamiętać, że faza powinna być stosowana do elektrod. Przygotowany rury, której długość wynosi 25 cm, a średnica mieści się w zakresie od 8 do 10 cm, to jest konieczne zastosowanie tej pierwszej.

Z jednej strony są elektrody zainstalowane na drugim sprzęgłem do podłączenia do sieci szkieletowej. Aby zainstalować elektrody muszą korzystać z tee, która umożliwi wejście i wyjście z chłodziwem. W pobliżu elektrody powinny być umieszczone areszt, który pełni inną funkcję uszczelniającą – kocioł.

Na izolatorze jest konieczne stosowanie tworzywa sztucznego odpornego na ciepło. Przyrząd ten jest ważny nie tylko integralności, lecz również możliwość połączenia gwintowego i trójnika elektrody. Do ciała mają być spawane w dużej śrubie, która jest przymocowana do zera zacisków kablowych i naziemnych.

Jeśli chcesz zwiększyć niezawodność, możliwe jest robienie i druga śruba, przy użyciu tej samej technologii jak w przypadku pierwszego. Jak tylko podłączenie do systemu grzewczego z wykorzystaniem sprzęgła ukryć ekwipunek powłoką dekoracyjną. Jest on używany nie tylko estetyka, ale także dla bezpieczeństwa, a mianowicie ochrony ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym. Nie zaniedbuj tego kroku, ważne jest, aby ograniczyć dostęp do generatora.

instalacja

Kiedy self-made elektryczny bojler własnymi rękami wykonane, można przystąpić do instalacji, to należy ustawić odpowietrznik, bezpiecznik i manometr. zawory odcinające powinny być zainstalowane po zbiorniku wyrównawczym. Kocioł powinien być ustawiony w pozycji pionowej, ze względu na szczególny jego działania. Łączniki muszą być zainstalowane w taki sposób, że są one oddzielone od siebie.

Przed zainstalowaniem urządzenia, system grzewczy należy przepłukać. W tym celu czysta woda, która jest rozcieńczany za pomocą specjalnego narzędzia. Przy pracy linii zanieczyszczonego płynu chłodzącego lub niskiej jakości prania może zmniejszyć wydajność kotła jonowej.

Podczas instalacji domowej kotłowni elektryczna, można dokonać poprzez uziemienie kabla miedzianego o średnicy 4 mm lub więcej. Jej odporność muszą być 4 Ohm lub mniej. Kabel powinien być podłączony do zacisku zerowego, który znajduje się w dolnej części obudowy. Grzejniki ważne, aby wybrać, biorąc pod uwagę wielkość systemu. Najbardziej odpowiedni z nich będzie 1 kW do 8 litrów Całkowita objętość. Jeśli zostanie przekroczona ta, domowej roboty bojler elektryczny do ogrzewania domu będzie trwał dłużej niż to konieczne. Spowoduje to wzrost kosztów energii elektrycznej.

wniosek

Wyposażanie systemu grzewczego, zaleca się, aby wybrać lub bimetaliczne stopy grzejników aluminiowych. Użycie innych materiałów jest niedopuszczalne, ponieważ mają one wiele zanieczyszczeń, które mogą mieć negatywny wpływ na przewodność elektryczną cieczy roboczej. W przypadku instalacji systemu otwartego grzejnikami powinny polimeru powleczony na wewnętrznych ściankach, które wyeliminuje dostęp tlenu i zapobiegania korozji.

W zamkniętym systemie takie tam niedociągnięcia typu. Domowy bojler elektryczny, wykonany z rur, nie będzie w stanie pracować z grzejnikami żeliwnymi, ponieważ zawierają zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć wydajność tych urządzeń. Między innymi takie urządzenia mają dużą objętość, co prowadzi do wzrostu zużycia energii elektrycznej.