635 Shares 1695 views

Kapucynów małpy: Charakterystyka treści Strona główna

Dziś jest to popularny utrzymać egzotyczne zwierzęta w domu. Często, jak małpa domowych rodzinnym wybrany kapucyn, i to nie dziwi, bo te dzieci są ciekawe, żarliwa i słodkie. Te naczelne nie jest trudno kupić, powinien udać się tylko do najbliższego zoo lub przedszkola. Ale zanim zdecydujesz się na takim nabyciem, ważne jest, aby znać wszystkie szczegóły dotyczące zawartości tych zwierząt. Myślenie o przyszłości, będzie można uniknąć niepotrzebnych emocji i stworzyć komfortowe warunki dla kapucynów.

Opis małpy

Ta małpa gatunek należący do rodzaju anchorwhip. Długa ogon jest równa długości korpusu, są stosowane podczas przechodzenia z oddziału do oddziału. Pa wyrośnie do 60 cm długości. Ponadto, ich waga nie przekracza pięciu kilogramów, zwykle mniej. Płaszcz je gęsty na całym ciele. małp kapucynek są podzielone na 4 typów i różnych podtypów, więc ich kolor zależy od odmiany. Ale wszystkie one mają charakterystyczny cechę: kolor jest czarny punkt, przypominający kapelusz lub kapyushonchik. Kufa światło. Niektórzy nie są tak zauważalne, „Cap”, ale to idzie od góry do wylewki i kończy się ostrzem.

Charakter małpy

Zwierzęta te są bardzo aktywne i impulsywna. Oni szybko biegać. Dobry ruch na czterech nogach na ziemi, a także skakać na gałęziach. Chociaż są dzikie zwierzęta, ludzie się szybko przyzwyczaić. Kapucyni wydał głośny vereschanie one komunikować dźwięków i mimiki z ich wysoce rozwinięte. Wyrażenie twarze wyrażają swoje emocje.

Mózg tych naczelnych opracowane dobre. Są one dość sprytny i może uczyć się skomplikowanych rzeczy. kapucynki często kopiowane niektórych gestów i działań ich właścicieli. Ze względu na aktywny charakter tych dzieci, warto pamiętać, że ich utrzymanie i pielęgnacja wymaga dużo czasu, cierpliwości i pieniędzy. Aby pipsqueak potknął się w kłopoty, nie zostawiaj go bez opieki z pełną swobodę ruchów. Do chodzenia na ulicy jest obowiązkowe smycz lub małpa może uciec.

Odżywianie i treść

Małpie otrzymaniu niezbędnych pierwiastków śladowych, dietę, należy zmieniać. W naturze zwierzęta te jedzą owoce, jaja i pisklęta ptaków. złapać one także owady i małe jaszczurki. Dlatego też, w menu głównym powinny być warzywa i owoce, takie jak jabłka, winogrona, banany, ziemniaki, pomarańcze, groch, marchew. Produkty te mogą być surowe i gotowane. Ugotować jajka na twardo do nich. Czasami można rozpieszczać swoje dziecko ryby, kurczaka lub wołowiny. W sklepach zoologicznych można znaleźć ciastka i konserwy dla naczelnych. Nie zapominaj, że overfeeding słodycze nie może być, bo kapucynki może cierpieć na cukrzycę. Chleb i zboża są małe zwierzę w ograniczonej liczbie. Ponieważ zwierzę jest egzotyczne, to lepiej skonsultować się ze specjalistą o zrównoważonym menu.

Ponadto, małpa musi mieć własną obudowę zostawić ją tam, kiedy nikt nie ogląda ją. Długość takiego „domu” powinien być większy niż 1,5 metra. Trzeba zbudować drabiny, liny i umieścić bezpiecznych zabawek.

szkolenie

Po małpa przyniesie do domu, jak tylko mogą być problemy, jak te zwierzęta mogą być boi lub pokazać swój temperament. Ten punkt nie powinno być pominięte, a tylko pokazać, że jesteś silniejszy, ale pozostaje kochający właściciel, w którym można znaleźć schronienie. W złym wychowaniu Kapucyni mogą stać się agresywne, a nawet ugryźć. Ważne jest, aby natychmiast zatrzymać i ukarać.

Właściciele są również zainteresowani ile małpy kapucynki żyć. Z należytą starannością, te naczelne mogą żyć ponad 25 lat. Tak więc, zanim kupisz zwierzę, trzeba myśleć, jeśli nie znudzi w tym czasie, ponieważ kapucyn, jako małe dziecko wymaga wiele uwagi i właściwej pielęgnacji.

zdrowie

Innym szczegółem, który musi być brany pod uwagę – jest to służba zdrowia, ponieważ małpa brązowy kapucyn jest prymas, który jest zbliżony do osoby fizjologicznie i może być nosicielem choroby. Jeśli rodzina zaczęła się zimnego lub inną chorobę, to może mieć wpływ i małpa. Neutralny lekarz weterynarii może zapewnić godnego traktowania, konieczne jest, aby znaleźć weterynarza, który specjalizuje się w naczelnych. Każdego roku dziecko powinno przejść badania lekarskie i badania krwi. Należy również sprawdzić swoje zwierzę rocznie na gruźlicę. Poza kapucyna muszą otrzymać wystarczającą ilość promieni UV. Lepiej jest kupić lamp opalających.

Kapucynów (małpa): opinie właścicieli

Niewątpliwie treść takiego ładnym stworzenia przynosi wielką radość, ale jednocześnie wiele kłopotów. Opinie ludzi, którzy nabyli kapucyn, pokazać, że potrzebuje dużo cierpliwości. Pierwsze dni mógł krzyczeć, że wszystko jest zgodnie z jego wolą, a jeśli dać luzu, prymat woli w budynku głównym i całe życie będzie musiał dostosować się do jego każdy kaprys. Dlatego doświadczeni właściciele nie powinni poddawać się jego kaprysom i pokazać jędrność i determinacji, a czasami w wychowaniu małych zwierząt nie może obejść się bez „kija”.