188 Shares 3162 views

Leczenie zespołu suchego oka, to lepiej, aby nie opóźniać

Nie ma dnia bez komputera, telefon, TV, klimatyzacja i innych świadczeń cywilizacji. Tak, to wszystko stwarza komfortowe warunki do życia, ale zdrowy człowiek staje się od nich. Każdego dnia coraz szybciej męczą oczy, jest pieczenie, uczucie ciała obcego. Przejawia się jako zespół suchego oka. Jest nieodparta chęć migać z daleka – i dyskomfort trochę z powrotem, ponieważ oko odbiera niezbędne smarowanie. Leczenie zespołu suchego oka jest po prostu ma na celu nawodnienia oka.

Ponieważ nie jest to problem

Jeśli wcześniej było to głównie problem wiek – ciało w ciągu roku produkuje meaner Smary – ale teraz wydaje się, wszystko się zmieniło na odwrót. Już powiedział materiały komputerowe i inne biurowe, klimatyzacja w każdym biurze i niemal w każdym domu, plus wszystko – złe ekologia, gaz zanieczyszczone powietrze i kurz na ulicach – to wszystko po prostu wysusza film łzowy, wspiera rogówki i spojówki w stanie mokrym. Jest to nie tylko naturalnych substancji do oka, ale również ochrona najmniejszych cząstek pyłu i zanieczyszczeń zawieszonych w powietrzu. Brak ochrony i mieć zespół suchego oka.

Leczenie: preparaty do nawilżania rogówki

Jest to tendencja, kiedy pojawia się problem w ogóle z rzędu, wszyscy są ekspertami w rozwiązywaniu go. Ich arogancja napędzany przez ogromne ataki reklamowych: producent obiecuje doskonały wynik, narzędzie jest dostępny bez recepty. I nawet w tak delikatnej i wrażliwej dziedzinie, jak choroby oczu, cały czas dozwolony, a nawet zachęcać do siebie. Co tu mówić o zwykłym zespołem suchego oka – krople są sprzedawane na każdym kroku, są uniwersalne i absolutnie nieszkodliwe. Czy to prawda? Może powinniśmy zrozumieć prostą prawdę: oczy wszystkich środków, a leczenie powinno być zindywidualizowane ściśle przez okulistę mianowania. Zacznijmy od tego, że zapewnia diagnostykę i leczenia zespołu suchego oka. Okulista mierzy szybkość tworzenia filmu łzowego oraz szybkość suszenia za pomocą specjalnych kropli. Oni zmieniają kolor za każdym razem w inny sposób, zgodnie ze wskaźnikami konkretnego pacjenta. Na podstawie tych danych, lekarz przepisze kompleksowe leczenie, w tym niektóre krople do oczu, witamin i specjalnych ćwiczeń dla oczu. Kto opracował dobre narzędzia które pomogą Ci szybko do nawilżania rogówki. Lekarze często przepisują kroplę „Natural tear” witamin „luteina złożonych”. Wiele trzymać rękę na krople do oczu, szybko usuwa zaczerwienienia. Nie każdy jednak wie, że efekt osiąga się przez chwilowe zwężenie naczyń krwionośnych, a to nie jest leczona. zespół suchego oka, to „pierwsza pomoc” nie eliminuje.

zalecenia ogólne

Oprócz konsultacji okulisty, gdy problemy ze wzrokiem nie muszą spełniać szereg skomplikowanych zasad. Leczenie zespołu suchego oka nie ma znaczenia, jeśli nie martw się o siebie trochę więcej niż zwykle. Na przykład, to jest czas, aby zrozumieć, że nie tylko doradza podczas pracy na komputerze, co 15-20 minut odwrócić oczy od monitora, jak to możliwe, aby wstać i chodzić po pokoju, patrzeć przez okno. Nawiasem mówiąc, okno może mieć bardzo przydatne ćwiczenie dla mięśni oka. Klej szkło potrzebne – wystarczy zwilżyć wodą i kij – papier zielony okrąg o średnicy 1,5-2 cm Stań przed nim w odległości 30-35 cm. – rozpoczęty! Spojrzenie na kole – spojrzenie w dal, w perspektywie, na dowolny obiekt w oddali. Te „skacze” oczy na trzy minuty dobrze wyszkolonych oka, zmniejszenie dopływu krwi do gałki ocznej.

Nawet kilka wskazówek. Pij dużo wody – to musi być na całe ciało i oczy nie są wyjątkiem. Wieczorem odpocząć oczom: nie patrzeć na ekranie telewizora, i położyć się w wygodnej pozycji, opierając się na oku płatki kosmetyczne nasączone w liściach herbaty, wywar z rumianku lub pietruszki. W skrócie – dbać o swoje oczy na ciebie nikt nie będzie.