490 Shares 9368 views

Łopata człowiekiem. anatomii człowieka ostrze

system wsparcia i ruch, który obejmuje kości, mięśni i wiązadeł w ludzkich funkcji organizmu jako całości. Szkielet utworzony specjalny typ komórki tkanki łącznej – osteocytów, składa się z kilku działów. Obejmuje czaszki, kręgosłupa, klatki piersiowej, talii i kończyny zapewniający swobodny związek o kości kończyn górnych i dolnych do szkieletu.

W niniejszej pracy, zwracamy uwagę na głównej struktury łopatki człowieka, który wraz z obojczykiem tworzy pas kończyn górnych. określić również jej rolę w szkielecie i zapoznania się z najczęstszych patologii.

cechy strukturalne kości płaskich

Urządzenie podtrzymujące zawiera kilka rodzajów Bone rurowe, mieszane i płaskie. Różnią się one zarówno w wyglądzie i strukturze wewnętrznej anatomicznej. Na przykład, zwarte materiału kostnego mogą mieć postać dwóch cienkich płyt, pomiędzy którymi znajduje się warstwa placek gąbczastej tkanki i nasycona kapilar zawiera czerwony szpik.

Jest to konstrukcja jest mostek, czaszki czapka, żebra kości biodrowych i ludzkiego ostrza. Najlepiej jest, aby pomóc chronić narządy podstawowych: płuc, serca i dużych naczyń krwionośnych przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz obszernych płaska powierzchnia kości więzadeł i ścięgien przywiązują dużą liczbę mięśni, które wykonują działania statyczne i dynamiczne. Czerwony szpik kostny wewnątrz płaszczyzny, służy jako główny narządów krwiotwórczych dostarczania krwinek: erytrocyty, leukocyty i płytki krwi.

anatomii człowieka ostrze

Kość ma kształt trójkąta, dotycząca tylną powierzchnię mostka. Jej górna część ma krawędzi skrawającej, część przyśrodkowej jest zwrócona w kierunku kręgosłupa, kąt boczny zawiera wgłębienie stawowych. Składa się on z rurowej głowy kości ramiennej. Kolejnym elementem kończyny górnej obręczy – obojczyka, łopatka jest połączona za pośrednictwem przegubu barkowo-obojczykowego. Osi przechodzącej przez tylną powierzchnię tarczy, osiąga powierzchni bocznych przechodzących w acromion. Leży skrzyżowania z obojczykiem na wspólnej powierzchni. Pełniejsze zrozumienie cech anatomicznych kości płaskich nadaje zdjęciom ludzkiego łopatkę przedstawione poniżej.

W embriogenezy kości utworzone z mezodermy. A noworodka ostrze kostnienia nie jest kompletna, a osteocyty występują tylko w organizmie i kręgosłupa, a reszta ma strukturę chrząstki (enchondral rodzaj kostnienia). W pierwszym roku życia dziecka są punkty kostnienia w kości kruczej, acromion później – bocznego końca ostrza. Kompletna kostnienie ukończy 18 rok życia.

Jak mięśnie dołączone do łopatki

Głównym sposobem łączenia kości i mięśnie w układzie mięśniowo – z pomocą ścięgien.

Ze względu włókna kolagenowe stanowiące część końcowy dwugłowego, aby garb znajduje się powyżej górnej krawędzi kostną panewkę wnęki noża, jego głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia zamocowane. Dolna krawędź ma taką samą powierzchnię nierówną, do której jest przymocowana za pomocą ramienia ścięgna mięśni prostowników w stawie barkowym – triceps (mięśniowych mięśnia trójgłowego).

Zatem, ludzka łopatka jest bezpośrednio zaangażowany w zgięcia i wyprostu kończyny górnej i utrzymanie mięśni gorset z powrotem. Kości kończyny górnej obręczy – obojczyka i łopatki mają wspólny system więzadeł, ale ostrze posiada trzy własne wiązkę niezwiązane z barku i stawów barkowo-obojczykowego.

Znaczenie kości kruczej

Od górnej krawędzi ostrza rozciąga się część kości, która jest resztą kości kruczej kręgowców i nazywany kości kruczej. Leży powyżej stawu barkowego jak przyłbicą. Za pomocą ścięgien Scion dołączone krótkie szef biceps i klyuvoplechevaya i drobnych mięśni piersiowego.

Jako część łopatki – ludzkiej kości, bezpośrednio razy kończyn górnych, proces kości kruczej uczestniczy w mięśniach antagonistycznych: i dwugłowego mięśnia trójgłowego, a jej stosunek do mięśni naramiennego porwania kończyny górnej w bok i do góry. Jak widać, proces kości kruczej ma wielkie znaczenie w strukturze ostrza. Jaki jest anatomiczne pochodzenie to jest?

Kości kruczej i jego rola w filogenezy kręgowców

Wcześniej, skupiliśmy się na tym, że czasami kończyna górna zawiera sparowanych obojczyka i łopatki. Człowiek różni się od innych kręgowców, na przykład, ptaków, gadów, ryb i płazów, zmniejszenie kości prostej – kości kruczej. Jest to związane z wydaniem kończyny górnej fizycznie skomplikowanych i różnorodnych funkcji w postaci wyścigów samochodowych, lotu, nawigacji, czy indeksowania. W związku z tym, obecność trzeciego kości pasa kończyny przedniej się niepraktyczne. Wrona kości u człowieka jest zmniejszona, tylko jej część jest zachowane – proces kości kruczej, który stał się częścią ostrza.

Patologia kości kończyny górnej obręczy

Najczęstszą nieprawidłowością struktury ostrza człowieka doprowadziły jako łamanie organogenezy w życiu płodowym lub jako powikłanie po uszkodzeniu mięśni dystroficznym lub Neuroinfekcji. Obejmują one, na przykład, zespół skrzydeł łopatki są zdefiniowane jak w przypadku badania zewnętrzne pacjenta oraz radiogramu.

Choroby wyniszczające towarzyszy ból barku i piersi, w wyniku gwałtownie rozwijającej neuropatii. Umorzenie następuje zgodnie z oczyszczalni – środki zapobiegawcze: dozowanego obciążenia fizycznego, masaż, specjalnych ćwiczeń na mięśnie barków i pleców.

Innym patologii – wrodzonej wysokiej stałego łopatki (choroba Sprengla'S). Anomalie w połączeniu z naruszeniem struktury kręgów anatomicznych defektów żeberek, na przykład ich koalescencji lub częściowego braku. Są dwie postacie choroby: jedno- i dwustronne symetrii łamanie noży.

Tak więc, z dwustronnymi uszkodzeń lewej łopatki jest wyższa niż po prawej stronie. Anomalia jest niebezpieczne degeneracja komórek mięśniowych w głównych mięśni: czworoboczny i rombu – dużych i małych. Pozytywne nastawienie można oczekiwać od operacji, która odbyła się dziecko w wieku do 8 lat, w późniejszym wieku do zabiegu nie uciekać ze względu na wysokie ryzyko powikłań, ograniczoną fizjoterapii i masażu.

Energia kinetyczna: koncepcja
94 shares 2372 views
837 shares 9196 views