169 Shares 1164 views

Co decyduje o zgodności z psem i wiek danej osoby?

Pies był pierwszym zwierzęciem, które udomowione człowieka. Te przyjaciół czworonożnych towarzyszy ludziom od czasów starożytnych, można powiedzieć, na piętach. I to jest bardzo niefortunne, że życie tych wiernych zwierzę jest bardziej ulotne niż życie ich właścicieli. Zastanów się, co się liczy, aby dopasować wiek psa i człowieka.


Historia udomowienia czworonożnych przyjaciół

Przyjaźń między człowiekiem a psem rozpoczęła się w czasach starożytnych. To nie jest jeszcze w pełni poznany, który był pierwszym przodkiem czworonożnego zwierzaka – wilk lub Szakal. Opinie były podzielone, i uważa się, że już wtedy zaczęły się dzielić psy różnych cech zewnętrznych i cech charakteru. Oswojony wilk jest bardziej nadaje się do polowania, a bardziej dyskretny szakal pilnuje domu. Rośnie z małego szczeniaka, pies stał się częścią rodziny. I, niestety, po wielu latach okazało się, że życie zwierzę jest znacznie krótszy niż człowiek. Na przykład, nastolatek o czworonożnego przyjaciela od dzieciństwa, nie mają nawet czasu, aby porozmawiać z nim jako osoba dorosła. Wielbiciel zwierzę będzie w wieku powyżej zgrzybiały starzec. Uważa się, że prawie zawsze ludzie żyją 7 razy dłużej niż psy. Ale liczba ta może się różnić w zależności od wielkości psa i jego wagi. Rozważmy dane w poniższej tabeli.

Zależność długości życia psa na masę swojego ciała

Jako parametr podstawowy dla porównania jest zawsze używany wagi zwierzaka. Ta wewnętrzna tabela komórka tabeli – ludzka żywotność. Wszystkie dane są średnie dane, które są wynikiem wielu lat badań.

Tabela „psy Wartość wiek i człowiek”

wiek psa (rok kalendarzowy)

średni

waga psa

Do 10 kg

Od 11 do 30 kg

Więcej niż 31 kg

0,5

10

1

15

15

15

13

2

20

23

24

21

3

28

28

29

28

4

33

32

36

35

5

37

35

38

41

6

41

40

43

47

7

45

44

47

54

8

50

48

55

61

9

53

52

59

69

10

57

56

63

75

11

62

60

70

83

12

67

64

74

90

13

70

68

80

97

14

73

72

83

101

15

77

76

90

110

Poniższa tabela wiek psa i osoba wykaże swój związek do wagi zwierzaka. Ale czy to jest główną postacią? Zobaczmy, jakie inne czynniki wpływają na długość życia czworonożnego przyjaciela. A później w tym artykule, należy zwrócić szczególną uwagę na znaczenie głównych cech zwierzęcia – to skały.

Co decyduje o zgodności z psem i wiek danej osoby?

Zgadzam się, że nie zawsze jest głównym powodem wpływającym na długość życia zwierzęcia, to jest jego wielkość. Można zauważyć wiele przypadków, w których małe, takie jak pies biodrowego i nie żyją nawet do dziesięciu lat, a duże psy myśliwskie służył wiernie i lojalnie dłużej piętnaście. Poniżej przedstawiono główne czynniki, które mogą mieć wpływ na taki czy inny sposób, aby spotkać psa i wiek danej osoby:

  1. Rozmiar. Średnia długość życia małych psów może być około 1,5 razy większa niż major.
  2. Rozmnażać. Mutts żyją dłużej.
  3. Paul. Podobnie jak u ludzi, żeńska połowa przedstawicieli są mniej podatne na wiele chorób, a bardziej hardy.
  4. Sterylizacja. Czynnik ten może przedłużyć żywotność swojego zwierzaka przez kilka lat.
  5. Warunki zatrzymania. Bez wątpienia, zwierzetami zadowoli cię z dłuższym czasie towarzyskich.
  6. Poszczególne funkcje. Mimo tych wszystkich powodów wymienionych powyżej, każdy pies ma swoje własne cechy, dane od urodzenia. Po tym wszystkim, nawet w tym samym miocie mogą być silne i słabe szczenięta.

Ponieważ istnieją różne rasy psów?

W dawnych czasach udomowione zwierzęta były uniwersalne: strażnik domu i udał się na polowanie. Później ludzie zaczęli dostrzegać różnice w zwyczajach, charakteru i zdolności uczniów. Jeden pies był doskonały strażnik i jednocześnie nie mógł zrobić nic do osiągania sukcesów w tropieniu dziką bestię. Kolejnym, wręcz przeciwnie, chętny do walki z powodzeniem służył na polowanie dzięki impulsywność jego charakteru. W ten sposób rozpoczęła oddzielenie psów do głównych grup skał: bezpieczeństwo, łowiectwo i dekoracyjnych. Następnie każdy z nich stopniowo klasyfikowane do określonej grupy, w zależności od celu. Na przykład, myślistwo zgrupowane według rodzaju działalności (rycie, psy, wskazując, małych zwierząt, o dużej górnictwa, etc …) i dekoracyjne – według cech zewnętrznych. Dużo pracy w tym obszarze ma do hodowców. Po wszystkich rasowych psów muszą ściśle spełniać pewne wymogi. W tym względzie, że są bardziej podatne na różne choroby i dlatego wiek psa i człowieka nie będzie traktowany jako 1 do 7, i nieco inna.

Kundel – nie bestią kundel

Czy uważasz, że twój pies „nie sort bez plemienia”? Ale okazuje się, że wszystkie kundle są spadkobiercy, może nawet kilka gatunków. Zawierające wszystko co najlepsze, wiele z nich, a także starożytne uniwersalny pies może z powodzeniem pełnić funkcje w zależności od potrzeb i watchdog i aktywnego myśliwego. Ponadto, te lojalnymi przyjaciółmi są znacznie silniejsze zdrowia rozpieszczonych czystej odpowiedniki. Zgadzam się, że niektóre szczególnie martwi się o konieczności zaszczepić psy stoczni z różnymi chorobami. Czasami zdarza się, nawet na korzyść, jak oni rozwijać silną odporność. Oznacza to, że prawdopodobieństwo czegoś złego jest zmniejszona, co zwiększa długość życia. W związku z tym, z dobrą opieką i korzystnych warunków zgodności z wiekiem psa i osoby będą wyraźnie pokazują, że mutts często może być znacznie silniejsze niż rasowych psów.