549 Shares 7598 views

Zbierane do wykorzystania w przyszłości: Konfitury z jarzębiny z jabłkami

Wśród przygotowań do zimy, jeśli chodzi o dżem, zdominowany głównie przez malin, truskawek, moreli i innych odmian darów ogrodach i szkółkach jagodowych. Ale dary lasu, na terenie parku – naprawdę, nie są one popytu? Ok – dzika róża. Zbieramy je, wysusz je, aby zrobić herbatę. A co o pięknej RYABINUSHKA? Czy to możliwe, aby przejść przez nich, płonący apetycznie na spadek jesieni?

Konfitury z jarzębiny: część wstępna opinia

Daleko od niej! I chernoplodki, a zwykle czerwony, granat i hodowla z powodzeniem stosowany przez wykwalifikowanych szwaczek, gotuje w kuchni domowej. Jednak zachowanie go, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Bardzo smaczne, na przykład, nie zaciąć tych jagód samodzielnie iw połączeniu z innymi owocami. Jeden z najlepszych – dżem z jarzębiny z jabłkami. Dlaczego? Ponieważ pektyna jabłkowa zawarte w owocach i substancje odżywcze doskonale uzupełniać witaminy, które składają się na jagody. kwas jabłkowy sprawia, że smak deseru jest o wiele ładniejsza w rzeczywistości sama w sobie jarzębina z cukrem jest tylko słodko-gorzki lub cloying. A kolor gadżety z takiego sąsiedztwa skorzystają! Druga zasada jest taka, że trzeba wykonać podczas gotowania dżem z jarzębiny z jabłek lub jakakolwiek inna z tych jagód: nabywają słodycz prostu dobry odmrożone. Bo jeśli zbierane do wykorzystania w przyszłości Ryabinka góry aż do mrozów, należy co najmniej jeden dzień przed gotowaniem, należy go umieścić w zamrażarce. W przeciwnym razie, cierpkość i gorycz zepsuje cały swój dżem jarzębiny z jabłek. A teraz recepty!

jarzębina i jabłko raj

Jeśli nie próbowałem nigdy dżem, zwany „królewskim”, tu użyć tych instrukcji. W rezultacie może doprowadzić do ekstazy, a ty i bliskich. Po zacięciu Rowana z jabłkami, która obejmuje coraz orzechy włoskie, zwłaszcza pieści smak i podziwu. Co jest potrzebne: pół kg jagód, jak dużo cukru, 1,5 kg jabłek takich odmian, które nie gotować miękkie (cynamon, Antonivka, Semirenko), 300 g orzechów włoskich, 400 g wody. Wystarczy zwrócić uwagę: .. ilością wody i cukru tutaj zmienności, czyli mogą potrzebować trochę więcej lub mniej w zależności od smaku innych składników.

Jak zrobić dżem z jarzębina? Jagody, usunięcie szczotek, pranie i zanurzyć w garnku z wrzącą wodą przez blanszowanie w ciągu 2-3 minut. Następnie wyjąć łyżką cedzakową lub durszlak. Dlaczego: Skórka jarzębina jest bardzo gęsty, źle strzela cukru, ponieważ jest to niezbędne do wstępnego zmiękczenia. W szklance wody rozpuszcza się syrop cukrowy. Jabłka czystych nasion, a wraz ze skórą pokroić na małe kawałki. Pula wlać jagody, jabłka, orzechy i wymieszać, wlać syrop. Otrzymując wrzenia i gotować następnie na małym ogniu, mieszając, 15 minut. Gotową fasowania produktów przez wysterylizowanych słoików i dokręcić bezpiecznie: nie wybuchnie, będzie przechowywana przez długi czas. Oto jak gotować dżem z jabłek i jarzębina, tak aby każdy kawałek był tselenky syropem owocowym i niby miał handel! Zapach jest niespodzianką – spróbuj!

Jam "Delicious"

Przygotuj desery na przyszłość może być inna. gospodyń często gotowane owoce i jagody oddzielnie i dopiero na końcu są one podłączone. Na przykład, tutaj jest dżem z jarzębiny w zimie. Oczywiście, również z dodatkiem jabłka. Zacznijmy od niej.

Trzeba na każdy kilogram owoców 750 g cukru i około 5 g kwasu cytrynowego. Jabłka pokroić w plastry, wlać połowę cukru, odstawić na kilka godzin, aż sok. Następnie umieścić na ogniu, gotować i wypełnić pozostałą część cukru. Gotować na małym ogniu, aż jabłka plasterki nie stają się przezroczyste. Nie zapominajmy, że jesteśmy w trakcie przygotowywania dżem z jarzębiny w zimie, więc przystąpić do przetwarzania owoców jagodowych. Usunąć je za pomocą pędzla, płukania przez 10 minut we wrzącej kąpieli wodnej. Wyjąć, wlać do miski. Z litra wody (korzystnie taki, w którym blanszowane jagody) i 1,5 kg cukru, 1 kg (Rowana) tworzą syrop. Napełnij ich Rowan i gotować do miękkości. Na koniec połączyć jagody jabłka, niech zagotować i zalać deser na banki.

Blstyaschee dżem

Nie, to nie jest przesada, to naprawdę jest! W dobrze przygotowanym deserem „Rowan czerwony dżem z jabłek” jagody błyszczące jak skóry lakierowanej, wyglądają kusząco i prosi w ustach! Od czego zacząć – wiesz. Ale kiedy przygotowane jagody, t. E. zakłócony, sortowane i myte, wypełnić je zimną wodą i ustawić na noc w chłodnym miejscu. Następnie odprowadza i osuszyć Ryabinka ponownie ponownie (3 razy jak w urządzeń ostrzegawczych). Przygotowania syropu z prędkością o jedną i pół kg cukru i 400 g wody na kg owoców. Rowan wlać gorący syrop i ponownie umieścić w dniu, w zimnie. Dopiero po gorycz wychodzi, cierpkość złagodniał i wchłaniane cukier, jagody, wyjąć łyżką cedzakową, syrop wrzenia, zmniejszyć jarzębina w nim i gotować przez około 20 minut, aż nabiera lakierowane połysk. Teraz dodać komponent jabłko, wstępnie gotowane, jak opisano w poprzednim przepisie, należy odczekać do wrzenia zacięcie, ale kipiał i prosto z pieca położyć się na brzegu.

Deser z cynamonem i miodem Składniki:

Oryginalny smak i piękny kolor zamienia jam „Jabłka i czarna góra popiołu”. Zwłaszcza jeśli dodać kwas cytrynowy, cynamon mielony i wanilii do smaku. Pojawiać się jaśniejszy syrop, weź to jabłka odmiany cynamonu. Zmieścić prawie wszystkie jego odmiany – paski, zadymionych ananasa. Szczególny urok ich owoców jest soczyste, łagodny smak i zapach cynamonu, dla których w rzeczywistości, markę i odbierane. Są pyszne świeże i bardzo smaczne w korku. Nasz leczeniu wrzenia też w 2 dawkach podzielonych, tak jak w recepturze opisanej powyżej. Kompozycja w następujący sposób: na każdy kilogram jabłek 200 g miodu, 6,5 g kwasu cytrynowego, a na każdy 1 kg Rowana – 300 g miodu i 2 g kwasu.

Deser z cynamonem i miodem: gotowanie

Rowan, wstępnie Frostbitten, potrwa noc w zimnej wodzie. W 120 g wody rozpuszcza się miód, syrop, ciepła i wlać do nich jagody. Gotować, mieszając, aż staną się przezroczyste. Po dodaniu kwasu cytrynowego. Jabłek wyciąć rdzeń, a oni sami pokruszyć na małe plasterki. Nasiona pokrywa z zimną wodą wrzenia wrzenia przez 20-25 minut. Weź filiżankę bulionu, gotować syrop na nim. Gorący syrop wlać kwasu jabłkowego i pozostawić do zaparzenia pół godziny. A następnie gotować do miękkości, dodając na końcu cynamonu i wanilii. Następnie oba rodzaje jam łączy się, miesza i pakuje w temperaturze wrzenia banków.