477 Shares 3425 views

Świątynia Paraskewy w Butovo – dzielnica Pearl

Moroni miastem cesarstwa rzymskiego – miejsca narodzin Świętego wielkiego męczennika Paraskewy, którzy mieszkali tam w III wieku. Urodził się w rodzinie chrześcijańskiej Paraskewy z całego serca był poświęcony religii i wyszedł z jej męczeństwa i na zawsze pozostanie w pamięci chrześcijan. Na jej cześć zbudowano świątynie i kaplice.


Święty Velikomuchenitsa Paraskewy

Paraskewy Pyatnitsa uważane patronką robotników rolnych. Przemysłowcy, kupcy i podróżnicy również uważają się za pod jej opieką i troską. W przedrewolucyjnej Rosji nie była jednolitym obszarem handlowym, gdzie istniała świątynia św Paraskewy, byli w tym samym Moskwa 4. Nazwa piątek dano rodzicami w pamięci dzień ukrzyżowania Chrystusa. Paraskewy w tłumaczeniu z greckiego oznacza „przeddzień”. W Kościele prawosławnym dzień pamięci wielkiego przypada na 28 października. W tym dniu przynoszą do ołtarza do konsekracji owoców i przechowywać je aż do następnych zbiorów, a tym samym zapewnienie jego późniejszą obfitość. Ten święty pray jak żniwa, a także zapobieganie utracie bydła.

U ludzi, jest w stanie leczyć poważne choroby – i duszę i ciało. Ponadto wieków doświadczenie przyczyniło się do powstania tradycji prosi dziewczyny w świętej pomóc w szybkim i udane małżeństwo. Dlatego każda świątynia Martyr Paraskewy popularne. Na świętej ikony wyświetlane są zawsze z krzyżem w ręce i Czerwony płaszcz. Była zawsze surowe i szorstkie i obrazy związane z męką Chrystusa, to jest Wielki Piątek, dzień ukrzyżowania Chrystusa. Prawosławny jej przeplata się z pogańskiego bóstwa Mokosh jest także patronką pól i zwierząt gospodarskich, który jest również dedykowane do piątku.

Pojawienie Butovo

Świątynia Paraskewy w Butovo – jedno z wielu miejsc kultu dedykowanych do tego męczennika, na terenie Moskwy. Kościół ma bogatą historię, która rozpoczęła się ponad trzysta lat przed pojawieniem się na obszarze wokół ogromnego Północnej Butovo. Od XVII wieku było pojęcie „małej wiosce” w Rosji, która jest bardzo mała wioska, zaledwie kilka jardów. Ale jego konstrukcja musiała wprowadzić kaplicę. W tej wiosce pięć jardów – 3 i 2 bobylskih chłopa, to znaczy bez działek i były Butovo, który urzędnik Samojłow. Powstał on w miejscu spalonego wsiach Szczerbatow właścicieli którzy posiadali te ziemie od XV wieku.

Kaplica, kościół, świątynia

Ich majątek był drewniany kościół, który również spalony podczas najazdu polsko-litewskiej – w 1612 roku. Kilkadziesiąt lat później, czyli w 1694 roku, nie został konsekrowany nowy kościół murowany, zbudowany w nowym stylu rosyjskim przez architekta Zwiastowania. Paraskewy w Butovo świątynia była mała, aw XVIII wieku został przyłączony do kaplicy Narodzenia NMP. Teraz, nie może wynosić do 400 wiernych. W latach 1903-1904 świątynia została zaktualizowana. W pobliżu, w miejscowości „Klatki Znamenskoye”, posiadłości księcia Trubetskoy, był też kościół, ale nie przeżył. Razem, te dwie ikony budynki, które zostały połączone w jednym parafii następnie odłączony.

Nazwa świątyni Paraskewy w Butovo otrzymane od przydrożnych kapliczek, z których wiele od czasów starożytnych nazywano na cześć świętego, i to było popularne w Rosji z powrotem w okresie pre-mongolskiego. Jak mogłoby być inaczej – bo patronuje turystów i przedsiębiorców! Jej ikona w przeszklonym w Kioto, rodzaj kaplicy, jest obecnie na zewnątrz świątyni. Kościół jest bardzo piękny. Ona, wraz ze świątyń poświęconych tej świętej, wzniesiony w starożytnym Czernihowie i Smoleńska i zachowały się do dnia dzisiejszego, jest zabytkiem architektury. Grób ostatniego opata Nikolaya Bogoyavlenskogo znajduje się w pobliżu ołtarza od strony wschodniej.

lat ciężkich czasach

Paraskewy w świątyni w Butovo trafić wszystkie trudy latach 30., kiedy zniszczonych kościołów i ich ministrów. Został on zamknięty, zbezczeszczony i splądrowane. Następnie przez wiele lat były magazyny, warsztaty szycia, a później świątynia i spalone w ogóle. Zniszczony, bez okien, drzwi i dach, został przywrócony w społeczności 90s sił, które zostały przekazane, aw 1998 roku kościół został konsekrowany patriarcha Moskwy. Wierzący przyniósł ikony, darowizn zostały zamówione nowe. Kiedy nastąpił ogromny dzielnica mieszkaniowa Północna Butovo, w tym momencie nie było kilka wsi – Kiowa, Josef Bican, Katchalov. Dlatego Kościół piątek w Butovo ma inną nazwę, by tak rzec, synonim – w Paraskewy świątynia w Kaczałowa.

Jest bardzo popularny wśród miejscowej ludności, ale małe. Dlatego w obszarze planuje się budowę dużego nowego budynku religijnych, nazwany na cześć Eliasza Proroka.

nowe trendy

Wśród starszych świątyni lud, który był w przeszłości i kapitana morskiego, a także wojskowych, a także lekarza dla dzieci. Może to ma wpływ na aktywne życie świątyni Kościoła. Jeśli ma szkołę niedzielną, której uczniowie wraz z badaniem religii, biorących udział w zawodach sportowych. Temple zapewnia skuteczną pomoc dla domów dziecka, zaangażowanych w rehabilitacji alkoholików i narkomanów.

Istnieje taka rzadkość wśród sanktuariów świątyni, jako ikona równa Apostołów Nina (gruziński świętego), ikona Matki Bożej „niewyczerpanym Cup”, ikonie Serafima Svarovskogo.