155 Shares 7011 views

Oksfordzie buty ponownie w trendzie!

Oxford buty do wysublimowanych młodych kobiet pochodziło z mody męskiej. Odzież historycy uważają, że ich korzenie znajdują się na początku XIX wieku – kiedy tytułowej studenci zaczęli nosić lekkie Półbuty z małymi szczelinami ubocznych.

W tych sekcjach ostatecznie wyłonił sznurowanie, po czym przeniosła się do rosnąć, ponieważ ich wysokość stopniowo zmniejsza się od kolan do kostek. Zatem Oxfordy buty się niskie buty z dwoma lub więcej oczek przeznaczone do sznurowania, zaokrąglone noski i szwy boczne.

Istnieje również inna wersja od ich pochodzenia. Tak więc, uważa się, że mają długą historię, będąc potomków szorstkich buty półbuty NIEGARBOWANE. Ich wiekami były szkockich i irlandzkich rolników, nazwa pochodzi od galijski «Brog». To słowo oznacza otwory w skórze przebitej z szydło.

Otwory te bóle w okrężnicy niegarbowanych jelenia służył celom użytkowe: przez nich przed przeciekaniem buty do wody, spadają z bagien, rzek i baseny – chłopom często musieli przebrnąć. Na początku XX wieku, Oksfordzie buty pozbawiono tych otworów w zamian za dekoracyjnych perforacji, która stała się ich znakiem rozpoznawczym.

szafa akcesoria irlandzcy pasterze ostatecznie przerodziła się demokratycznym i eleganckie buty brytyjskiego dandysa. Na początku XX wieku ze względu na zmiany w wyciętych spodnie (tak, by stać się popularnym modelem 1905 z mankietami), Oxford buty stały się niezwykle popularne przez długi czas wśród pięciu najbardziej popularnych modeli butów dla mężczyzn.

Po powrocie z pierwszej wojny światowej, mężczyźni zmęczony armii szorstkich buty. Zaczęli wyciągać takie buty komfort. W związku z tym, w 20-tych. ubiegłego wieku buty Oksfordzie, zdjęcia, które mogą być oglądane na tej stronie zostały rozpoznane.

Aktywny rozwój społeczeństwa i nowoczesnych technologii, a także zmiana orientacji doprowadziła do różnych modyfikacji tego buta, pozostawiając ją mocno zakorzeniona w modzie dziewczynki. Początkowo obuwie dla kobiet Oxfords, zdjęć, które są teraz zalane stron kolorowych magazynów, skopiował wzór dla mężczyzn – z męskiej sylwetki na płaskiej podeszwie z krótkim sznurowania, kwadratowe lub okrągłe toe.

Następnie forma stała się bardziej płynne, pięta sam – wszystko powyższe. Mogli już być noszone spodnie i spódnice cienkich płaszcza i ołówkiem. W momencie, gdy główny liczba modeli z powrotem na wysokości mody Olympus, wśród hitów naturalnie powstałych i Oxford buty.

Są one szczególnie dobre z tweedu lub wełny raczej wąskie spodnie w stylu męskiej; przy dłuższym ołówka przepon kolana lub poniżej; Ponadto, z lakoniczne sukienki w postaci sprawy. Są tacy stylistów mody, który dzisiaj jest uważany za złe maniery kombinację tych butów do dżinsów, choć jest to tylko kwestia gustu. Kurtka tweed, klasyczne dżinsy, bluzki męski styl – to wszystko i na pewno wziąć angielskiej klasyczny styl. Więc dlaczego ten zestaw nie dodawać i Oxford buty?