854 Shares 3848 views

Podwyższone testosteronu u kobiet

Nazywa testosteronu męski hormon płciowy. Ale ciało kobiety jest również obecny. Zwiększony poziom testosteronu u kobiet pozostawia swoje piętno nie tylko na wygląd, ale również zmienia i samice znak. Kobiety z wysokim poziomem tego hormonu zajmują wysokie stanowiska, skłonnej do nieuzasadnionego ryzyka. Naukowcy wykazali, że pragnienie, aby konkurować i prowadzić wprost proporcjonalna do poziomu męskiego hormonu.


Zwiększony poziom testosteronu u kobiet charakteryzuje się nadmierną głowy na obszarach „męskich”, czyli powyżej górnej wargi, policzki i piersi na udach. Ten problem nie czekać do dorosłości. Może on występować w młodszym wieku, na przykład, pięć lub dziesięć lat. Jeśli nie uciekać się do pomocy lekarzy, a następnie dziewczęta tworzą męską sylwetkę: szerokie ramiona i wąskie biodra. Wraz z owłosione w niewłaściwym miejscu przychodzi kolejna wada: zwiększony poziom testosteronu u kobiet powoduje łysienie typu męskiego. W tym przypadku utworzone obszary łyse na głowie, włosy stają się bardzo tłuste, często zdarza się, tłustej łojotok.

Do czego potrzebują tego hormonu i czy jest to konieczne dla kobiet w ogóle?

Testosteron promuje rozwój drugorzędnych cech płciowych, a także jest odpowiedzialny za potencji. W okresie dojrzewania hormonu pobudza popęd seksualny i męską sylwetkę. W związku z tym, wpływ tego hormonu podlegają (mężczyźni):

– praca narządów płciowych;

– wzrost włosów, rozkład tłuszczu w całym ciele, ton głosu;

– metabolizm;

– narodziny pragnienia;

– rozwój plemników.

Kobiety mają również androgeny, czyli testosteron. Hormon ten wynika z transformacji steroidów i jajników formulacji i nadnercza. Jest to również bardzo ważny czynnik dziedziczny i używanie narkotyków, szczególnie hormonalne środki antykoncepcyjne.

Testosteron ma wpływ na rozwój pęcherzyków w jajnikach. Podczas etapów ciąży lub hormonalnej owulacji znacznie wzrośnie w organizmie kobiety. Kiedy komórka jajowa dojrzewa, testosteron stymuluje seksualne pożądanie u kobiet.

Normalny poziom testosteronu u kobiet – to 0,45-3,75 nmol / L. Zmiana tej wartości istnieje poważne niebezpieczeństwo zaburzeń hormonalnych. Nadmierny wzrost testosteronu u kobiet może nawet powodować nowotwory jajników.

Gdy istnieją dowody na podwyższone testosteronu próbki krwi wystarczające, który jest zalecany przez dnia szóstego i siódmego cyklu miesiączkowego. W dniu oddawania krwi powinny unikać forsownych ćwiczeń, palenie tytoniu i stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, ponieważ wpływają one na poziom hormonów.

Testosteron u kobiet może przyczyniać się do braku miesiączki, częste poronienia, dysfunkcyjnych krwawień z macicy, mięśniaków macicy, endometriozy i zespołu policystycznych jajników, i zaburzeń owulacji.

Jak obniżyć podwyższony poziom testosteronu u kobiet?

Przede wszystkim, za pomocą leków, które przepisuje lekarz. Odbieranie Diana 35, deksometazona, dwuetylolstilbestrol, cyproteronu, digostina naparstnicy pomaga normalizować poziom hormonów.

Glukoza – Jest to kolejny sojusznik w walce z męskich hormonów w organizmie kobiety. Jest on obsługiwany przez pieczonymi ziemniakami i grillowanych mięs, soja, cukier, miód, kawa, olej roślinny, śmietana, białe bułki.

Od folku środki zaradcze należy zwrócić uwagę na korzeń lukrecji, Vitex świętej, enonotere lub wiesiołka, czarnej Cohosh.

joga również przyczynić się do obniżenia poziomu testosteronu. Osiąga się to dzięki harmonii, że człowiek doświadcza w klasie. Ciało znajduje się na właściwej drodze, a równowaga hormonalna zostaje przywrócona.