494 Shares 6546 views

Zastąpienie uszczelniającym wał korbowy VAZ-2109 Metody instrukcji. VAZ-2109: Wymiana uszczelki olejowej wału korbowego własnymi rękami

Na wale korbowym silnika z obu stron ustawione specjalne uszczelki – uszczelki. Są one przeznaczone do przechowywania oleju w silniku, nie pozwalają na przepływ w trakcie pracy. Podobnie jak każdy inny mechanizm, w końcu zużywają się i muszą zostać wymienione.

Oznak zużycia uszczelki olejowej korbowego

Na zużytych części pęknięć, staje się trudne. Pozycja zaczyna przechodzić przez samego oleju silnikowego, opryskiwanie go pod maską.

Najpierw trzeba określić, które z tych gruczołów jest w porządku:

 • Jeśli zużyte przedni uszczelniający wał korbowy ślady smarowania będą widoczne z przodu palety bezpośrednio poniżej dławnicy a pokrywą pompy olejowej;
 • jeśli noszone do tyłu, olej jest na skrzyni biegów.

Przyczyny zużycia elementu

Występuje z następujących powodów:

 • normalnego zużycia podczas długotrwałej pracy;
 • Nieprawidłowa instalacja gruczołu;
 • ciśnienie w skrzyni korbowej;
 • luz wału korbowego.

Wcześniej nieprawidłowo zainstalowana uszczelka będzie trwać długo i wkrótce uda. W wyniku tego, występuje zatykanie skrzyni korbowej wentylacji lub otwarte przewody odpowietrzające. Powoduje to nadmierne ciśnienie oleju w skrzyni korbowej, z siłą, która popycha jego osnów i dławik. z tego powodu, że zużywa się szybciej i pozwala na smar. Takie same objawy występują ze zwiększoną luz wału korbowego, która wypycha element. Jest to spowodowane przez zużycie łożyska głównego półpierścieni. Są na ich normalne działanie eliminuje luzy wału korbowego. Na pogorszenie wał Semirings zaczyna iść z boku na bok, z którego pół-ring wpada do skrzyni korbowej. Sam wał korbowy zaczyna mielenia łożysk głównych i pokrywy korbowodu.

W przypadku elementu późno zastępczej pół-pierścienie nie mogą być ustalone na swoim siedzeniu. Będzie to grozić kierowcy wymienić blok cylindrów jako całości. Należy pamiętać o tych wszystkich powodów, zawsze sprawdzić prawidłowe działanie silnika, a gdy wykryje problem koniecznie wyeliminować. W przeciwnym razie, nowa uszczelka olej służyć będzie bardzo mało czasu, a będzie musiał znowu zmienić. Aby nie doprowadzić silnik do głodu oleju, należy wymienić pierścień uszczelniający wał korbowy (na samochód VAZ 2109 w szczególności). Poniżej przyjrzymy się, jak to zrobić.

Wymiana przedniej uszczelki olejowej wału korbowego z rąk: jak

Operacja powinna być wykonana z asystentem. Praca ta, jak pieczęć oleju wymiana wału korbowego na VAZ samochodu 2109, długi proces i zależy od rodzaju zmian dławicy: przednie lub tylne. Jeśli pierwsza, to nie jest tak trudna operacja, która nie jest prawdą elementu tylnego. Aby go osiągnąć, trzeba usunąć skrzyni biegów, sprzęgła, poluzować koło zamachowe, a następnie przystępujemy do demontażu i montażu.

Wymiana uszczelnienia olej korbowy 2109 (metoda 2):

 • na miejscu bez usuwania zespołu pompy olejowej;
 • usunięcie pompy z zespołu.

Pierwsza metoda jest znacznie szybsza. Ale czasami mamy do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Chociaż kierowcy i mechanicy najczęściej stosowali tę metodę. Można pracować na część kaptura i dołu.

Wymiana uszczelnienia olejowego korbowego 2109: krok po kroku

Po pierwsze, samochód jest zamontowany na hamulec ręczny. Atenuowany generatora nakrętki mocującej do paska do napinania i usunięto pasek napędu prądnicy. Poniżej zadzwonić do asystenta, więc włączył piąty bieg i trzymając wciśnięty pedał hamulca, aby zapobiec obracaniu się wału korbowego. Nie będzie odkręcić śrubę mocowania koła pasowego jednostki napędu pomocniczego. Dla wygody można zdjąć prawe przednie koło i długi kranu klucza odkręcić śrubę koła pasowego.

Co dalej? Usuwanie elementu, konieczne jest, aby dostać się do terminów łańcuchowego. W tym zdemontowanym pokrywce ochronnej samochód zawieszony jedno koło lub pięty aktywowane trzecią transmisję. Obracać w prawo wystawił dwie etykiety: na koło pasowe wału korbowego i wałka rozrządu.

Następnie można zdjąć pasek rozrządu. Za pomocą śrubokręta hak i usunąć zębate koło pasowe wału korbowego i dalszy kołek i kołnierza. Teraz, śrubokręt może wykopać stare opakowanie. I musimy zaczepić za pętli peryferyjnych. Należy zachować ostrożność, aby nie pozostawić rysy na kołnierzu wału korbowego.

Odkształcenia te szybko zużywają się, nowe uszczelki, nawet gdy są prawidłowo zainstalowane. Niektóre stosowane mądry sposób usunąć: skręcana jest śruba, szczypce zaciskowe i ciągnie ją wraz z uszczelką. Przed przystąpieniem do pracy instalacji (wewnętrznej) powierzchni uszczelnienia olejowego jest smarowane olejem silnikowym. Dodatkowo zamontowany na siedzeniu. Siła montażu nową uszczelkę olejową należy obrabiane przez trzpień lub barze, delikatnie dotykając go młotkiem.

Ważne jest, aby nie uszkodzić elementów obudowy. Nowa uszczelka musi być wciśnięty, aby zatrzymać i oczyścić swoje stoisko na siedzeniu pod kątem.

Druga metoda

Zastąpienie uszczelniającym wał korbowy 2109 drugi sposób polega na usuwaniu z pompy olejowej jako całości. Zmienić uszczelkę w tym przypadku, to jest bardzo wygodne, ale będzie musiał spędzić więcej czasu. Po zakończeniu wszystkich powyższych wirowano 3 śruby osłonę silnika, bezpośrednio pod pokrywą pompy. Następnie elementy mocujące mogą być włączane z pokrywą. Pompa oleju starannie usunięto. Usuń stare i jechać nową uszczelkę olejową, jego powierzchnia jest naoliwione, a wszystko jest ustawione w kolejności odwrotnej do demontażu. Trudność polega na ustawieniu pompy olejowej na miejsce.

To musi być odpowiednio skoncentrowane, element poprawnie wykonuje swoją pracę i nie dając. Jak można zauważyć, pojazd 2109 wymianą uszczelki olejowej wału korbowego, wykonany własnymi rękami – to jest zupełnie zrozumiałe i nie bardzo trudne zadanie. Jeśli zdarzy ci się wykryć osiowy luz wału powyżej normy, to może wskazywać na pogorszenie jego pół-ringów. Powinny one zostać zastąpione natychmiast, aby uniknąć komplikacji.

zmienić półpierścieni

Nie trzeba usunąć wału korbowego VAZ 2109. Wymiana gruczołu, pół pierścienie, tuleje (czujnik wału korbowego, możemy zauważyć od razu, należy również usunąć) zaczyna się od znalezienia lokalizacji elementów. Części te usytuowane są po obu stronach centralnego (III) łożyska korbowego. Na części średniej łożyska wału korbowego ustawić cermet półkole żółty. Z drugiej strony – stalowo-aluminiowej. Elementy muszą być szczelne, a w zależności od zużycia ich gniazd, pochodzą one w trzech rozmiarach:

 • norma;
 • pierwsza naprawa;
 • druga naprawa.

Co dalej?

Pre spuszczania oleju z silnika pojazdu, obrócił się i wyjąć tackę. Następnie odkręcona dwie śruby mocujące średnią pokrywę łożyska wału korbowego. jest ona usuwana z czujki wskaźniki pomiaru odstępu między łożyskiem a półkola. Należy dodać do niej standardowy parametr 2,31 mm.

Wynikiem jest pożądaną wielkość nowego pół-ring. Następnie, poprzez przemieszczanie ich starych pół-ring ustawiony w swoich gniazdach. Ważne jest, aby nowy element był luźny. Po tej pracy wszystkie usunięte części są cofnięte.

wynik

Więc zorientowali się, jak wytwarzać uszczelki olejowej wymiana wału korbowego (2109 w szczególności). Kierowca jest zobowiązany do monitorowania stanu elementów uszczelniających, sprawdzić swobodny skok osiowy wału korbowego do dalszej eksploatacji był bez negatywnych konsekwencji.