238 Shares 1049 views

Dahon składane rowery: opinie, ceny

Jeśli lubisz jazdę na rowerze, to prawdopodobnie znają sytuację, w której część trasy trzeba pokonać własne siły, a niektóre – korzystania z transportu publicznego. Ale dwukołowy transportowy „przyjaciel” w pociągu, a pociąg jest nieco trudne, ale w autobusie lub metrze, a nawet niemożliwe. A może chcesz, aby rzucić go w bagażniku samochodu, ale wymiary nie mogą to zrobić?


Jest dobra wiadomość: Rowery Dahon zwalnia cię od tych niedogodności. Jakie są tak niezwykłe?

Dahon składane rowery tam w konkretnym celu: aby przekonać więcej ludzi do korzystania z przyjaznego dla środowiska środka transportu w życiu codziennym. Po tym wszystkim, w dobie globalnego ocieplenia troski o zachowanie środowiska dotyczy każdego. Ponadto, twórcy chcieli pomóc ludziom zachować dopasowanie i poruszać się. W celu realizacji tych ambitnych celów, producenci skoncentrowali swoje wysiłki i stworzyli innowacyjny, ale niedrogie, Dahon składane rowery.

Wynalazca i jego potomstwo

Firma została założona w 1982 roku. Wcześniej, dr David Hon, rodem z Hong Kongu i jeden z czołowych specjalistów w Hughes Aircraft (główny producent samolotów USA), pracował w swoim garażu przez siedem lat, aby stworzyć swój idealny rower. Miał spełniać następujące wymagania: kształt, szybko powrócić do stanu pierwotnego i zapewnić komfortową jazdę na nim. Warto zauważyć, że wynalazca zaczął po tym zmęczył wziąć koło od swojego przyjaciela dwukołowy za każdym razem chciał, aby zmieścił się w bagażniku samochodu.

śmiały krok

Po kilku dużych kampanii zignorowali propozycje rozpocząć produkcję, dr Hong i jego brat Henryk postanowił stworzyć własną firmę od podstaw.

gromadzone one venture capital, siedzibę swoją siedzibę w Kalifornii, a Dawid rzucił pracę i udał się do Tajwanu na budowę zakładu. Dwa lata później, w 1984 roku, rowery Dahon dosłownie wyrwał z linii montażowej, stały się one najlepiej sprzedające się kompaktowe rowery składane na rynku w tym czasie. W ramach kontynuacji kierownictwem dr Hon roślin i jego zespół 70 inżynierów nadal zaskakują świat z ich technologii i innowacji.

Która produkuje rowery Dahon dzisiaj i jakie są wzorce?

Główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Los Angeles. Szczegóły są w głównym zakładzie firmy w Makau (Chiny). Kolejna fabryka niedaleko Pekin, produkuje rowery Dahon na chińskim rynku, który jest bardzo obiecujący dla firmy. Począwszy od 2012 roku, wszystkie produkty przeznaczone dla Europy, montowane w fabryce w Bułgarii. Ale w ogóle, rowery sprzedawane są w ponad 30 krajach na całym świecie

Linia składa się z 34 marka modeli. Istnieją opcje z różnymi rodzajami sprzętu lub nie. Najbardziej popularne są rowery o średnicy kół 16 lub 20 cali, ale są przypadki, gdy sostavlyaet12 szybkość do 29 cali. Ramki są wykonane z aluminium lub stali.

Są to rowery z silnikiem elektrycznym, który jest zwarty mieści się w bagażniku.

Transport, który jest umieszczony w torbie

W produkcji większości rowerów wykorzystaniem Dahon gidroformirovannuyu opatentowany ramki z jednego zawiasu. Ona, jak również wiele innych sztuczek inżynierii pomysłowy umożliwiają niemal magicznej sztuczki toczenia elementów zestawu w dość wygodny, niezawodny transport.

Kolejność rower składany jest w następujący sposób:

  • Po pierwsze, wyciągnąć sztycy do żądanej wysokości, zacisnąć mimośród, aby ją zabezpieczyć.
  • Następnie otwarcia zamka, posiadający zagięte Rama rozłożyć i zamknięcie, które łączy dwie części.
  • Skręć pedałów we właściwym położeniu.
  • Zginać modą, tym lepiej, aby kontynuować zbieranie rower.
  • Pociągnąć koło i zacisnąć mimośród.
  • Przekręcić uchwyt, dzięki czemu łatwo jest nacisnąć na hamulec.

Konwersja roweru w stanie złożonym, w taki sam sposób, ale w odwrotnej kolejności.

opinie klientów

Niestety, dzisiaj nie wszystkie obietnice można ufać producentom. Co jak co klienci lubią Dahon składane rowery?

Opinie uwagę na jakość wykonania. Dostać rower od firmy transportowej, jesteś mniej niż pół godziny będzie mógł sprawdzić, czy wszystko jest dobrze dokręcone, upewnij się, że hamulce działają, pompa koło – i transport będzie całkowicie gotowy do pracy. Podczas jazdy w trybie offline lub skrzypienie grzechotanie.

koła o małej średnicy nadają rowerów większą zwrotność w porównaniu ze środkami, w których dane do tej normy duża. Na początku wydaje się, że jazda jest niewygodne, szarpie kierownicę, i, oczywiście, istnieje ograniczenie prędkości. Ale na nowe doznania łatwo dostosować, a następnie proces staje się przyjemny i komfortowy.

Modele z przełącznikami prędkości pozwalają nawet jazdy na stromych zboczach.

Wygodny i kompaktowy

Innym znaczącym plusem jest to, że jeśli trzeba iść do budynku, gdzie znajduje się parking rowerowy, lub sytuacji w obszarach zdegradowanych, można zabrać ze sobą rower. Biorąc pod uwagę liczbę kradzieży transportu dwukołowy, korzyść ta nie należy lekceważyć. To może być ukryty pod siedzeniem autobusowego. Posiadacze rowerów twierdzą, że jeśli pierwsze czasy jego składanie, rozkładanie trwało kilka minut, następnie prilovchilis, można to łatwo zrobić w 15-20 sekund.

Ponadto, kupujący pamiętać, że pojazd może być łatwo dostosowana do wysokości.

Pomimo pozornej kruchości, rower nie może jeździć tylko na utwardzonych drogach, ale również mniej komfortowe powłok. Jednakże, piasku i żwiru trzeba uważać: są małe koła nie może poradzić sobie z powłoki.

minusy

Wiadomym jest, że idealne rzeczy się nie zdarzają. Co można ukryć wady roweru Dahon? Recenzje stwierdzić, że konsumenci często skarżą się, że nie jest już tak i ten lekki przedstawiciel dwukołowy. Jest to minimalna waga – 9,1 kg (Dahon Jifo Uno), najbardziej popularnych modeli wadze 11 do 16 kg, a liczbę kopii do silnika i ma 22 kg (Dahon Ikon èD8 i Dahon Ciao EI7). Dlatego noszą je z czasem trudne.

Ale najważniejsza wada – znaleziono na sprzedaż Dahon oszczędzić wystarczająco trudne. Istnieje wiele konkretnych węzłów, które nie mogą być naprawiane i wymieniane. Na przykład, jeśli trzpień kierownicy zamontować spłukany, cały rower staje się niezdatne do użytku.

Również zdenerwowany kruchość niektórych modelach. Przy zakupie problemu nie widać, ale rower wymaga poważnych napraw szybciej niż oczekiwano.

Od czasu do czasu pojawiają się skargi dotyczące kontroli jakości obsługi klienta jako towar pochodzi z zadrapania, które nie mogły pojawić się w trakcie transportu i które już miały miejsce w opakowaniu.

Popularne modele

Dahon Vybe C7a – rower składany, który zapewnia wygodę i komfort jazdy. 20-calowe koła, hamulce, precyzyjny i kompaktowy dźwignia zmiany biegów, która jest tylko 7, – model ten będzie niezawodny towarzysz obywatel. Cena waha się od 19 do 24 tys. RUB.

Dahon Mariner D7 – jeden z najlepiej sprzedających marki, najlepiej sprzedający rower w USA. Ten rower składany o wysokiej odporności na korozję, nadaje się do stosowania w warunkach wysokiej wilgotności, co czyni go doskonałym wyborem wziąć do łodzi lub po prostu do jazdy w deszczu. 20-calowe koła 7 prędkość, tułów, lekka rama z aluminium – mówiąc „ze statku do piłki” z „Mariner” nabiera nowego znaczenia. będzie kosztować 30-35 tys. RUB.

Jeśli potrzebujesz prostego i niedrogiego opcji z biegu na krótki spacer, rower Dahon Pop Uno ty jest doskonały. stalowa rama, 16-calowe koła, 2 kolory (biały i czarny) – to dobry wybór dla tych, którzy nie chcą, aby przejść dodatkowe 2 km od przystanku autobusowego do domu.

Przedstawiciele tego modelu – prawdopodobnie najtańszy rower Dahon. Ich waha się od 9 do 15 tys cena. Rub.

Jak widać, na linii marka model na każdy gust i budżet.