785 Shares 3179 views

Razboltovka "Niva-Chevrolet": co to jest i dlaczego?

Wygląd samochodu jest w jakiś sposób twarzą jego kierowcy. Jeśli samochód jest zawsze brudny, a nie dobrze zadbany, to najprawdopodobniej, a jego właściciel nie jest zbyt schludny. Jeśli samochód lśni, a jego wygląd jest uderzający, właściciel pojazdu wyraźnie kocha swoje rzeczy i docenia je. Jednym z dobrych sposobów na odświeżenie i poprawienie wyglądu samochodu jest zmiana płyt. Aby jednak przeprowadzić tę operację, należy wiedzieć, na czym polega rozprzestrzenianie się Niva-Chevrolet o promieniu 15, na przykład itd.


Co oznacza "rozprzestrzenianie"?

Zaczyna się od faktu, że koła maszyny są mocowane do części nadwozia, takiej jak piasta. Mogą być dwie możliwości mocowania. W pierwszym przypadku – to szprychy, w drugim przypadku – to śruby. Łopatki do mocowania kół są używane, jeśli całkowita masa maszyny, a także całkowita masa tarcz nie jest zbyt duża. Śruby, przeciwnie. Ważne jest również, aby wiedzieć, że liczba elementów złącznych, to jest szprych lub śrub, może być inna. To bardzo ważne informacje, które musisz wiedzieć o "Niva-Chevrolet" lub jakiejkolwiek innej maszynie. Dlatego przy zakupie takich części jak dyski ważne jest, aby zwrócić uwagę, ile mają otworów na elementy mocujące.

Aby było jasne, ile otworów ma płyty, można je oznakować, na przykład 5/112. Te liczby pokazują, że część zapasowa ma pięć otworów, a sama tarcza ma średnicę 112 mm. Oczywiście, te oznaczenia będą różne dla każdej maszyny. Dlatego przed demontażem Niva-Chevrolet należy sprawdzić średnicę tarcz, a także liczbę otworów na śruby.

Z czym zacząć раздельтовку?

Aby pomyślnie przeprowadzić tę operację, należy wybrać właściwą wymianę dla już istniejących dysków. Rozwiązuj ten problem może być bardzo prosty. Możesz zabrać ze sobą jedną kopię starego dysku i po prostu wybrać zamiennik, który będzie odpowiedni do rozprowadzania, a także średnicy. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, możemy działać inaczej. Za pomocą zacisku można zmierzyć dokładną odległość między każdym otworem na płycie, a następnie wybrać ją w magazynie. Warto jednak zauważyć, że ta metoda działa tylko wtedy, gdy otwory są parzyste. Jeśli mają 3 lub 5, to jest inny sposób. W tym przypadku mierzy się odległość między krawędziami tych otworów w sąsiednim dysku. I po tym otrzymana liczba jest pomnożona przez współczynnik, który dla 3 otworów wynosi 1.155 i dla 5 – 1.701.

Razboltovka "Niva-Chevrolet"

Standardowym wyposażeniem tego samochodu są tarcze o rozmiarze R15, tj. Promień 15. Aby utrzymać lub złamać ten typ tarczy, jest wiertło 5×139.7. Jednak to nie wszystko. Tarcze wylotowe "Niva-Chevrolet" mogą mieć długość od 40 do 48 mm. Jest to ważne w przypadku rozwijania, ponieważ w przypadku startu 48 mm konieczne jest, aby zmienić wiercenie na inny z wskaźnikiem 5×139. Zmiana wiercenia polega na tym, że te tarcze będą cięższe, a rozstaw osi z nimi stanie się większy. Bezpośrednie mocowanie jest przeprowadzane za pomocą szprych, które zmniejszają nacisk kół na wsporniku zawieszenia samochodu. Jest to bardzo ważne w przypadku planowania podróży off-road.

Niuanse wyboru

Aby pomyślnie przeprowadzić wymianę Niva-Chevrolet, a następnie wymianę dysków, konieczne jest znać kilka skrótów, które z pewnością się spotkają. Aby uzyskać wyjaśnienie, zostanie zrobione oznaczenie fabrycznych części maszyny. Mają takie wskaźniki: 5J x 16 H2 ET = 58, DIA = 98, PCD = 5 x 139, 7.

  • 5J – oznacza to, że na tym dysku pasuje opona o szerokości nie większej niż 5 cali;
  • 16 to średnica obręczy koła, która jest przedstawiona w calach;
  • H2 jest wskaźnikiem liczby Chanty, w tym przypadku jest 2;
  • ET jest wskaźnikiem odchylenia dysku wskazanego w milimetrach;
  • DIA to wartość wskazująca średnicę piasty w milimetrach;
  • PCD – wskazuje liczbę otworów do mocowania, a następna cyfra wskazuje średnicę okręgu tych otworów.

To jest niezbędna wiedza, która będzie przydatna w celu skutecznego przeprowadzenia demaskującej Niva-Chevrolet.