750 Shares 1238 views

Nalewka Hawthorn: instrukcje użycia

Nalewka głogu jest znana wszystkim. A jeśli jeszcze to nie zastosowałeś, to przynajmniej słyszałeś o takim narzędziu. Nalewka głogu (instrukcja obsługi informacji) jest lekiem sercowo-naczyniowym. Jest często stosowany w medycynie. Skład zawiera jedną część nalewki owoców głogu i dziesięć części 70 procentowego alkoholu etylowego.


Jeśli chodzi o ostrzeżenia podczas korzystania z narzędzia takiego jak nalewka głogu, instrukcja użycia informuje, że jeśli to możliwe, należy skonsultować się z lekarzem w tej sprawie. Jest to szczególnie ważne, gdy kobieta, która karmi piersią lub jest w ciąży, chce rozpocząć stosowanie tego leku. W czasie, w którym pacjentowi przepisano nalewkę głógu, zaleca się zapominanie o zarządzaniu transportem, nie zaleca się też podejmowania działań uznanych za potencjalnie niebezpieczne.

Fitosterole, cholina, flawonoidy, kwasy triterpenowe, taniny, acetylocholina – wszystkie te biologicznie aktywne substancje zawierają nalewkę głogu. Instrukcja ta mówi, że lekarstwo zwiększa krążenie krwi w naczyniach (serce i mózg), skurcze mięśnia sercowego, normalizuje ciśnienie krwi, działa uspokajająco i tak dalej.

Takie narzędzie, jak nalewka głogu, zaleca stosowanie w ścisłej dawce. To musi być zrobione przed posiłkami, wewnątrz. Jak długo potrwa trwa leczenie, jaka będzie dawka leku, zależy od lekarza. Jednocześnie bierze pod uwagę nasilenie i charakter konkretnego procesu patologicznego, tolerancji leku, osiągniętego efektu, różnych cech przebiegu choroby. Jeśli specjalista nie wyznaczył innego schematu, standard jest następujący: nastolatki (to znaczy dzieci poniżej 14 roku życia), a dorośli powinni spożywać trzy razy dziennie trzy razy dziennie przez około 20 kropli. Zrób to, aż osiągniesz stabilny efekt terapeutyczny. Powinien normalizować ciśnienie krwi, a także zmniejszyć tętno. Jeśli następna dawka nie została zaakceptowana z jakiegokolwiek powodu, następna powinna być stosowana zgodnie z instrukcjami lekarza.

Jeśli silnie przekracza zalecaną dawkę leku, mogą występować różne działania niepożądane, takie jak spowolnienie tętna i senność. W przypadku przedawkowania należy pilnie przerwać przyjmowanie leku i natychmiast udać się do specjalisty.

Jeśli chodzi o działania niepożądane, czasami występują reakcje alergiczne, na przykład swędzenie, wysypka na skórze i zaczerwienienie. Jeśli istnieją inne objawy, należy natychmiast powiedzieć o lekarzowi.

Nalewka jastrzębia jest zwykle przepisywana pacjentom z zaburzeniami czynnościowymi układu sercowo-naczyniowego, a także w przypadkach występowania lekkich form zaburzeń rytmu serca, na przykład częstoskurczu, arytmii.

Podczas interakcji z innymi środkami, nalewka głogu może powodować nieprzewidywalne konsekwencje. Tak np. Zwiększa działanie leków antyarytmicznych i glikozydów serca. Dlatego konsultacje lekarza są wymagane wcześniej.

Okres ważności tego produktu wynosi cztery lata. Następnie nie wolno jej używać. Musisz zwrócić uwagę na warunki przechowywania. Optymalna temperatura wynosi + 8-15 stopni, miejsce powinno być chronione przed światłem i niedostępne dla dzieci. Czasami w trakcie przechowywania w fiolce może wytrącać się.

Warunki sprzedaży są następujące: nalewka głogu jest wydawane bez recepty.

Jest to skuteczne i niedrogie narzędzie. Nalewka głogu, recenzje są przeważnie pozytywne i entuzjastyczne.