362 Shares 2483 views

Mieszkać na pustyni – ciepłolubne kaktusów. Opieki w domu

Spiny mieszkańcy pustyni niewiele osób pozostawia obojętnym. Niektórzy ludzie kupują kaktusa, bo lubią sukulenty, inni nabywają je w celu zielonego domu, ale jednocześnie nie przeszkadza z odejściem. Wielu wierzy, rośliny te idealne dla leniwych właścicieli, ponieważ nie są wybredni, nie wymagają częstego podlewania i nawożenia. Ale nadal do pewnego stopnia nawet kaktusy potrzebują opieki. Pielęgnacja w domu jest, aby utrzymać żądaną temperaturę, poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji, wybór podłoża.

Tak więc, aby rozpocząć pamiętać, że kaktusy rodem z pustyni, więc są ciepłolubne, ale w tym samym czasie, nie boją się lekkie przymrozki. Nagłe zmiany temperatury nie wpływa na nich, więc na wiosnę, wielu hodowców wyjąć kwiaty na balkon lub loggię. Opieka w domu musi również zawierać roślinę przygotowanie do zimy. W okresie spoczynku temperatury powinna być 8-15 ° C, w tym czasie, kaktus może być umieszczony z dala od okna w półcienia. Rośliny powinny być zabezpieczone przed przeciągami i grzejników. Letnie kwiaty często podejmują się na ulicy, ponieważ suche powietrze w domu nie może tolerować nawet kaktusy.

Opieka w domu wymaga odpowiedniego podlewania. Konieczne jest, aby zapamiętać zasadę: lepiej nie wlewać soczyste niż wiele zwilżone. Podlewania zależy od wielu czynników, ale w lecie roślina nadal nie jest konieczne do wody częściej niż raz w tygodniu. Wielu hodowców kaktusów twierdzą, że nie muszą być podlewane w ogóle w zimie, ale niektórzy właściciele obawiają się, że ich zwierzęta będą kurczyć. W tym przypadku, podlewanie powinno być realizowane nie częściej niż raz w miesiącu. Kaktusy hibernacji, więc nie potrzebują wody. Ale kiedy cała roślina zakwitnie w lecie.

Przed sadzić kwiaty w doniczce, trzeba zadbać o przygotowanie podłoża, ponieważ nie dostrzegają żadnych podstaw nawet skromny kaktusy. Opieka w domu wymaga przygotowania, albo zakupić specjalne sukulenty mieszanina. Podkład musi być lekki, kruchy, dobrze-pass wody i powietrza. Garnek powinien mieć otwór, a na dnie zaleca się umieścić drenaż, jak zgnilizna korzeni zagraża szybkiej śmierci rośliny.

W kwestii nawozów plantatorów soczyste mieć niejednoznacznych odpowiedzi. Niektórzy twierdzą, że nie mają one zostać zapłodnione, podczas gdy inne specjalny opatrunek. Możliwe jest korzystanie z zasobów mineralnych zaprojektowane specjalnie dla kaktusów. nawozy organiczne nie zmieści, więc podlivaniem karmy dla sukulentów i odrzucenie wszelkich dodatków nie jest dużo wpływ na kaktusa.

Zdjęcie dumnych mieszkańców pustyni potwierdza, w jakim stopniu są one różne. Dlatego dbając o nich musi być inna. Są one podobne w jednym – wszystkich sukulentów jak światło. Żaden z tych kaktusów boją się słońca, są tylko ci, którzy mogą występować w cieniu, ale nie będą rozwijać się normalnie. Dlatego, jak tylko rośliny pochodzą z okresu spoczynku, powinny one zostać przeniesione na parapecie lub dokonać loggię lub balkon, gdzie słońce oświetla wielkie kaktusy.

Opieka w domu wymaga trochę zmartwień. Chociaż kaktusy i nie należą do kapryśnej rośliny, ale nadal wymagają zgodności z podlewania i temperatury, dobre oświetlenie i odpowiedniego podłoża.