86 Shares 1887 views

Strefowe Pelargonium: Glamour Beauty

Ten kwiat jest zasłużony miłość wielu ogrodników z powodu gwałtownej i wczesnego kwitnienia, elegancję i bogactwo kolorów. Jego niezwykłe imię strefowe pelargonia było spowodowane rodzajem taśmy lub pasma ciemnego koloru następujący kształt arkusza, a po grecku „pas” brzmi jak zona.


Roślina jest bardzo dekoracyjne, zwarte krzewy rosnące głośności z dużym czapki kuliste kwiatostany kolorowych. Różne kolory, wzorzyste liście i krzewy wysokość pozwala wybrać rośliny dla krajobrazu loggie, werandy, na zewnątrz dekoracji wiszących koszy, tworząc grządek różnych bukietów.

strefowe Pelargonium podzielone na grupy odmian: rozovobutonnye, floksovidnye, gvozdikovidnye i bardzo nietypowy wygląd – kaktusovidnye. Wysokość roślin są różne, zależnie od odmiany, może wynosić od 15 cm (miniaturowych odmiany karłowate), 1,5 m (odmiany stam).

Strefowe Pelargonium: troska o nią   proste kwiat nie capricious, mało podatne na choroby i ataki szkodników. ale w celu osiągnięcia trwałego, szybkiego i długiego kwitnienia, niektóre z następujących zasad muszą być przestrzegane.

Na dobry, obfite kwitnienie bardzo ważne jest regularne i odpowiednie nawadnianie miękkie, filtrowanej wody. Jest również konieczne karmienie fosforowy i ciągłe usuwanie zwiędniętych kwiatostany. strefowe Pelargonium Uwielbia światło, choć w tym samym czasie znacznie zmniejszyć okres kwitnienia, ale zwiększa nasycenie kolorów i jasność. Roślina zakwitnie w półcieniu, ale wtedy znacznie wydłużone pędy, stracił zwartość i puszyste krzew ozdobny cierpi. W tym przypadku zmiany kształtu przycinania łodygi, które są następnie wykorzystywane do szczepienia.

W Republice Południowej Afryki, kwiat rośnie jako bylina o silnym i dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. W naszym klimacie Pelargonium nie przetrwać zimę. W związku z tym instalacja jest wykopane przed mrozem, lekko przycinać korzeni nożyc i umieszcza się delikatnie w puli z gleby i odwodnienia. Podczas gdy roślina jest na ferie zimowe, nie może być overdry lub zlać. Po zimie „uśpienia”, gdy zablokowane zamrażania, Pelargonium sadzone w ogrzanym do 11-13 ° kwiatostanu gleby usuniętej podlewa a ściółka do zatrzymywania wilgoci. Ziemia powinna być dobrze osuszone i kruchy.

Pelargonia hodowli podstawowych sadzonek: pocięte na 3-4 szczelinach zarośniętych blaty, dać sadzonek podvyalitsya w powietrzu przez około jeden dzień, umieścić w wodzie, czekając na korzeniach i posadzone w ziemi.

Jeśli posadzone w ogrodzie tylko kilka krzewów roślin, możliwe jest ich zdrowie nie martwić. strefowe Pelargonium Posiada zdolność do przywrócenia moc, pozytywny wpływ na układ nerwowy, uspokoić ją, a tym samym przywrócenia normalnego snu. Jeśli umieścisz w złożonym ból ucha liści, ból ustąpi. Pelargonia posadzone na łóżkach z mieczyków, astry i inne kwiaty będą chronić je przed mszycami. Suche liście doskonale zastąpić naftalenu i zabezpieczyć rzeczy przed inwazją ćmy.