719 Shares 6627 views

Tajemnicze storczyki kolory – czarny

Znane wielu orchidea kwiat nazywany jest najczęściej różowy, biały, zielony, fioletowy lub żółty. Rodzina z tych roślin jest jednym z największych na świecie, średnio ponad 25 tysięcy gatunków. W naturze, znajdują się one głównie na drzewach, które wykorzystują je przede wszystkim jako wsparcie. Różni się te wyjątkowe kwiaty. Black Orchid, pochodzące zręczne ręce hodowców, dość skromny w opiece. Istotne znaczenie ma również fakt, że w okresie kwitnienia nie powodują alergii.


Jak mają niezwykłe kolory – Black Orchid?

Pod tym tytułem zwykle oznacza rośliny bardzo ciemny kolor (bordo nasycony lub fioletowy). Od wrodzonej natury, że barwnik odpowiedzialny za kolor czarny, kwiaty całkowicie nieobecne. Jednak naukowcy z różnych krajów nie przestanie działać na hodowli odmian storczyków pożądanych. W rezultacie, hodowcy California udało się stworzyć pożądany kolor. Czarna orchidea jako gatunek został opatentowany i wprowadzony do publicznej wiadomości.

Rodzaje czarnych orchidei

W sklepach można znaleźć wiele odmian tej niezwykłej rośliny. I jego odcienie będą się różnić od ciemnoniebieskiego do głębokiego burgunda. Najbardziej popularny jest Maxillaria schunkeana – czarna orchidea. Kwiat, których cena jest łatwo dostępna, teraz dostępny w wielu sklepach. Przez ciemności może również obejmować takie odmiany jak Paphiopedilum de Nachtwacht, Black Butterfly, Dracula roezlii. Ćmy – to właśnie kwiaty są powiązane pod nazwą „The Black Dahlia” (zdjęcie).

Kwiaty w domu: rośnie

Ponieważ roślina ta żyje głównie na drzewach lub skałach, omszony, na jej rosnące wykorzystanie kruchego podłoża, biednych odżywczych. Przesadzanie storczyków najlepiej jest wykonywać po kwitnieniu. Jako podłoże najlepiej jest wziąć mech Sphagnum i kory sosnowej. Jednak przed podjęciem transferu, trzeba prawidłowo przetwarzać podłoża. Kora muszą być kruszone na małe kawałki i wlać wrzącej wody przez piętnaście minut. Po tym, woda powinna być opróżniane i drewno do ostygnięcia. Mech być parzona z wrzącą wodą, a następnie załamują się i chłód. W celu transplantacji mniej uszkodzić korzeni roślin, konieczne jest pre-podlewane. Nowe przejrzysta doniczka powinien być umieszczony w mieszaninie złożonej z 1 częścią mchu i 6 części kory.

Kiedy rośliny przesadzania odzyskane ze starych pojemnika i delikatnie usuwa stare podłoże. Jeśli masz ciemne korzenie, należy je odciąć, cięcie posypane pokruszonego węgla drzewnego. Rośliny umieszcza się w środku nowej garnka i ostrożnie traktowane wokół podłoża. Jeśli kwiat jest niestabilny, nić może związać go do drewnianego kija. Z góry zaleca się położyć warstwę mchu. Po trzech dniach, można podlać kwiaty przeszczepione. Czarne storczyki nie lubią często zmieniać swój „dom”. W związku z tym należy przeprowadzić przeszczep co trzy lata.

pielęgnacja

Roślina czuje się w ciemnym miejscu lub cień. Duża ilość światła jest szkodliwe dla niego. Podlewanie storczyków być woda, w temperaturze pokojowej, nie częściej niż raz w tygodniu. Karmić kwiat zaleca się raz w miesiącu specjalny nawóz w stężeniu ¼.