202 Shares 4357 views

Problem z pokoju i rozbrojenia, zapobiegania wojnie nuklearnej

Tylko proces globalizacji w końcu zaczął komunikować się z ludźmi prostą prawdę: planety mamy jeden. Jeśli go zniszczyć, będziesz miał gdzie mieszkać myślenia. Każdy umiera. W związku z tym, że jest to poważny problem pokoju i rozbrojenia. Wydawałoby się, że to, co może być prostsze: aby się spotkać i uzgodnić. Przy Organizacji Narodów Zjednoczonych istnieją stałe spotkania, odpowiedzialni i mądrzy ludzie próbują zmniejszyć poziom napięcia na świecie, a jego nowe nastąpić zmiany, które grzyby po deszczu. I za każdym razem musimy ze sobą rozmawiać, jak można rozwiązać problem pokoju i rozbrojenia, zapobiegania wojny nuklearnej. Spójrzmy na korzeniu i spróbować zobaczyć las o drzewach.


globalne problemy

Zacznijmy od tego, że ludzkość stworzyła trudności obecnie wystarczające. To odnosi się do tych wyzwań, nierozwiązane, które doprowadzą do wyginięcia rodzaju ludzkiego, wraz z promiennym niebieskiej planety. A wśród nich pokoju i rozbrojenia, problem jest jednym z pierwszych miejsc. Różne eksperci aż cztery kilkunastu nierozwiązanych problemów. Niektóre z nich są bardzo ostre, inni nie są tak silnie wpływa na nasze życie. Dla uproszczenia, są one streszczone w kilku kategoriach. a mianowicie:

  • środowiska,
  • demograficzne,
  • energia,
  • zachowanie spokoju
  • jedzenie,
  • Rozwój oceanu i przestrzeni.

Zgadzasz się, że każda z następujących grup zadań dotyczy całej populacji planety. Bez jedzenia i wody, czystego powietrza i energii, niewielu przetrwa. Chociaż, oczywiście, grupa zostanie podzielona, tak długo jak na naszej planecie nie jest rozbita na kawałki. Dlatego problem z pokoju i rozbrojenia podniesionych przez polityków i naukowców na pierwszym planie. Dlaczego?

globalność ludzkości

Mówiliśmy już, że problem pokojowych i rozbrojeniowych dotyczy każdej osoby na Ziemi. Fakt, że tak duża liczba broni, jak teraz, nigdy nie istniał. Nawet pod koniec ubiegłego wieku, kiedy dwa supermocarstwa postanowił zredukować napięcie i osiągnąć porozumienie w sprawie zniszczenia pewnej części swoich arsenałów. Najgroźniejszą bronią jest uważany za jądrowej. Ale teraz mają oficjalnie siedmiu krajach. I rzeczywiście – osiem lub więcej. Oczywiste jest, że nie każdy stan jądrowa jest w stanie zniszczyć planetę. Tak, że w obecnych warunkach nie jest wymagane. Widzisz, w świecie jako „hot spots”, że jeśli w jednym miejscu wybuchnie, race odpalić natychmiast. To jest walka uruchomienie pocisk spowoduje naciśnięcie czerwonego przycisku we wszystkich stanach. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo, aby było jasne.

Geopolityka w pigułce

Jesteśmy z wami nie będziemy zagłębiać się w różnicy między cywilizacjami morskim a lądowym. Aby zrozumieć, na czym polega problem z pokoju i rozbrojenia, zapobiegania wojnie nuklearnej, to nie jest konieczne. I powinniśmy rozważyć stan naszej planety w kategoriach suwerenności. Powiedzmy, że w całości jest w każdym państwie. Dlatego kraje próbują rozwiązać swoje własne problemy, rozwijać, i tak dalej. Interesy innymi dla nich – jest sprawą drugorzędną. Ale ludzkość ma swoją historię. To nie składa się z pokoju i pełne wiekach samopoczucia narodami. Wszystko do „odwrócenia”. W naszej wspólnej historii wielu krwawych wydarzeń, spory terytorialne, ludobójstwa i innych kłopotów. Wszystko to prowadzi do tego, że istnieją tak zwane punkty stresu. Kraj kłócą granic i zasobów, nie można zapomnieć dawne urazy czy stary wojny. Widać, jakieś ludzie mogą szybko naciskać na wojnie. Dlatego jest poważnym problemem pokoju i rozbrojenia.

Istotą problemu

Ale do tej pory rozważaliśmy tylko jeden niuans wyzwań stojących przed ludzkością. W rzeczywistości jest dużo bardziej skomplikowana. Tak, narodowe interesy muszą być brane pod uwagę. Jednak ich historia, że tak powiem, korzenie są obarczone trudnościami gospodarczymi. Jeśli zanim kraj mógł żyć mniej lub bardziej akceptowalne, wykorzystując własne środki, to teraz staje się coraz trudniejsze. I istnieją przykłady. Korea Północna, zamykając świat, żyje bardzo biednie. S całkowitych postępu generować tylko okruchy cywilizacji. Od tej cierpiącej ludności. Problem rozbrojenia i pokoju na świecie nie jest w rozstrzygania sporów lub usunięciu przeszkód na drodze rozwoju poszczególnych krajów. Najważniejsze jest w budowie takiego systemu, który będzie działał niezależny mechanizm aby zneutralizować przyczyny konfliktu. Czyli stworzenie nowego społeczeństwa, w którym broń po prostu nie potrzebuje. Zgadzam się, mamuta zadanie. Niestety, my, jak sto lat temu, nadal jest na początku.

Dlaczego jest to tak rozmieszczone nasze globalne społeczeństwo?

Aby zrozumieć, czy decyzja o problemie pokoju i rozbrojenia, jej przyczyny należy dokładnie i wszechstronnie zbadane. Uważa, że stworzył dwa supermocarstwa: ZSRR i USA. W ubiegłym wieku, po wynalezieniu bomby atomowej, ale wystawił wyścigu zbrojeń. Oznacza to, że starają się wzajemnie w celu powstrzymania liczbę pocisków i opłat, idealny mediów, mając na uwadze, że nie muszą mieć zastosowania. Wierz mi, szalony, pewnie w tym, że nie może być stałą wojna jądrowa w polityce nieco. Jednak sytuacja rozwijała się szybko, kończąc stworzenie całkowicie zbędnych ilości broni masowego rażenia. To mam nadzieję, że nigdy nie trafi do kursu. Jednakże, w przypadku przewrócenia ludzkości na otchłań regresji, a jego obecność jest wystarczająca.

Aspekt ekonomiczny

Broń – coś drogie. Konieczne jest, aby, testu (o wynalezieniu nie mówiąc), ale również w utrzymaniu. Oznacza to ogromne wydatki na wyspecjalizowanych instytucji badawczych, jednostek wojskowych, fabrykach, górnictwie i zakładu przetwórstwa. Wszystko to kosztuje to nie tylko pieniądze. Kwoty dla utrzymania arsenałów jądrowych są ogromne. Oczywiście, niektórzy twierdzą, praca przemysł obronny – to miejsca pracy. Oznacza to, że ludzie stają się miejscem służby i wynagrodzenia. Ale czy ludzkość korzyści takich działań? W wielu krajach na świecie produkuje i kupuje broń. W rzeczywistości, oni spędzają cenne zasoby nie są na rozwój i śmierć. Bądźmy szczerzy: to nie jest postęp w sensie cywilizacyjnym, to jest – szaleństwo. Jednak system nie zmienia. Wiele konfliktów w związku z zapotrzebowaniem rynku zbrojeń nie spada. Ale producenci i że jest to konieczne. Zarabiają pieniądze. I niewielu ludzi myśli lub obliczy ile chleb lub inne użyteczne i potrzebne rzeczy mogą być wykonane zamiast broni. Jak stać się szczęśliwsi planeta.

Mamy błądzić na teorie spiskowe

Bada, w jaki sposób problem rozbrojenia i pokoju może być rozwiązany, będziemy działać na proste pytanie: kogo to obchodzi? Odkrywanie go, zdajesz sobie sprawę, że jest zainteresowany tylko w zwykłych ludzi. Właściciele MIC lub banki mają inne zdanie w tej sprawie. Teorie spiskowe dołączyło tych ludzi, termin „globalny predykcyjnych.” Uważa się, że jest „globalna elita”, koncepcyjnie wpływać na proces na naszej planecie. To jest to, że wojna nie zaszkodzi. Fakt, że ludzie stali się zbyt wiele. A problem nie jest nawet, że nie mają nic do paszy, jak jest czasami pisany w mediach. Inną kwestią. Normalna kontrola, jak naukowcy uważają, może być trochę więcej niż dwa miliardy ludzi. Jeżeli społeczeństwo staje się większy (jak to już ma miejsce), to nieświadomości zbiorowej ucieknie od wpływów manipulatorów. To nie mogą być trzymane pod kontrolą. Będzie rozwijać na własną rękę, tworzenie i wdrażanie pomysłów. Nieprzewidywalność jest bardzo niebezpieczne – staramy się zaszczepić w mediach „władców”. teorii spiskowych uważają, że to oni nie muszą rozwiązać problem pokoju i rozbrojenia. Dlaczego? Lepiej jest cienka z odrobiną człowieczeństwa aby uczynić go bardziej potulny.

Aspekt środowiskowy

Globalny problem pokoju i rozbrojenia, jak już wspomniano, odbija się na całej planecie. Łatwo jest zobaczyć, jakiś czas kolejny do Newswire. W jednej lub drugiej strony globu zbrojne starcia wybuchnąć. Są, oczywiście, nie tylko, aby odebrać życie. Otaczający krajobraz jest również kruszenie, staje się martwą pustynię. Ludzie opuszczają z ich ziemi, nie są już przetworzone i opracowane. I choć mówimy tylko o broni konwencjonalnej. Wyobraź sobie, co się stanie, gdy kurs będzie bomby jądrowe. Ponadto, zasoby muszą produkować więcej i szybciej, niszcząc podglebia, zmieniającego się otoczenia. Ale oni są skończone. Przyszłe pokolenia mogą dostać się martwe, kopać na całej długości i szerokości planecie. Ale to nie wszystko.

Generowanie nowych konfliktów

Istnieje teatralny mądrość, która mówi, że jeśli pistolet wiszący na ścianie, to koniecznie strzelać. W naszym przypadku jest to dość zastosowanie. Liczba broni krążących w świecie, jest taki, że pasjonaci czekają na przypadek, aby umieścić go w ruchu. Na starych problemów nakładane są nowe wykroczenie. Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację na Bliskim Wschodzie, wszystko stanie się jasne. Po zniszczeniu Libii i Iraku, tam jest wojna nigdy się nie kończy. W tym regionie, dzień nie przejdzie bez ofiar. Ludzie uciekają do Europy, tworząc napięcia społeczne i tam. Ponadto bojownicy LIH organizować działania demonstracyjne z głowami odcięte i zniszczone kapliczki. Ludzie po prostu specjalnie wentylowane do siebie. Muzułmanów i chrześcijan, szyitów od sunnitów Arabów i Żydów. A wyjście nie jest widoczny. W Afryce, to samo się dzieje. Aw ostatnim roku nastąpiło krwawienie rany w sercu Europy. Na Ukrainie toczy się wojna.

Problem z pokoju i rozbrojenia: droga naprzód

Jest mało prawdopodobne, że złożoność sytuacji możliwe jest przekazać czytelnikowi w jednym małym artykule. Jej korzenie są głębokie, dużo graczy, każdy z nich stara się nalegać na swoich własnych prawach. Co robić? Zamykam oczy i czekać na Armageddon? Oczywiście, że nie. W każdym razie, polityk, które biorą odpowiedzialność za swoich ludzi, żeby nie siedzieć bezczynnie. Społeczność świat dawno doszedłem do przekonania, że aby rozwiązać problem może być tylko sobą. Konieczne jest przeprowadzenie trwającą rozmowę przez chwilę o wszystkich składowych tego globalnego zagrożenia. Ocalić planetę jeden kraj nie może sobie pozwolić. Ale znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie dla każdej istniejącej sytuacji konfliktu, jeśli wszystkie kraje popierają, mogą i powinny być. Że jest to sposób znany. Konieczne jest, aby przełamać ten problem na części składowe, nie zapominając o główny cel i stopniowo przesuwać się do przodu. W tym samym czasie uczestniczyć w tym procesie powinny być wszystkie państwa, które są uznane, czy nie. Nikt nie ma prawa ignorować wspólnych działań człowieka na zachowanie rodzimej planecie.

wniosek

Podsumujmy. Problem zachowania świat jest globalny. Dotyka każdej osoby na Ziemi. Jego wszechstronne aspekty. To wpływa na ekonomiczną, społeczną stroną ludzkiej egzystencji. Ten problem nie ma granic. Nikt nie może ukryć. Jednak jest ona całkowicie rozwiązany. Ale w tym procesie powinny obejmować wszystkie narody i ludy. Chociaż nie jest to konieczne, aby mówić o teorii. co dzieje się w praktyce. To, co widzimy w wiadomościach. W Mińsku członkowie zgadzają formatu Normandy w Wiedniu sześć podpisuje umowę z Iranem, i tak dalej. Wszystko to – wydarzenia z serii. Mianowicie odtwarzacze światowe wysiłki na rzecz pokojowego rozwiązywania konfliktów. Miejmy nadzieję, że w ten sposób sytuacja będzie się dalej rozwijać.