121 Shares 8574 views

Samolot Antonow projektant Oleg Antonov: biografia

Nie jest tajemnicą, że przemysł radziecki zawsze był znany z obecności wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mają w swoich szeregach jak choćby rozwoju krajów zachodnich kapitalistycznych. Wielu inżynierów były nie pracuje dla pieniędzy, ale tylko dlatego, że czynności, do której poświęcają się, był sens ich życiu i dużo miłości. Jeden z tych historycznych bohaterów, którzy zdołali w tym czasie, aby ogromny przełom w przemyśle lotniczym, jest Oleg Antonow. Był to człowiek z niesamowitą przeznaczenia i zostaną omówione w tym artykule.


biografia

Przyszłość „ojciec” wiele samolotów urodził się 7 lutego 1906 roku w prowincji Moskwa (wieś Trójcy). Jego pradziadek spędził całe życie na Uralu i zajmował wysokie stanowisko – zarządzaną przez lokalne huty. Dziadek jako przyszłego samolotu Edukacji był inżynierem. Całe jego wieku produkcyjnym poświęcona budowie różnych mostów. To on przeniósł się do wsi Trójcy i ożenił się z córką emerytowanego ogólnym Bolotnikova. imię żony było drażnić Aleksandrovnoy. W ich rodzinie urodziło się trzech synów, Sasha, Dima i kości. Ostatni ostatecznie stał się ojciec naszego bohatera. Konstantin żonaty Bikoryukinoy Anne Efimovne, która urodziła mu córkę, Irina, i syna, którego imię dziś zna cały świat. Oczywiście, to Oleg Antonow.

polecę!

To właśnie te myśli były w głowie Oleg sześć lat, kiedy wieczorem Wysłuchał opowieści kuzyna Władysława o lotnictwie. Natomiast kuzyn studiował w Moskwie. W słowach Antonov, to właśnie wtedy postanowił, że będzie powiązać swoje życie z samolotu.

Ale moi rodzice nie podziela jego entuzjazmu. Matka uważa, że ludzie nie powinni latać w ogóle, bo to nienaturalne. Ale ojciec twierdził, że człowiek w swoim życiu powinien być zaangażowany w bardziej ważnego niż sen nieba. Jedynym członkiem rodziny, który wspierany był facet babka. To ona dała mu model samolotu wyposażonego rezinomotorom. Po takim Oleg Antonov obecny zaczął zbierać w zbiorach wszystko, co miał do czynienia z lotnictwem: fotografie, rysunki, różne wycinki z gazet, książek, małego modelu. Takie podejście do biznesu później pomógł mu zapoznać się z historią budowy samolotów.

tragedia rodziny

Do badania nauk ścisłych Oleg Antonov przybył w Saratowie prawdziwej szkole. Jednak on nie był pierwszym uczniem. Ale udało mu się doskonale opanowanie języka francuskiego, która zaowocowała, jak zdobyta wiedza pomogła mu bez problemów komunikowania się ze współpracownikami zagranicznych w ciągu kilku lat. Wkrótce przyszedł pierwszej wojny światowej, a jego matka, jak przystało członkowie rosyjskiej inteligencji, poszedł do pracy jako pielęgniarka. Niestety, jej praca zakończyła się tragicznie. Wykonywanie opatrunków w szpitalu rannych, dostała zakażenia poprzez zera na ramieniu i zmarł na zakażenie krwi w sile wieku. Stało się to w 1915 roku. Od tego momentu, Oleg stał się babcia podnieść.

Pierwsza samodzielna praca

W wieku trzynastu Oleg Antonov Konstantynowicz, wraz z przyjaciółmi założył „Klub fanów lotnictwa.” Po pewnym czasie, krąg zaczął publikować swoje własne czasopismo, redaktor naczelny, artysta, publicysta i wydawca, który został nazwany Antonio. W tej edycji ma wszystkie niezbędne informacje dla osób zainteresowanych w samolotach. Nawet opublikowany wiersz o pilotów.

W wieku 14 lat, młody człowiek znalazł się poza murami uczelni. Jego szkoła była zamknięta. Ponieważ pojedynczy dzieci w wieku szkolnym wzięło zaledwie 16 lat, droga do niego była zamknięta. Ale znalazł wyjście. Jego siostra Irina studiował na tej uczelni. Tak zaczął się z nią iść do klasy, siedzi z tyłu biurka i wylegiwaniu się wszystkie informacje podane przez studentów. Więc spędził dwa lata. Iw efekcie otrzymał certyfikat. Starał się zapisać w szkole lotniczej, ale nie przechodzą zdrowia. Jednak to nie jest zdezorientowany faceta. On twierdzi ponadto dokumenty Uniwersytetu w Saratowie, ale po jakimś czasie znowu pozostaje z niczym, a jego wydział został rozwiązany. Na Wydziale Budownictwa Antonov nie chciał zrobić.

Pracować w „Towarzystwa Przyjaciół Lotnictwa Floty”

Od 1923 roku Oleg Antonov Konstantynowicz jest w pełni zaangażowana do tego klubu. lider społeczności był tow Golubev, którzy bardzo ciepło przyjęty przez młodych entuzjastów. Nawet pomógł im materiałów i urządzeń, podkreślając lekcje do małej hali przemysłowej w szkole technicznej. To właśnie w jego murach i stworzył Antonow jego pierwsze potomstwo – OKA-1 szybowiec „Dove”. Takie optymistyczne rozpoczęcie wraz z doskonałą pamięć i wiedza pomogła Olega (w tym czasie student Leningrad Polytechnic Institute) stworzenia szybowce OKA-3 "Standard-1", "Standard-2", EYE-7, 8-OKA.

pierwsza kropla

Badania „niebieski” na Krymie nie przyniosły pożądanego rezultatu Antonov – samochód nigdy nie wystartował. Ale pilot, który został powołany do zarządzania nim, inspirowane optymizm młodego projektanta. I nie daję stać się przygnębiony. Choć Oleg nie ma rozwiązać problemy postawione przed, wciąż dostaje to, czego nie można kupić za żadne pieniądze: Wprowadzenie do przedstawienia na wiecu chłopaków z nazwiskami bujnej, Ilyushin, Tikhonravov które dziś są historyczne postacie współczesnego lotnictwa.

Powołanie jako

Biografia Oleg Antonow mówi, że w 1930 roku ukończył studia w instytucie. A trzy lata później został głównym projektantem KB fabryce szybowca, znajduje się w stolicy. Liderzy ustawić przed nim zadanie: opracować szereg maszyn lekkich skrzydłach i umieścić je w masowej produkcji w fabryce w Tuszyno. Ale gdy firma została zbudowana, eksperci stacjonował w piwnicy, wraz z grupą reaktivschikov, prowadzony przez Siergiej Korolow.

Działać podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Oleg Antonow, którego zdjęcie jest włączone do niniejszego artykułu, wraz z wybuchem działań wojennych otrzymał zadanie rządu – aby produkować Wielu Użytkowników szybowiec transportowy amfibia A-7, opracowany przez niego w 1940 roku. Po pewnym czasie rośliny ewakuowano Syberii. Tam konstruktor tworzy ekskluzywną szybowiec wzorem dla transportu czołgów lekkich. Ale jej praktyczne zastosowanie wykazały, że we współpracy z bombowiec TB-3 było niewłaściwe i bezproduktywne. W 1943 roku Oleg wrócił do przedłożenia Jakowlew i staje się jego asystent. Ale w tym samym Antonov nadal marzyć o tworzeniu samolotu ma spokój nieba.

Życie po wojnie

W drugiej połowie 1945 roku inżynier Oleg Antonov Konstantynowicz staje na czele oddziału Jakowlew Biuro Projektowania w Nowosybirsku Zakładu nazwany Chkalov. Tutaj, rozpoczęto prace nad stworzeniem samolotu sektora rolnego. Państwo było pilnie potrzebne maszyny, które można zdjąć z lotniska jak i od tej dziedzinie. Współpraca Antonov wziął do swoich absolwentów lokalnych aviatehnikuma. I oni nie zawiódł swego pana. W lecie 1947 roku pierwszy An-2 już w warsztacie montażowym. Maszyna jest dobrze udowodniona. Dlatego zdecydowano się zbudować na Ukrainie.

Przeprowadzka do Kijowa

kasztany miasto jak projektant samolotów natychmiast. Oleg Antonov Konstantynowicz, którego rodzina miała w tym czasie miał również bardzo zmęczeni niekończącą się podróż dookoła kraju, nawet fizycznie czułem się lepiej w Kijowie. Ale były i trudności: trzeba było ponownie tworzyć zespół i materiał bazowy KB. Rok później (w 1953 roku), Biuro otrzymuje zlecenie na budowę-transporter samolot jest wyposażony w dwa silniki turbośmigłowe. Zadanie zostało zakończone w ciągu dwóch lat. Aw 1958 roku został wprowadzony do masowej produkcji i nazwano An-8.

Nowy projekt

Po wizycie w Biurze Chruszczowa w 1955 roku, rozpoczęła tworzenie nowej maszyny. Oleg Antonov Konstantynowicz, zdjęcie, które następnie drukuje wszystkie gazety, zaprosił sekretarza generalnego stworzyć chetyrehdvigatelny samolotu. Statek według jego pomysłu, może znajdować się w dwóch wersjach: towarowych i pasażerskich. W rezultacie, An-10 został stworzony, w stanie szybko lecieć do lądowania i startu z zespołem pokryte śniegiem. W 1962 Antonov obronił w Instytucie Lotnictwa w Moskwie i otrzymał tytuł doktora nauk technicznych. Jednocześnie staje się członkiem Akademii Nauk Ukrainy.

Stworzenie „Bee”

To był dobry specjalista inżynier Oleg Antonow. projektant zdjęcie, zaprezentowane w artykule pokazują swoje wielkie osiągnięcia w dziedzinie transportu lotniczego. Jako profesjonalny, zawsze jest świadomy, że taki ogromny kraj jak ZSRR, pilnie potrzebują małego samolotu, który może iść do nieba w przypadku braku pasa startowego. Ta idea doprowadziła ostatecznie stworzyć maszynę pod nazwą „Bee”. Ona następnie miał modyfikacji: AN-14 i An-28. Samolot miał tylko 11 miejsc.

Nowy etap w samolocie

Innym pomysłem Antonov Biura projekt był dobrze znany w dzisiejszych czasach AN-22 „Antaeus”. Jest to samolot stał się w tym czasie pierwszy na świecie samolot szeroko ciało. Przez jego wymiarów jest znacznie lepszy od wszystkiego, który został utworzony na planecie w tym czasie. Dlatego, aby stworzyć zajęło wprowadzenie innowacyjnych technologii i decyzji projektowych, jak również wykonanie ogromnej liczby eksperymentów.

Radziecki praca zespołu został doceniony na międzynarodowej wystawie w Paryżu, i nazwał to ewenement w konstrukcji samolotów świata. Pierwszy lot aktualności potwierdziła swoją wyłączność. Okręt wielokrotnie okazały się być cechą, łatwo dostarczając dalekiej północy do różnych urządzeń dla przemysłu naftowego i gazowego. Byliśmy zadowoleni i wojsko: otrzymali potężny samolot, który pomaga rozwiązać wiele z ich problemów i zagadnień. Ostatni rozwój życia Antonov An-124 był „Rusłan”. więcej niż 30 rekordów świata zostały ustawione na maszynie. W sumie, CB bić światowe rekordy w samolocie ponad 500 razy.

życie osobiste

Oleg Antonov Konstantynowicz, która była żoną nadziei i wsparcia, zawsze lubiłem kobiety. Samolot nigdy nie pozwolił sobie spojrzeć niechlujny, został podkreślony inteligentny i uprzejmy z płcią przeciwną, prowadził zdrowy tryb życia i był młody duchem. W dużej mierze z tego powodu za sobą trzy małżeństwa. Ze wszystkich tych dzieci były. Zaskakująco, był w stanie bezproblemowo utrzymywać przyjazne, ciepłe stosunki ze wszystkimi jego żony, a jego spadkobiercy nigdy ze sobą nie poukładać. Nawiasem mówiąc, niezwykły fakt: jego trzecia żona – Elvira Pawłowna – był młodszy niż jego 31 lat.

Zmarł legendarny inżynier 04 kwietnia 1984. Pogrzeb odbył się na 6 dni. Wydać ogromną ilość zwykłych ludzi przyszedł na ostatnią podróż legendarnego człowieka. Pochowany Antonov cmentarz Baikove.