611 Shares 4813 views

Polerowanie Szkło płynne z rękami: proces technologiczny

Każdy kierowca jest zobowiązany do zapewnienia, że jego pojazd zawsze wyglądają zadbane i czyste. Aby osiągnąć ten rezultat pozwala nowoczesne związki polerujące. Nie tak dawno temu, że sklepy były środki tylko klasyczne. Ale dziś rosnąca popularność zdobył polerowanie ciekłego szkła.


Jaki rodzaj pomocy

Polerowanie ciekłego szkła prowadzi się za pomocą specjalnego składu zasadowej. Wosk ten jest wytwarzany za pomocą krzemian sodu lub potasu. Wytwarzanie materiałów odbywa się przez stapianie piasku kwarcowego z sodą. W wyniku tego zabiegu, jakość składu i jednocześnie bezpiecznym produktem zaprojektowanym do czasu przywrócenia blasku pojazdu.

Co trzeba

Polerowanie ciekłego szkła wymaga przygotowania pojazdu. Zanim jednak takiej pracy zaleca się sprawdzić poleruje opakowaniowych. Wraz ze środkami do sprzedaży następujące narzędzia:

  • kompozycji bazowej i utwardzacz;
  • pipety, które składniki mogą być mieszane bez problemów;
  • specjalnego włókna przeznaczone do polerowania ręcznego;
  • rękawice ochronne;
  • miękki gąbka;
  • ręcznik.

Jeśli produkt nie narzędzie, zaleca się, aby kupić go oddzielnie. W przeciwnym razie, ostrożnie wypolerować ciało nie będzie działać.

przygotowanie pojazdu

Do polerowania szkła auto cieczy jest skuteczne, konieczne jest, aby przygotować ciało dobrze. Aby rozpocząć:

  1. Dokładnie mycia samochodu, usuwając wszystkie zanieczyszczenia, pył i owadów.
  2. Powierzchnia ciała musi być dobrze odtłuszczona. W tym celu zaleca się, aby wykorzystywać lakową, uprzednio rozpuszczone w czystej wodzie. Nie jest konieczne stosowanie środków odtłuszczających, które są obecne w kompozycji alkoholi o niskim stopniu złośliwości lub silikony. Po zabiegu trzeba wysuszyć samochód.
  3. Jeśli przed zastosowaniem szkła wodnego ciała pokryta była po polsku, to musi być całkowicie usunięty. W przeciwnym razie, nowa powłoka jest bardzo zły kij na powierzchni ciała. Pozwoli to znacznie zmniejszyć jego żywotność.

Gdzie spędzić polerowania

Polerowanie samochodu z ciekłego szkła muszą być przeprowadzone na małej platformie. Miejsce muszą być suche, dobrze wentylowane. Gdy temperatura powietrza powinna być 10-40 ° C powyżej zera. Eksperci zalecają polerowania ciało w garażu. Jeśli procedura zostanie przeprowadzona na ulicy, samochód jest konieczne, aby umieścić szopy.

Gdy stosuje się do specjalnego składu powierzchni ciała nie powinna być wystawiona na zabrudzenia samochodu, pył i bezpośrednie światło słoneczne.

Co jest warte rozważenia

Polerowanie korpusu wozu z ciekłym szkle – dość czasochłonny proces. Jeśli jesteś nowy w biznesie, warto zastanowić się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim, nie stosuje się specjalną kompozycję bezpośrednio na całym ciele. Powinna ona obejmować pierwszy kawałek. oceni jak płyn szkło przylega do powierzchni pojazdu. Jeśli pojawi się oczekiwany wynik, można bezpiecznie przystąpić do polerowania cały samochód.

Warto również biorąc pod uwagę, że środek powinien być stosowany do ciała stopniowo sekcję przetwarzania przez cesarskie. Na przykład, można zacząć od końca zderzaka i dachu. Gdy jeden z elementu samochodu będą traktowane całkowicie, można przejść do następnego polerowania. Takie podejście jest konieczne z dwóch powodów. Ponieważ przetwarzanie ciała będą wykonywane bardziej efektywnie. Ponadto polska nie wysycha tak szybko.

Jako stosowane szkło wodne

Polerowanie ciekłego szkła musi zaczynać się od wytwarzania specjalnych kompozycji. Przed rozpoczęciem mieszania należy dokładnie przeczytać instrukcję i zrobić wszystko jak stwierdza. W przeciwnym wypadku polskiego dostać gorsze. Gdy kompozycja jest gotowa, możliwe jest, aby przystąpić do jej stosowania na powierzchnię ciała. Jednocześnie musimy działać bardzo ostrożnie.

Na dowolnej części ciała należy nanieść niewielką ilość polskich, a następnie zmielić wszystko miękką ściereczką, które powinny być uwzględnione. Wykonując tę pracę należy upewnić się, że powierzchnia nie jest narażone na działanie kurzu. Gdy jest on całkowicie przetworzony przez całe ciało, należy opuścić pojazd sam przez sześć godzin. Powłoka powinna wyschnąć bit.

Należy zauważyć, że całkowite zestalenie szkła wodnego odbywa się po upływie 14 dni od zastosowania. W tym okresie nie jest zalecane do mycia ciała z samochodu, szczególnie w myjni samochodowej. Po określonym czasie powierzchnia maszyna będzie w pełni chroniony przed wilgocią, światła słonecznego, soli i innych problemów.

Czy to możliwe, aby przyspieszyć proces

Ile trwa czas polerowania szkła płynnego? Recenzje właścicieli samochodów wskazują, że pełny proces oczyszczania ciała trwa około 6 godzin w jakości wykonania. Wiele osób nie może stać tak długo. więc powstaje pytanie, czy możliwe jest, aby przyspieszyć proces polerowania? Dużo pracy na celu uproszczenie korzystania z dodatkowych narzędzi, takich jak szlifierki. W tym przypadku, polerowanie powinien wybrać miękką podkładkę polerowania. Aplikacja jest wykonany z płynnego szkła tylko przy średniej prędkości. Dalsze wysiłki na szlifierce nie jest zalecany do polerowania. W przeciwnym razie, powierzchnia zaczyna się przegrzewać.

Jeśli nie jest dostępny szlifowania, może być używany do obsługi wiertarki elektrycznej wyposażonej w specjalną przystawką do mocowania koła do polerowania.

Ile to będzie kosztować

Polerowanie Szkło płynne z twoich rękach jest znacznie tańsze niż polerowane w salonie. Warto zauważyć, że cena narzędzi wysokiej jakości wynosi 3-6 tys windy. Oczywiście, koszt jest znacznie wyższy szkło wodne konwencjonalnych lakierów. Jednak ta powłoka trwa znacznie dłużej. Zastosowanie ciekłego szkła nie wymaga użycia specjalnych narzędzi lub specjalnych umiejętności. A to z kolei pozwala zaoszczędzić.

Na koniec

Ciało po polerowaniu ciekłego szkła tworzy się gładkie i dokładne powłoki. Pojazd jest coraz bardziej zadbany wygląd. Jeśli to konieczne, taka powłoka może być aktualizowana. Warto zauważyć, że szkło wody odbywa się na powierzchni ciała na rok. W tej powłoki może wytrzymać do 50 wizyt specjalistycznych myjnie samochodowe. Ponadto, do pielęgnacji ciała, wymaga jedynie czystą szmatkę i butelkę wody.

Polerowania szkła płynnego w domu – to jest prawdziwe. Najważniejszą rzeczą – zaopatrzyć się w wszystkich niezbędnych narzędzi i cierpliwości. Następnie można zacząć pracę.