254 Shares 1328 views

5 trendów mody, które są szkodliwe dla zdrowia

Moda zawsze zdumiewa i zachwyca, ale niektóre tendencje mogą powodować szkody dla naszego zdrowia. Według nowych badań naukowych, skinny jeans powodować uszkodzenie nerwów. Zastanawiasz się, co jeszcze w szafie to realne zagrożenie? Należy pamiętać, że ubrania nie powinny być na ciebie każdego dnia!


obcisłe dżinsy

Kilka czasopism naukowych opublikowano artykuł o niesławnym 35-letnia kobieta stała się ofiarą mody. Obcisłe dżinsy były ulubionym tematem jej garderoby. W rezultacie, po kilku godzinach spędzonych w pozycji siedzącej, nogi kobiety były odrętwiałe i spuchnięte kostki źle. załóg pogotowia musieli wyciąć nogi do ratowania ofiar z katastrofy. Kostki i nóg była tak słaba, że pacjent przez pewien czas nie może poruszać się niezależnie. Należy pamiętać, że kolana i biodra pracowały normalnie.

Eksperci ostrzegają o problemach, które mogą wystąpić miłośników obcisłe dżinsy, z powrotem w 1993 roku. Następnie lekarz-internista dr Octavio Bessa ukuł termin „syndrom obcisłe spodnie”, gdy był w szpitalu zapytał kilku ludzi narzekających dyskomfortu w jamie brzusznej. Kiedy Besa porównaniu talię i biodra pacjentów i rzeczywisty rozmiar spodni, ujawniło rozbieżności. Pacjentów wróciło do normy, gdy zrezygnował z noszenia żadnego rozmiaru. Obecnie młodzi mężczyźni i kobiety bez wyjątku namiętnym ultraobtyagivayuschih spodniach. Jeśli stopa zdrowie jest zagrożone, może chcesz dać organizmowi odpocząć od trendów mody.

wysokie obcasy

Im wyższy obcas, tym większa jest masa przylega do palców stopy. Zignorować piętę jako wsparcie, i przesunąć cały środek ciężkości ciała. Badanie opublikowane w 2014 roku, stwierdził, że obcasy zmieniają naturalną pozycję stopy i kostki. Jednak przy stałej sobie z problemami buty na szpilkach rozprzestrzeniają się za pośrednictwem sieci, i dotrzeć do kręgosłupa. Inne badania naukowe sugerują, że kobiety mogłyby zapobiec kontuzji kostki, choć rzadko nosić swoje ulubione buty.

gorsety

Wiele gwiazd mają obsesję na pomysł, aby podkreślić swoje obłe kształty. W szczególności odnosi się to do przedstawicieli Z kamerą u Kardashianów. Te panie mają bujne biodra i piersi, i wierzę, że nie ma nic lepszego niż naciskiem na rzeźbiona talii. Nauka nie znalazła dowodów, że długo sobie gorset jest w stanie usunąć nadmiar objętości od pasa. Jednak historie są przypadki, w których kobiety są ofiarami atrybut mody w średniowieczu i dosłownie umiera z braku powietrza. Dzisiejsze gorsety są również bolesne. Ten artykuł odzieży sprawia, że trudno oddychać, a czasami powoduje uszkodzenia żeber.

krawaty

Jest mała ilość dowodów naukowych, zgodnie z którą więzi szyi, które mają w szafie każdego szanowanego człowieka, zwiększenia ciśnienia śródczaszkowego. Jeżeli silne kurczenie się szyjki może zwiększyć ciśnienie wewnątrzgałkowe powyżej dopuszczalnych granicach normy. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z krążeniem krwi, można dać sobie krótką przerwę od noszenia krawatów.

przenikliwy

Badanie przeprowadzone w 2012 roku wykazały, że 20 procent piercing ciała powodują infekcji bakteryjnych. Miłośnicy perfekcji nie są wolni od ran nakłucia tkanki i reakcji alergicznych.