741 Shares 7875 views

Wysypka na brzuchu kobiety w ciąży

Ciało kobiety w ciąży – to jest wielka tajemnica. Oczywiście, naukowcy zarządzać, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich zmianach w nim w tej chwili, ale możliwe, że jak może, nadal istnieje wiele niewytłumaczalne i tajemnicze.


Często kobiety w ciąży istnieje coś takiego jak wysypka na brzuchu, któremu towarzyszy świąd. To nie jest tylko bolesne fizycznie, ale również sugeruje, myśląc o przyczyn pojawienia się tego problemu, i jak to wpłynie na zdrowie dziecka.

Jeśli właśnie zarysowany brzuch w czasie ciąży – to jest całkiem normalne. Dzieje się tak najczęściej ze względu na fakt, że skóra jest szybko przeciągnął się.

Ponadto przyczyną świądu może być także niewydolność hormonalna, ponieważ wzrosła podczas ciąży hormonu estrogenu. Nie jest konieczne, aby martwić się zbyt wiele, zostawiają cię swędzi natychmiast po urodzeniu. Jak wysypka na brzuchu może wykazywać wiele chorób, w szczególności, o wypryski.

W czasie ciąży, wyprysk może nastąpić w sposób nieprzewidywalny. Może on wystąpić sam lub gorszy. W tym przypadku możliwe jest odwrotny efekt: wysypka i wrzody zniknąć przypadku zajścia w ciążę.

W celu uniknięcia powstawania świądu, kobiety w ciąży powinny ograniczyć korzystanie z prysznicem lub ciepłej kąpieli, a jeśli to możliwe, aby nie używać środków czyszczących i detergentów zawierających silne zapachy i chemikalia, które często wywołują wysypkę.

Brania prysznica, pożądane jest użycie mydła lub krem nawilżający, żel pod prysznic. Kiedy ciąża jest bardzo ważne, aby dokładnie nawilżyć skórę na brzuchu, aby zapobiec tworzeniu się dużych ilości rozstępów oraz łagodzi swędzenie.

Jeśli u pacjenta występuje wysypka na brzuchu i swędzenie, starają się unikać przegrzania dotkniętych obszarach. Nadmierne ciepło niekorzystnie wpływa na wysypkę i może spowodować ich zdobyć.

Innym powodem pojawienia się wysypki na brzuchu kobiety w ciąży jest polimorficzny dermatozy. Pomimo faktu, że diagnoza brzmi dość groźnie, w rzeczywistości, to pojawia się tylko w łagodnej wysypki i świądu. Najczęściej występuje w trzecim trymestrze ciąży. Polimorficzny dermatozy spowodowane przez silne rozciąganie skóry i najczęściej występuje w sytuacji, gdy owoce są bardzo duże lub w ciąży z bliźniakami.

Taka wysypka na brzuchu może być bardzo łatwe do odróżnienia, ponieważ wygląda jak czerwone, drobne stłuczki. Gdy zbliżamy się do porodu, wysypki zaczynają zanikać, a po nich nie ma nic.

Aby pozbyć się polimorficzny dermatozy, lekarze często przepisują leki przeciwhistaminowe i kremów steroidowych.

Innym powodem może stać się wysypka alergiczna. Może on wystąpić w dowolnym czasie iz dowolnego materiału, ponieważ organizm podczas ciąży przechodzi różne zmiany. Wśród głównych objawów alergii są oznaczone świąd i wysypka, katar, kaszel i obrzęk.

Nie rozpaczaj, jeśli wysypka na brzuchu porysowane i przynosi dyskomfort. Ponieważ w czasie ciąży nie jest wskazane, aby mieć różne leki przeciwhistaminowe, to lepiej zwrócić się do medycyny tradycyjnej. Na przykład, należy koper rozcieńczonego soku i wody w stosunku 1: 2. Wet gazę w roztworze i dołączyć do kompresji obszaru. Pozbądź się alergii również ziemniaki, pieczone w popiele. Powinien on być spożywane codziennie.

Złagodzić swędzenie i stan zapalny w innych chorób może być również we własnym zakresie. Aby to zrobić, wywar z rumianku w tempie jednej łyżce suchych leków stokrotki w szklance wrzątku. Wymieszać i pozostawić do zaparzenia na 15 minut. Następnie delikatnie umieścić szczep ostudzić. Gdy bulion do osiągnięcia temperatury pokojowej, moczyć w nim płatek kosmetyczny i lekko przetrzeć obszaru. Czerwona wysypka na brzuchu po kilku zastosowaniach, blady i niemal przestają być porysowany.