368 Shares 6362 views

Przypomnijmy, wróżby ludowe: co i jak swędzi?

Istnieje wiele przesądów i wróżby, które są związane z drapania niektórych częściach ciała. Może ktoś się wydawać dziwne lub śmieszne, ale są używane przez wiele pokoleń ludzi i nadal korzystać z tak daleko, twierdząc, że większość przewidywań związanych z nimi marzeń. Wiedzieć, co się stanie w najbliższej przyszłości jakąś pomoc do tych znaków. Tak to jest porysowana, pokrywę w tym artykule. Oto niektóre z przekonań związanych z zarysowania, są prawdziwe, czy nie – sędzia dla siebie.

wróżby ludowe: swędzenie oczu

Uważa się, że oko lewo swędzenie do łez, niepokoju lub kłopoty. Istnieje legenda, że w czasach średniowiecznych czarownic, zanim zostały one spalone na stosie, porysowane prawe oko, aby pokazać wszystkim, że z pewnością stanie się po jej śmierci, nieszczęścia. W lewej Zenica, wręcz przeciwnie, ku uciesze swędzenie. Z tymi objawami Powodem takiej przesąd, że jeśli masz znajomego zasverbel prawe oko, można starać kłopotów. W tym celu musimy zarysować jego prawą ręką lewego oka, potem znak krzyża i powiedzieć modlitwę. Ludzie idzie powiedzenie związane z tym znakiem: „lewego oka swędzenie do łez, prawo – na każdym spojrzeniem.”

Co swędzenie nosa?

Objawy związane z tą częścią osoby, mieć wiele interpretacji. Najbardziej popularny jest powiedzenie, że nos swędzi pitnej ( „zarysowany nos – w wyglądzie szkła”). Choć niektórzy uważają, że ta interpretacja wpadł w naszych czasach. Innym znaczeniem znaki – Nadchodzące nieprzyjemną rozmowę z kimś, kłótni czy walki. Jak mówią, „dobry nos do pięści mili czuje.”

Co swędzenie warg?

Jeśli czujesz swędzenie w usta, to jest możliwe, że nie będzie akceptować, a począwszy od przeziębienia. Co do przesądów, uważa się, że ta część twarzy jest porysowana do pocałunku. W czasie II wojny światowej, wszyscy szli na wojnę, a na wsi były tylko kobiety. Dlatego, przechodząc przez Man, Woman specjalnie przetarł usta, pokazując w ten sposób, że nie sprzeciwia się go pocałować. „Usta swędzenie – jeść cukierki” – to kolejne oznaki wartości.

To co swędzi: uszy

„Czesana ucho – czekać na wieści.” Inną opcją jest przewidywanie – zmiana pogody. Lobe, uważa się, że podrapał się ciepło, jeśli urodziłeś się w miesiącach wiosennych i letnich, lub na zimno – jeśli w okresie jesienno-zimowym. Czasami słyszy w uszach dzwoni, jest to również znak, który ma swoją własną interpretację. Jeżeli szum w prawym uchu, to jest to dobra wiadomość, jeśli w lewo – do złych wiadomości.

Inne funkcje: Co co swędzi

  • Brwi – do łez lub mianowania.
  • Palm – prawa ręka swędzi do pieniędzy, a lewy do rozstania z nimi.
  • Łokieć – do smutku.
  • Most – do martwego człowieka na śmierć. Nozdrze – zapowiada chrzest.
  • Policzki – do łez.
  • Pięta – na drogach.
  • Kolano – będzie zazdrosny o ukochaną osobą.

Oto główne wierzenia związane z zarysowaniem czegokolwiek. Oczywiście, z biegiem czasu, zniknęły lub zmieniły się pewne interpretacje i znaki. To co swędzi? To pytanie nie jest tak istotne w naszym czasie, a ktoś może wydawać się śmieszne. Chociaż na pewno są ludzie, którzy wciąż wierzą w wróżby i słuchać ich prognoz.