715 Shares 2357 views

Grudnichok pomruków nos, ale nie smark: jaka jest przyczyna?

Nowo mama zawsze szczególnie martwić się o zdrowie swojego dziecka. Uważni rodzice słuchają każdego niezwykłym dźwiękiem. Wiele matek i ojców zwracają się do pediatry ze skargą, że grudnichok pomruków nos, ale nie śluz (i często wymiotuje). Większość z tych procesów są absolutnie normalne – fizjologiczny. Ważne jest tylko, aby wiedzieć, jak reagować. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć, dlaczego dziecko może zrobić niezwykłe squish jego mały nos.


fizjologia

Często nowi rodzice po powrocie do kraju od powiadomienia szpitalnym że grudnichok pomruków nos i smark nie. Dlaczego tak się dzieje? Czy ta choroba i co robić?

Jeśli się z tym problemem do pediatry, usłyszysz określenie „fizjologiczny katar”. Jest to zjawisko całkowicie normalne i nie wymaga leczenia. Przekrwienie śluzówki fizjologiczna występuje z kilku powodów. Przez cały okres ciąży, dziecko jest w cieczy. Zarodek połyka wody przesyła go przez nozdrza ten sposób, że przygotowuje się do pierwszej inhalacji. Część „chodzenie” na śluzu w drogach oddechowych gromadzi się w zatokach. Zaraz po urodzeniu, niektóre dzieci czyści te obszary z pomocą specjalnych odkurzaczy. Ale całkowicie usunąć śluz nie jest możliwe. Sytuację pogarsza niedoskonałe kanały nosowe i ich mały rozmiar. W rezultacie, w kilka dni po urodzeniu, matka może usłyszeć charakterystyczne chrząkanie u dziecka: start rozrzedzenie śluzu i starają się wyjść. Istotne w tym momencie jest, aby pomóc dziecku. Okresowe czyszczenie przewodów nosowych turundy miękkiej bawełny i nawilżają powierzchnię błony śluzowej, jeśli to konieczne.

Wpływ czynników zewnętrznych

Często środowisko wpływa na stan dziecka. Niemowlęta są bardzo wrażliwe. Jeśli błona śluzowa nosa jest sucha, to istnieją następujące objawy: grudnichok pomruków nos, ale nie smarki i kaszel. Oczywiście, potrzeba dziecka do lekarza, aby upewnić się, że nic poważnego się nie dzieje. Z pewnością lekarz zaleci Ci stworzyć najbardziej komfortowe warunki dla dziecka. W ciągu kilku dni można zauważyć wyraźną poprawę.

  1. Pomieszczenie powinno być ciepła: optymalna temperatura – 18-23 stopni.
  2. wilgotności powietrza poniżej 60%.
  3. Picie dużej ilości płynów do dziecka.
  4. Regularne spacery i wietrzenie zabaw.
  5. W razie potrzeby użyć soli fizjologicznej do nawilżania i czyszczenia przewodów nosowych dziecka.

katar

Jeśli pomruków grudnichok nosa, przyczyną może być infekcja. Najczęściej ma pochodzenie wirusowe. Nie jest konieczne, aby martwić się zbyt wiele, ponieważ system odpornościowy tworzy się dziecka. Ważne jest, aby regularnie czyścić i płukać nosowych i używać narkotyków, zalecone przez lekarza.

Jest to trudne, gdy zakażenie jest wywołane przez bakterie. Chłopak nie może poradzić sobie z nimi sama. Patologia ta charakteryzuje się następującymi objawami: grudnichok chrząkanie i świszczący oddech, śluzówki nosa wydany gęsty żółty i zielony, temperatura ciała wzrasta do wartości stan podgorączkowy lub gorączki. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie antybiotyków. Które z nich – powie lekarz.

Migdałki i zapalenie

Zdarza się, że pomruków grudnichok nos podczas czuwania i sen zaczyna chrapać. Takie dzieci często spać z otwartymi ustami. Co to znaczy? Prawdopodobnie dziecko wzrosła migdałki. IT nosogardzieli migdałki, które zaczynają puchnąć w kontakcie z tych zakażeń. Leczenie objawów dość skomplikowane i długotrwałe. Wiele zależy od stanu dziecka i stopnia przerostu tkanki limfatycznej.

Jeśli okruchy zachorował i były chrząkanie dźwięki, które utrzymują się przez kilka tygodni po odzyskaniu, to jest normalne. Kiedy dziecko nadal squish a miesiąc później, to jest okazja, aby pokazać otorynolaryngologii. Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają ustawić stadium choroby i wybrać właściwą taktykę swojego leczenia. Często adenoiditis nasilenie w wieku od 3-7 lat.

reakcja alergiczna

Dlaczego grudnichok pomruków nos smark ale nie (5 miesięcy lub w innym wieku – nie ma znaczenia)? Powodem takiej cechy mogą być reakcje alergiczne. Do leczenia ważne jest, aby prawidłowo zainstalować sterownik. Teraz można to zrobić za pomocą badań laboratoryjnych. Alergii u dzieci mogą wystąpić u zwierząt domowych (sierści i piór), bielizny pościelowej, tkanin syntetycznych, chemikalia domowe (proszki, szampony). Niezależnie określić czynnikiem sprawczym choroby jest prawie niemożliwe.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej dziecka obrzęk błon śluzowych jamy nosowej przerostu. leki zwężające naczynia ułatwić ten warunek, ale ich efekt jest tymczasowy, a stosowanie takich leków nie może być więcej niż 3-5 dni. Ponadto, dziecko może zostać dodany do spojówek chrząkanie, wysypki skórne, świąd. Nie wahaj się, alergie mogą być bardzo niebezpieczne!

ciało obce i konieczność awaryjnego

Jeśli grudnichok chrząkanie nos, powodem może być wnikaniem ciał obcych w drogach oddechowych. Maluchy pierwszych miesiącach życia, prawdopodobieństwo tego jest bardzo niska, ponieważ nadal nie przenieść na własną rękę. Gdy okruchy zaczyna raczkować i chodzić, może on dostać się do zakazanego miejsca i trzymać nos w małej kulki lub jakiegokolwiek innego obiektu.

Jeśli dziecko znajduje się kilka minut temu czułem się świetnie, ale teraz nagle zaczął charczenie i grunt, na pilną potrzebę, aby zadzwonić po karetkę. Należy zwrócić uwagę na fakt, że grając u dziecka. Badanie ENT zawsze daje poprawny wynik. Jeśli nos okruchy posiadać obcy przedmiot, należy usunąć jak najszybciej. Nie podejmować żadnych działań siebie, zaufanie do lekarzy!

Chrząkanie wskutek niedomykalności

Małe dzieci są podatne na mitralnej z powodu niedoskonałości systemu trawiennego. Może również wystąpić uwolnienie spożywania żywności z powodu nieprawidłowego żywienia, zaburzeń neurologicznych, urodzenie uraz. W procesie mleka trójdzielną wpada przez przełyk w przeciwnym kierunku. Często zdarza się, że jedzenie wychodzi przez nos. W tym przypadku, kawałki skrzepu pozostają w górnych drogach oddechowych. Nie ma się czym martwić. grudnichok pomruków nos i dysza nie jest w tym scenariuszu. Jak oczyścić nosa?

Użyj specjalnego aspiratora. W razie potrzeby, przemyć górnych dróg oddechowych składu soli. Nawet jeśli nie robią w tej sytuacji złego się stanie. Dziobek dziecko stopniowo oczyszcza się, a dziecko będzie oddychać płynnie i łatwo.

Konkludując

Z artykułu można dowiedzieć się o tym, dlaczego grudnichok pomruków nosa. To nie zawsze sami rodzice mogą określić tę stawkę lub objaw choroby. Nie czytać z fusów i nie narażać zdrowia okruchy zagrożone, skonsultować się z lekarzem. Pamiętaj, że samoleczenie w tych przypadkach jest nie do przyjęcia. Po tym wszystkim, źle stosowanie leków może tylko pogorszyć stan dziecka. Wszystkiego najlepszego!