365 Shares 5178 views

Główne cechy z alg. Funkcje i znaczenie glonów

Jakie są główne cechy z alg? W jaki sposób różnią się one od innych roślin? Jakie są funkcje? Zajmijmy się tym później.

Co to jest chwast?

Do połowy XX wieku, glony z grzybów i bakterii, porostów należy obniżyć roślin. Teraz koncepcja ta traci znaczenie. Termin „glony” jest czysto biologiczny, a nie regułą. charakterystyka glonów jest niejednoznaczny, ponieważ mogą one należeć do różnych działów i kategorii.

Sama koncepcja nie oznacza konkretnego rodzaju, a grupa organizmów, które łączy w sobie wiele cech wspólnych. Stanowią one heterogenicznych organizmów wielokomórkowych, jednokomórkowe i kolonialnych. Główne cechy charakterystyczne algi – oznacza brak naczyń krwionośnych, obecność chlorofilu w komórkach, mieszkanie w środowisku wodnym. Wiadomym jest ponad sto tysięcy glonów. Ich wymiary mogą wynosić od jednego mikrometra do 40 metrów długości.

Liczne gatunki glonów, i klasy są połączone na odcinkach zielona, brąz, złoto, żółto-zielony, cryptophytae. Prawie wszystkie z nich należą do subkingdoms Glony w królestwie roślin. Wyjątkiem są algi niebiesko-zielony. Zaliczona do cyjanobakterii.

Kluczowe cechy

Cechy charakterystyczne dla glonów – jest istnienie fotoautotroficzne mocy, tj fotosyntezy, ze względu na obecność chlorofilu. Substancje z otoczenia, pochłaniają całą powierzchnię ciała.

Główne cechy charakterystyczne glonów składa się również w przypadku braku wyraźnego oddzielenia do narządów. Ich ciała nie mają korzeni, łodyg, liści, ale struktura jest inna w różnych przedstawicieli glonów. Może on mieć postać cienkich włókienek, płytki, taśmy, itp .. D.

Glony mogą być różne kolory. Zielony kolor wielu gatunków zależy od obecności chlorofil, czerwony, żółty i inne barwy wskazuje na obecność różnych pigmentów. Nie tworzą kwiaty odwzorowanie różnych gatunków następuje za pomocą zarodników wegetatywnej lub seksualne.

siedlisko

Początkowo jest ono nierozerwalnie związane w sposób woda życia, ale niektóre gatunki przystosowały się do życia w glebie, na drzewach, a nawet skały. Glony mały rozmiar może być dołączone do innych alg, lub na żywo na dnie zbiorników wodnych, w ramach bentosem.

Kilka małych gatunków swobodnie pływać w górnych warstwach wody z plankton. Istnieje gatunków pasożytów, które są wprowadzone w powłoki ciała. Maksymalne wymiary mają wodorosty. Rozszerzanie, tworzą one całość lasy pod wodą, pod warunkiem schronienia dla ryb i innych zwierząt.

Oni żyją zwykle na głębokościach, które są bardziej zdolne do przenikania światła słonecznego. Maksymalna głębokość wynosi 200 metrów, choć większość gatunków nie spadnie poniżej czterdziestu lat. Na powierzchni glonów często rosną w dobrym wilgoci. Mogą pojawić się nawet na ogrodzeniu lub domu. Wprowadzanie w symbiozie z grzybów, niektóre glony połączyły się je w jeden, tworząc oddzielne gatunki organizmów – porostów.

Znaczenie biologiczne

W związku z aktywnym fotosyntezy glonów są głównymi producentów substancji organicznych w wodzie. Ze względu na obiegu dwutlenku węgla i tlenu, są one częścią globalnej cyrkulacji substancji. Użytkownicy je wykorzystać jako biopaliwa stosuje się do oczyszczania wody.

Glony służyć jako pokarm dla wielu stworzeń. Są one bogate w jod i minerałów, więc niektóre rodzaje ludzi wykorzystać, na przykład, Ulvi, morze kapusty. Są one stosowane w środkach farmaceutycznych, a także w przemyśle chemicznym, w celu uzyskania agar-agar, celuloza, kwas octowy, alkohol.