112 Shares 9135 views

Dlaczego ogon kota? Co jest ważne dla kota ogonem?

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Od czasów starożytnych były towarzyszy człowieka pilnuje swojego domu przed gryzoniami i przynosi mu spokój i dobry humor. Pomimo tego, kot był i pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych zwierząt. Wszakże nawet Żyjąc wiele lat w sąsiedztwie ze swoim zwierzakiem, człowiek może powiedzieć o nim i jego zwyczaje nie są tak bardzo. Na przykład, nie każdy profesjonalny hodowca, nie wspominając o prosty laik, jasno przedstawia jaka wąsy kota i ogon i jak korzysta z tych ciał.


Piękno i urok

Dla większości właścicieli te cechy są kluczowe przy wyborze domu kota. Wszystkie zwierzęta są rzadko stosowane do zwalczania gryzoni, a coraz częściej są one postrzegane jako żywe zabawki. Ale nawet jeśli kotek urodził się i wychował w idealnych warunkach, trzecia generacja nie widział na ulicy i nie miał nic potrzebne, instynkt dzikiego zwierzęcia w nim będzie jeszcze obudzić, przynajmniej od czasu do czasu.

To z tego powodu, że cipki domu czasami dotykają ich właścicieli małych figle, zgrywania oprócz pluszowych zabawek, drapiąc tapetę lub skoki na zasłonach. Dzieje się tak nawet z najbardziej rasowych osobników. Po tym wszystkim, bez względu na to jaki słodki, czuły i dobroduszny nie był kotek, jest on przede wszystkim drapieżnikiem. I dopiero wtedy – każdy ulubiona zabawka lub ozdoba dzienny z kanapy w salonie.

Jednak dlaczego jest to potrzebne

Wartość ogona do kotów jako Hunter żyjących w środowisku naturalnym, to jest trudny do przecenienia. To ciało wykorzystywane zwierzę zupełnie inny, w zależności od okoliczności i sytuacji. Powszechnie wiadomo, że patrząc na ogonie kota, można łatwo zrozumieć, w jaki nastrój jest właścicielem, że miał na myśli i jakie działania zamierza podjąć w najbliższej przyszłości. Oznacza to, że ta część ciała jest traktowany jako wskaźnik nastroju.

Ale okazuje się, że nie wszystkie funkcje. Podczas walki o terytorium, kobieta czy coś innego koty często dowiedzieć się relacje z pomocą dźwięków i własnego ciała, łącznie z ogonem. Przed prawdziwa walka nie przychodzi często. Zazwyczaj zwycięzcą jest ten, który jest bardziej stromy wygięcie grzbietu i puszysty ogon.

W jeszcze pozwala na ogon zwierzęcia, który ma być wprowadzony do tej ciemnej przestrzeni (w połączeniu z wąsami), a resztę podczas skoki, wspinanie drzew lub zabezpieczeniami.

Ogon i nastrój kota

Według etologów, koty nigdy nie ukrywać swoje myśli i postawy. I aby zrozumieć dokładnie, co zwierzę myśli i jak reaguje, konieczne jest, aby przyjrzeć się bliżej niego. Dlatego ogon kota – aby wyjaśnić swoje intencje innych, nastroju czy uczuć.

Tak więc, jeśli zwierzę wygodne, to jest w stanie spoczynku, lub po prostu siedzi, czując się bezpiecznie, to ciało będzie leżeć bezpośrednio, bez ruchu lub skręcić nogę. Podnoszenie ogon pionowo w górę (lub nieco łukowe, takie jak znak zapytania) wystawach jego przyjazność. Więc ona jasno do ludzi lub innych zwierząt, które z przyjemnością je zobaczyć.

Dość często można oglądać obraz gdy kot wydaje się iść o ich działalności, ale nagle zatrzymał się, jakby zamyślony. Jeżeli końcówka ogona jednocześnie trochę drga, zwierzę zobaczyć lub usłyszeć coś ciekawy i próbując zrozumieć, co dzieje się, pokazując swoje zainteresowanie.

Jednak to zachowanie podczas głaskania wełny powinien poinformować osobę. Zwłaszcza jeśli wszystkie uwagi poświęca się dłoni. Kot nie jest zły, ale uważa, że jej flirtu, więc może reagować zęby lub pazury.

Zabawowość lub pobudliwości seksualnej u zwierząt pokazują również ogon płynne przesuwanie całej kończyny. Ponadto, im większa jest amplituda drgań, i uporczywy bardziej objawia się. Jednak nagłe szarpnięcia dzieje.

Kiedy zwierzę jest zły lub podrażnioną, gdy staje się jasne, dlaczego jest potrzebny ogon kota. Zaczyna szarpać się z boku na bok, całe jego wygląd wskazuje nerwowość. Jeżeli kot wściekłą ogon wytrącania i pochyla się na bok. W tym przypadku zwierzę wygina grzbiet i może warczeć lub syk, próbując wypędzić wroga. Zwierzę w tej pozycji jest lepiej trzymać się z daleka.

równoważenie

Koty doskonale wspinać się po drzewach, skakać i skutecznie zmniejszy się z przyzwoitej wysokości. Manewrowanie podczas lotu nad ciałem, a zwłaszcza ogon, zwierzę zawsze ląduje na nogi. Dzięki tej funkcji, spadek z 2., 3. lub 5. piętrze często kończy się niczym więcej niż lekkim szoku. Dlatego ogon kota – tak daleko skakać i lądowanie pomyślnie. Przeprowadzka na cienkich gałęziach lub zarząd oraz ich równoważenia, zwierzę doskonale utrzymuje równowagę. Ale to nie znaczy, że kot bez ogona nie będzie mógł skakać daleko i na pewno uszkodzony w przypadku upuszczenia. U niektórych gatunków to organ bardzo krótkie lub nieistniejące. Czasami kot traci go z powodu kontuzji lub innych okoliczności. Z biegiem czasu, zwierzę przystosowuje i nadal, choć nie tak wygodne, ale jest pełna życia.

na polowanie

Oglądając zdobycz goni zwierząt, można od razu zrozumieć, dlaczego ogon kota. Po tym wszystkim, to było z jego pomocą może ona drastycznie zmienić cel trajektorii i złapać. Podczas polowania lub pościg kotów często korzystają z ogona jako steru, dzięki czemu można zrobić ostre manewry bez prędkości kompromitującej, nie wspominając o skok.

Technika ta jest wykorzystywana i większych przedstawicieli fauny w środowisku naturalnym. Na wielkich kotów (lamparty, gepardy, tygrysy) ogony znacznie dłuższy i silniejszy niż konwencjonalne zwierzętami. I wykorzystać je w pełni sił, prowadzenia jego ciało w pogoni za zdobyczą i przedłużających się trudnych skoków.

I wentylator, i koc

W uzupełnieniu do równoważenia i komunikacji, istnieją inne (mniej widoczne) używa dla kota własny ogon. W letnie upały, na przykład, można zobaczyć, jak zwierzę wyciągnął w cieniu, delikatnie potrząsa je na własnych ciałach. W ten sposób próbuje się do ochłodzenia kota przez przesuwające się prądy powietrzne i tworzenie podobieństwo wiatru (na zasadzie łopatki).

Jeśli pokój jest zimny, zwierzę rzuca się w kłębek, starając się zminimalizować straty ciepła. W tym przypadku, tylna często przekręca wokół korpusu i pokrycie jego powierzchnię. Okazuje się, że zwierzę używa własnego ciepła na podstawie koce wełniane, obejmujące obszary zamrożone (nos, łapy).

Okazuje się, że na pytanie „dlaczego ogon kota,” nie ma jednej odpowiedzi. To nie tylko piękne, ale również bardzo ważnym organem, który służy jako środek komunikacji i równowagi, wentylator i koc, a czasami nawet zabawki dla młodych. Wiedząc dokładnie, jak zwierzę wykorzystuje ją, a zdając sobie sprawę, że chce powiedzieć to czy tamto ruchu, właściciel może znacznie poprawić swoje relacje ze swoim zwierzakiem.