291 Shares 4284 views

Generator „Chevrolet Niva”: możliwe usterki i naprawy

Prawdziwy ulubionym wśród pojazdów terenowych na współczesnym rynku motoryzacyjnym w kraju sprzyjają samochód „Chevrolet Niva”. Łączy w sobie doskonałe właściwości jak SUV turystycznego i samochód na wycieczki rodzinne. Dzięki swojej niewielkiej wadze i krótkie zwisy, „Pole Chevrolet” może jeździć po drogach i brodów. Wygrywa pokonuje strome podjazdy.


Ale system elektroniczny jest jednym z najbardziej narażonych miejscach samochodu. Dzięki regularnej kontroli elementów elektrycznych, z terminowym usunięciu z nich brudu i wilgoci, naprawa nie jest wymagane, nawet w całym pojeździe.

praca generatora

Dla najlepszej wydajności systemu elektronicznego odpowiada generator „Chevrolet Niva”. Właściciel powinien terminowe wykryć ewentualne problemy i przeprowadzać naprawy jakości, ponieważ działanie oświetlenia zależy od dobrej kondycji. To także wpływa na żywotność baterii. Ciągła dostawa generatora prądu jest świadczona.

Mimo że ma małe wymiary, generator ma wysoką wytrzymałość. W celu uniknięcia złamania lub wadliwy sterownik samochodu, właściciel musi być zgodne z zasadami funkcjonowania pojazdu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak działa generator „Chevrolet Niva”. Usterka, które doprowadziły do awarii w jego pracy, może być określona na diagnostyce samochodowej. Naprawa jest całkowicie uzależniona od stopnia uszkodzenia złożoności.

Usterki, które występują w eksploatacji generatora

Generator „Chevrolet Niva” zdjęcia znajdują się w tym artykule, może mieć następujący błąd:

 • uszkodzone lub całkowicie zużyte koła pasowego;
 • tokosomnye zużyte szczotki;
 • Prostownik pęknięcie;
 • regulator napięcia przebicia;
 • zużyte kolektor;
 • całkowicie zniszczona lub zużyta łożyska;
 • uszkodzeniu obwodu ładowania drutu.

właściciel pojazdu musi nauczyć się podstawowych powodów, dla których występują usterka generatora. Trzeba także wiedzieć i jak rozwiązać te awarie, jak również środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia im.

Generator "Chevrolet Niva"

W zależności od rodzaju generatorów prądu są AC i DC. Właściciele wspomniany pojazd czasami nie wiem, ale dla tego modelu, który jest używany generatorów? „Niwa Chevrolet” Dołączony zasilacz urządzenia elektromechaniczne. Jest zintegrowany mostek diodowy – prostownik. Aby zapewnić miejsca pracy odbiorców elektrycznych, konwertuje prąd zmienny na DC. Mostek diodowy z generatorem są jednym z mechanizmów, może być umieszczony w obudowie, a pokrywa generatora.

W tej ostatniej pracy wpływa na prędkość pojazdu i jego silnik pęd jako generator jest połączony z pasem wał jego kolano. Aby dostosować wyjście z bieżącego zestaw kontrolera przekaźnika napięcia. Ponadto, nowoczesne generatory włączone regulatorów napięcia integralne.

Generator „Chevrolet Niva” może być przedmiotem następujących usterek:

 • elektryczny;
 • mechaniczne.

Jeśli problem typu mechanicznego, uszkodzenia przypisane do niej zamontować, mieszkania, stan uszkodzenia sprężyn zaciskowych, łożyska, napęd pasowy lub innych uszkodzeń, które nie są związane z elektryka.

W pierwszej możliwej awarii cewki pęknięcia wypalenia lub pogorszenia szczotki może przenikać wirnika i pomiędzy zwojami sprężyny zamykającej. Może być z walnięcie mostkiem diodowym i kontrolera przekaźnika.

Zdarza się, że istnieją oznaki wskazujące, że generator „Chevrolet Niva” z walnięcie, ale problem ten może powodować bardzo różne uszkodzenia.

Objawy awarii generatora

Zazwyczaj generator objawów kilka z nich:

 1. Podczas obsługi miganie lampki ostrzegawczej rozładowania akumulatora silnik lub stale świeci bez przerwy.
 2. Reflektor Automotive matowy kolor, a gdy pojawia się sygnał dźwiękowy grzechotanie silnika albo całkowicie milczy.
 3. Bateria szybko traci moc.
 4. Wraz ze wzrostem liczby obrotów zmienia się znacząco zakres jasności.

pasek alternatora „Chevrolet Niva”

Aby nie wpaść w kłopoty, trzeba upewnić się, że pasek alternatora „Chevrolet Niva” było sprawne. Tak więc, nie ma mechanicznego uszkodzenia krążek może spowodować uszkodzenie pasa konsekwencji może zerwać.

Wymiana taśmy alternatora

Aby zmienić pasek alternatora „Chevrolet Niva”, jest to niezbędne do korzystania z następujących narzędzi:

 • śrubokręta;
 • jack;
 • zestaw kluczy.

W samochodzie „Chevrolet Niva” wymiana paska alternatora jest następujący:

 1. Jest to konieczne w celu usunięcia złącze z czujnika położenia wału korbowego.
 2. Odkręcić śruby mocujące czujnik.
 3. Nakrętki mocujące generator, trzeba poluzować trochę i przesunąć go do urządzenia. Kiedy generator stronniczości osłabić swój pas i przychodzi się bez żadnych problemów.
 4. Za pomocą podnośnika zamontowany z boku, gdy generator jest umieszczony w celu podniesienia urządzenia, łącznie z pierwszej transmisji.
 5. Wyciągnąć pas tak, że odszedł od koła pasowego pompy. Obracając pokrętło, aby postawić na koła przeszły zwlekania.
 6. Następnie zdjąć pasek od innych kół pasowych.
 7. Nowy początek należy umieścić na kole pasowym alternatora i koła pasowego wału korbowego, a następnie wrzucić na pompie koła pasowego.
 8. Obracaj koło dopóki pas nie będzie na kole pasowym.
 9. Umieścić generator w miejscu i ciągnąc za pasek, należy dołączyć go do nakrętki wspornika.
 10. Wymienić czujnik położenia wału korbowego.

Sposób wymiany pasa generator jest zakończone.

Koło pasowe alternatora

Napięcie pasa wpływa na działanie generatora. Generator klip „Chevrolet Niva” reguluje go. Podczas eksploatacji pojazdu jest konieczne, aby upewnić się, że rolka jest w dobrym stanie. Przy najmniejszym podejrzeniu na uszkodzenia „Chevrolet Niva” nie do naprawienia.

Jak wymienić rolki napinacza

Urządzenie wałek generator jest dość prosta. Łożysko – jego główny szczegół. Z osłabieniem lub spowalniania pasa sprawdź sam wpływ, przewijając ręku. W nienaganny rotacji wałka jest cichy, bez szarpania i gryzienia. W przypadku wadliwego stanu wałka niezbędnego do zastąpienia go, jest możliwe nawet w garażu, z minimalnego zestawu urządzeń.

Łom albo inne narzędzie, które może utrudniać ruch wału korbowego, zainstalować tak, że sprzęgło zostało zablokowane. Odkręcając śrubę mocującą zacisk do usuwania napięcia dostarczanego do pasa. Całkowitego usunięcia osiowego wałka sworzeń napinający usunięte. Następnie należy wykonać instalację nowego filmu i wyregulować naciąg paska.

Wymiana wałka, konieczne jest ponowne badanie, aby sprawdzić swoją pracę. Instrukcja zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące opisanych problemów.

szczotka generator

Do utraty napięcia w układzie elektrycznym pojazdu może spowodować, że zużyte szczotki generator „Chevrolet polu”. Jest uważany za jeden z najważniejszych i najczęstszych przyczyn tego typu awarii. Ale gdy generator jest prosty w budowie i łatwy dostęp do niej, należy go wymienić szczotki może nawet niedoświadczony kierowca.

Główne cechy niewydolności szczotki są:

 • osiadanie napięcia występują;
 • To nieposiadającą naładować baterię;
 • słabe światła w nocy, miga;
 • Kaseta jest wyłączona, i inni.

Zazwyczaj, gdy przechodzi inspekcję rzadko sprawdzane drobnych elementów generatora. Dlatego zużyte szczotki może przypomnieć sobie niespodziewanie. Ale zanim zdecydujesz, że potrzebna jest wymiana szczotek generatora „Chevrolet Niva”, trzeba sprawdzić, czy istnieją inne błędy, które mogą powodować podobne objawy. I właśnie upewniając można zdemontować obudowę generatora.

Wymiana szczotek generator

Przy wymianie regulatora napięcia szczotki jest usuwany wraz z nimi zespołu. Gdy ta jest usuwana minus zaciski akumulatora i odłącz wszystkie kable, które działają od obudowy generatora.

Następnie złączka jest rozłączona. Z ich porad z pozytywnej strony, konieczne jest, aby zdjąć gumową zatyczkę, wykonując funkcje ochronne. Następnie przewody trzeba odkręcić nakrętkę za pomocą którego zostały one dołączone do jednostki generatora, i usunąć je.

Odłączenie generatora zacisków sprężynowych, usunięcia czarnej obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Za pomocą śrubokręta Phillips odkręcić zamocowanie regulatora napięcia. Pobierz powiązane ze szczotkami. Następnie odłączyć złącze od niego.

Wymienić szczotki generatora i ustawić z powrotem przez przylegającą odwrotnej kolejności.

Gdy długość prętów pędzla jest mniejsza niż 0,5 mm, należy je wymienić. Ale jeśli szczotka w eksploatacji, a generator „Pole Chevrolet” nie dostarcza ładunek, aby sprawdzić działanie układu regulatora napięcia i regulatora do szczotek.

Powody, dla zastąpienia generatora

Jednym z powodów, gdy wymiana generatora na „Chevrolet Niva” jest koniecznością – to uszkodzić uzwojenia. W takim przypadku konieczne jest, lub do tyłu, albo trzeba kupić nowy generator. Być może, koszt naprawy jest nieco tańsze, ale na zwijanie zapewnienia jakości i nieprzerwany przepływ prądu na baterię nikt nie będzie.

Zdejmowanie generator

W tym sposobie, należy wziąć pod śrubokręt krzyżakowy. Ponadto, konieczne jest uciekanie się do korzystania z testera samochodowego lub omomierza, klucz 10 i sterowanie lampy.

Aby zmienić generator, konieczne jest, aby dostać się do komory silnika. Najpierw należy rozłączać przewód i zacisk akumulatora z ładunkiem ujemnym. Kolejny łącznik odłączające przewodami a wyjście generatora i wyciągnięty futerał. Następnie odkręcając nakrętkę jest odłączony przewód generatora śruby kontakt. Potem obrócił śrubę, która rozwiązuje generator pasek napinający i wyciągnąć go. Jest również konieczne, aby wykręcić element mocujący, mający kształt śruby, dna generatora.

Następnie zdjąć pasek. Po usunięciu wszystkich śrub generator musi być usuwana ze wspornika, z wykorzystaniem tarczy montażowej. Aby zainstalować nową musiał przejść proces w odwrotnej kolejności.

Wymiana urządzenia elektro opisane, konieczne jest, aby kontrolować pasa i jego napęd do regulacji stopnia jego naciągu. Ale zanim zmienić stary generator „Chevrolet Niva” z nowym, upewnij się, że wymiana jest naprawdę potrzebne. Są chwile, kiedy można dokonać naprawy samodzielnie, bez pomocy specjalistów.

W celu uniknięcia nieporozumień, należy zauważyć, jak prawidłowym położeniu osłony generatora. Następnie należy zdjąć plastikową osłonę, rozpiął mu trzy zatrzaski. Regulator napięcia i uchwyt szczotki jest usuwany razem. W celu uwolnienia jednostki prostownik i kondensator, należy odłączyć przewody od zacisków sterujących. Uzwojenie stojana trzy kołki. A także w celu wykonania operacji w celu wyodrębnienia jednostki prostownik i kondensator, ustalenia te muszą zginać trochę. Podważając za pomocą śrubokrętu z płaską powierzchnię, znamienny tym, że pierścienie stykowe są umieszczone, aby usunąć pokrywę z generatora.

Wirnik generatora ścięgno przędzy mocowanie koła pasowego. Następnie wyjąć podkładkę sprężyny, koło pasowe i podkładkę oporową. Następnie delikatnie pociągnął wirnik i pierścień dystansowy, a ich stan jest weryfikowana. Jeżeli pierścień zawiera ślady uszkodzenia, zadrapania i wiele stanu zużyte – musi być szlifowane skóry normalnej. Kiedy zły wynik, pierścień jest szlifowana na tokarce do usunięcia warstwa metalu jest niewielka.

Podłączając wirnik z pierścieni ślizgowych, jest on sprawdzany przez tester rezystancji uzwojenia. Jeżeli okablowanie jest rozdarty, instrument widać niekończące czytania. Z tego powodu, wirnik należy wymienić.

Aby sprawdzić zamyka uzwojenia wirnika, czy nie, w celu kontroli lampy jest podłączony, na której znajduje się prąd przemienny 220 V. Przewód lampy jest mocowana do wirnika, drugi jest połączony z każdym z pierścieni, po kolei. Jeżeli lampka zapala się – wirnik należy wymienić.