758 Shares 4536 views

Zaczepy szelek: po co one są i jakie mają zalety?

W ostatnich latach, dentyści często traktowane są z niedrożnością, zwłaszcza u dzieci. Przyczyny nieprawidłowego rozwoju zębów może być wiele: dziedziczność, brak wapnia w organizmie, jak również niewielką ilość stałego pokarmu w okresie niemowlęcym. W celu ustalenia pozycji, różnych metod i wzorów.

Traktować zgryz trzeba w młodym wieku. Ponieważ szczęka jest intensywnie rośnie, różne wymienne aparatów ortodontycznych stosowany do korekcji położenia zębów. Produkowane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Jednocześnie raz w miesiącu należy udać się do lekarza, który dostosować płytę. Dla bardzo małych dzieci, takie konstrukcje mogą być wykonane w jasnych kolorach.

Jeden z tych struktur jest ustalający. On już ustawiony po leczenie ortodontyczne przeprowadzono. Uchwyty po szelki są instalowane do zębów nie mógł wydostać się z uzębieniem. Składają się z cienkiego drutu jest bezpieczny, który praktycznie nie zabrać uśmiech.

Konstrukcja ta jest produkowana w dużych ilościach, chociaż w niektórych przypadkach możliwe jest indywidualne i produkcja. Zainstalować może to być tylko specjalistą, który wykorzystuje w swojej pracy lekki materiał lub kleju. Ustalające po nawiasach mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi urządzeniami.

Prezentowany projekt powinien być ustalony bardzo mocno, jakby to było odkleić, pacjent nie będzie w stanie naprawić sytuację. Fakt, że uchwyt jest zamknięte. Jeśli urządzenie nadal schodzą, on ponownie mocowania należy przeprowadzić natychmiast, w przeciwnym razie zęby można zerwać.

Może się też zdarzyć, że uchwyty po szelki muszą nosić życie. W tym przypadku, projekt powinien zostać zastąpiony cyklicznie: co 4 lata. Jednak to nie znaczy, że będzie przeszkadzać Ci w pełni żyć. W uchwycie usta ledwo odczuwalne, a jednocześnie uśmiechając się, ledwo zauważalne. Zobaczyć, konieczne jest, aby skorygować urządzenie, lub może zmienić dowolny ortodonta.

Główną zaletą przedstawionej konstrukcji jest to, że jest w stanie utrzymać zęby w pożądanym położeniu. Istnieje kilka rodzajów uchwyty: stałe i ruchome. Pierwszy przykład wykonania jest zamocowany na wewnętrznej powierzchni zębów i jest wykonana z bezpiecznego metalu, który musi być hipoalergiczne. W drugim przypadku, uchwyty wykonane są z tworzywa sztucznego. Mogą być one przyłączone z jednej strony szczęki lub dwa. Jeżeli uzębienie jest ustabilizowana, a ruch zęby zatrzymane, struktura może być usunięty, ale stanie się to w dość długi okres czasu.

Że właśnie uchwyty po szelki powinny być noszone zależy od złożoności korekty zgryzu, a także w czasie trwania użytkowania szelek. Jeśli umieścisz wymiennego projekt, należy pamiętać, że wymagają one opieki. Powinny one być czyszczone codziennie.