667 Shares 9775 views

Jak jest podwodny masaż prysznicem?

Zabiegi wodne są bardzo popularne zarówno w zdrowych i chorych ludzi. Nie jest wyjątkiem, i hydromasażu. Akcja skierowana strumienia wody może poprawić nastrój, zmniejszają zmęczenie, zrelaksować napięte mięśnie. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów takich zabiegów jest masaż podwodny natrysk. Zazwyczaj do masażu odbywa się za pomocą przewodu, przez który woda pod ciśnieniem jest pompowana. wymagane ciśnienie można zmniejszyć lub zwiększyć.

Wykonując ten rodzaj masażu osoba powinna znajdować się w pozycji leżącej, gdyż zwiększa rozluźnienie mięśni. Strumień wody mogą być kierowane bezpośrednio do korpusu i przez warstwy wodnej w pewnej odległości od niego. Masażysta musi zapewnić, że kierunek strumienia wody zawsze pokrywał się z kierunkiem obecnego limfy.

Podwodny masaż prysznicem odbywa się zwykle w komfortowej temperaturze dla osoby wody – około 37 stopni. Pacjent na początku procedury musi najpierw zanurza się w ciepłej wodzie i odpocząć przez 2-3 minuty. Dopiero po tym jak organizm przyzwyczaja, może rozpocząć podwodny prysznic-masaż. Opinie ludzi, którzy przeszli przez tę procedurę, mówiąc, że po raz pierwszy wpływ strumienia wydaje się być niezwykłym człowiekiem. Często pacjent jest napięta, starając się utrzymać ciało w wodzie na pewnym poziomie i ruchliwe położenie. Ale warto pamiętać, że podczas sesji masażu podwodnego osoby powinny odpocząć jak najwięcej. napięcie mięśni nie sprzyja ich najlepszej Massing a może nawet zmniejszyć pozytywny wpływ procedury do końca.

Kiedy podwodny prysznic masaż odbywa się w zwykłej kąpieli, pacjent może trzymać dłonie przed sobą i używać ich, aby dostosować pozycję ciała w wannie.

W tego typu placówek medycznych hydromasażem odbywa się za pomocą specjalnej konstrukcji. Na dnie wanny rozciągane siatki lub stałej hamaka-3-4 Booster. To pozwala utrzymać ciało masowane w pewnej pozycji na żądanej głębokości. W niektórych przypadkach, kąpiel jest umieszczony łóżko piętrowe, na którym leży pacjent może odpocząć w jak największym stopniu.

Podwodny prysznic-masaż, przeciwwskazania , które nie są tak liczne, można z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie w domu. Wcześniej, oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że masz w tej chwili nie ma pogorszenia choroby, nie ma krwawienia, stany zapalne i infekcje skóry, nie ma nowotwór, niedokrwienie i ciężkie nadciśnienie tętnicze. W domu, cała jednostka może być sprasowany przez wąż elastyczny do włosów, zwiększenie ciśnienia strumienia do maksimum i zanurzona w kąpieli z gorącą wodą.

Jak również w terapii manualnej, podczas takiego hydromasażem spędzić głaszcząc technik, wyciskanie, tarcie i ugniatanie.

Gdy dysza głaskania prysznic jest usuwany z powierzchni masowane wystarczająca odległość. Strumień wody lekko dotyka skóry, a zatem jego wpływ nie jest tak intensywny.

Na ściskanie powinna być bliżej ciała i cały czas promowanie oddolnego.

Podczas ugniatania kierunku dyszy powinno być zmienione. Końcówka węża może być prowadzone w pewnej odległości od zygzak skórę, kolistymi ruchami i spiralnych.

Po roztarciu strumień wody jest skierowany prostopadle do spoiny masowane.

Wykonane przez wszystkich zasad podwodny prysznic-masaż – idealnymi pomocą relaksacji przy stałych fizycznych i psychicznych oraz ciężkich ładunków. Ten rodzaj masażu poprawia przepływ krwi do różnych narządów, aktywuje metabolizm, odpręża sygnał nerwowy i mięśni, zmniejsza pobudliwość indywidualne i przyczynia się do szybkiego odzyskiwania sił.