416 Shares 4287 views

Lek "Ersefuril". Instrukcje

Lek "Ersefuril" opisuje instrukcję jako syntetyczny środek przeciwbakteryjny. Lek jest pochodną nitrofuranu. Lek "Eresefuril" ma szeroki zakres efektów. Substancją czynną jest nifuroxazid.

Charakteryzując działanie leku "Ersefuril", instrukcja wskazuje właściwość substancji czynnej w celu obniżenia aktywności dehydrogenazy i wpływania na inne procesy biochemiczne występujące w komórce drobnoustroju. Tak więc, niszczenie błon komórkowych bakterii występuje, produkcja toksyn przez drobnoustroje patogenne maleje.

Lek "Ersefuril" poprawia odporność poprzez zwiększenie fagocytozy. Leki wpływają na bakterie Gram-dodatnie, gronkowce, pręciki hemofilne, paciorkowce. Lek jest aktywny przeciwko drobnoustrojom gram-ujemnym, Escherichia coli, Salmonella, Proteus, Shigella, Klebsiella i inne.

Wpływ na drobnoustroje patogenne, lek "Erserofuril" nie ma negatywnego wpływu na prawidłowy skład fizjologiczny flory jelitowej. Lek pomaga przywrócić eubiozę (zespół populacji drobnoustrojów) w ostrej biegunki (biegunki) o charakterze bakteryjnym. Kiedy penetruje wirusy enterotrope, lek zapobiega rozwojowi bakteryjnej superinfekcji.

Dawki terapeutyczne leku mają działanie bakteriostatyczne (uciskowa reprodukcja mikrobów), zwiększone dawki leku wykazują działanie bakteriobójcze (eliminują drobnoustroje patogenne).

Lek "Ersefuril" zaleca biegunki o charakterze zakaźnym. W przypadku braku podejrzeń o zakażenie robakami, środek jest zalecany w przypadku ostrej biegunki pochodzenia bakteryjnego.

Lekcja "Ersefuril" nie pozwala przepisywać przedwcześnie urodzonych dzieci, pacjentów pełnoletnich w wieku poniżej jednego miesiąca, z nietolerancją indywidualną. Przeciwwskazane leki podczas picia alkoholu.

W praktyce klinicznej opisano przypadki reakcji alergicznych na lek "Ersefuril". Instrukcja zawiera informacje, że działania niepożądane są niezwykle rzadkie w przypadku stosowania w dawkach terapeutycznych. Przy utrzymywaniu lub wzmacnianiu alergii należy skonsultować się z lekarzem.

Lek "Ersefuril" występuje w okresie ciąży i laktacji. Jednakże stan pielęgniarstwa i ciężarnych kobiet powinien być kontrolowany przez lekarza.

Przed wyznaczeniem leku "Ersefuril" (zawieszenie) dzieci należy wykluczyć z wrodzonej niewydolności enzymów, które mogą rozkładać sacharozę.

Lek może używać od miesiąca.

Terapeutyczny przebieg leku "Ersefuril" należy łączyć z leczeniem nawadniającym. Przy biegunce o charakterze zakaźnym lek należy podawać w skojarzeniu z systematyczną terapią antybiotykową.

W przypadku leczenia alkoholem możliwe jest nasilenie reakcji nadwrażliwości.

Zalecana dzienna dawka leku dla dorosłych wynosi czterysta miligramów (jedna kapsułka) cztery razy, dla dzieci od sześciu lat – trzysta mililitrów trzykrotnie.

U pacjentów w wieku od jednego miesiąca do trzech lat – 1-3 miarki (220-660 mg) syropu w dawkach od dwóch do trzech. Dzieci powyżej trzech lat – na łyżce miarowej trzy razy na dobę. Przed podaniem dziecka zawiesina jest wstrząsana.

Czas trwania narkotyku – nie więcej niż siedem dni.

Opinie wielu pacjentów charakteryzują lek Ersefuril jako bardzo skuteczny, szybki i łatwy w użyciu środek.

Przed użyciem skonsultować się z lekarzem.