269 Shares 2420 views

Petersburg Academy of Arts: historia, założycieli akademicy

Wystrój jednego z wałów Petersburg jest budynek, który jest strzeżony przez dwa odpoczynku sfinks, przyniósł kiedyś z odległej Egipcie. W nim jest umieszczony Petersburg Academy of Arts, zwany dziś w Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Jest uważany za kolebkę sztuki rosyjskiej, ma znakomitą reputację na całym świecie.


Narodziny Akademii

Akademia Sztuk Pięknych w Petersburgu został założony przez faworyta cesarzowej Elżbiety, wybitny rosyjski polityk i mecenas XVIII Iwan Iwanowicz Szuwałow (1727-1797). Zdjęcie przedstawiający jego popiersie przedstawione w artykule. Należał do rzadkości, że w każdej chwili, kategorię ludzi, którzy starali się wykorzystać swoją wysoką pozycję i bogactwo na korzyść Rosji. Stając się w 1755 roku założyciel Uniwersytetu Moskiewskiego, nosi obecnie nazwę uczelni, dwa lata później podjął inicjatywę, aby stworzyć instytucję edukacyjną mającą na celu szkolenie artystów nurtu sztuki.

Petersburg Academy of Arts, który znajduje się początkowo w swoim domu na Sadovaya Street, rozpoczął pracę w 1758 roku. Większość funduszy ma pochodzić z funduszy osobiste Szuwałow jako skarbiec jego zawartości niewystarczającej ilości zostały przydzielone. Obfite filantrop, nie tylko dla pieniędzy zamówione z zagranicy, najlepszych nauczycieli, ale również prezentowane Akademia stworzył kolekcję obrazów należących do niego, kładąc w ten sposób początek powstania muzeum i bibliotece.

Pierwszym rektorem Akademii

Od wczesnego okresu działania Akademii Sztuki, a także budowę obecnym budynku związanego z nazwą innej osoby, która opuściła znaczący ślad w historii kultury rosyjskiej. Jest to znakomity rosyjski architekt Alexander Filippovich Kokorinov (1726/72). Opracowany we współpracy z prof JB Vallenom M. de la Mothe projektu budowlanego, w którym Akademia przeniesiona z dworu Szuwałow, on wziął ją na stanowisku dyrektora, a następnie profesora i rektora. Okoliczności jego śmierci doprowadziły do jednej z wielu legend Petersburgu, znane jako "Phantom of the Academy of Fine Arts". Fakt, że dane z ocalałych Rektora Akademii, nie zmarła w wyniku choroby samą wodą, jak wskazano w oficjalnym nekrologu i powiesił w swoim strychu.

Możliwe przyczyny samobójstwa nazywane są dwa. Według jednej z wersji, przyczyną było bezpodstawne oskarżenia o defraudację majątku państwowego, to jest korupcja. Ponieważ w tamtych czasach to było uważane za bardziej wstyd i hańba, a uniewinnił Alexander Filippovich powiodło, zdecydował się umrzeć. W innej wersji Impulsem do tego kroku podawane nagany, którą otrzymał od carycy Katarzyny II, odwiedził budynku Akademii i brudzą strój na świeżo pomalowane ściany. Od tego czasu mówi, że deszcz samobójstwo bez uzyskiwania spoczynku Vyshny świat, skazane na zawsze wędrować stworzył raz ścian. Jego portret jest przedstawiony w artykule.

Kobiety zawarte w historii Akademii

W dobie pierwszej kobiety akademika Katarzyny w Petersburgu Akademii Sztuki. Ona stała się studentką francuskiego rzeźbiarza Etena Falkone – Marie-Anna Kollo, stworzył wraz ze swoim nauczycielem, słynny „Bronze Horseman”. To ona wykonywana głowę króla, który stał się jednym z jego najlepszych rzeźbiarskie portrety.

Podziwiając jej pracy Empress nakazał powołać dożywotnią rentę Collot i przypisać tak wysoką rangę. Tymczasem wśród wielu współczesnych badaczy jest zdania, że w przeciwieństwie do ustalonego wersji Marie-Anna Kollo – Kobieta akademik w Petersburgu Akademii Sztuk Pięknych, jest autorem nie tylko głowy, „Jeździec miedziany”, ale cała postać króla, podczas gdy jej nauczyciel rzeźbione konia. Jednak to nie umniejsza jego zasług.

Na marginesie należy zauważyć, że wysoki i honorowy tytuł zdobył w Rosji pod koniec XVIII wieku, kolejny artysta, który przyjechał z Francji i jeden z najlepszych portrecistów swoich czasów – Vigée Lebrun. Akademik w Petersburgu Akademia Sztuki – tytuł, który przyznawany jest wyłącznie do absolwentów. Lebrun otrzymał także nie mniej wielki tytuł honorowego współpracownik freestyle, które zostały przyznane w momencie wybitnych artystów, którzy zostali wykształceni za granicą.

Kolejność szkolenia otrzymał w XVIII wieku

Petersburg Academy of Arts od początku swojej działalności odegrała kluczową rolę w rozwoju kultury rosyjskiej. O tym, jak poważnie został umieszczony w jej pracy może świadczyć o tym, że w XVIII wieku, trening trwał przez piętnaście lat, a najlepsi absolwenci zostały wysłane na koszt publiczny na staż za granicą. Wśród tematów sztuki, studiował w akademii były malarstwo, rysunek, rzeźba i architektura.

Cały tok studiów, który zapewnia swoim studentom Akademii Sztuki, zostało podzielone na pięć klas, lub części, z których czwarta i piąta były najniższe i były nazywane edukacji szkolnej. Przyjęli chłopców, którzy osiągnęli pięć-sześć lat życia, gdzie uczą się czytać i zdobyć podstawowe umiejętności, zaangażowanych w malowania ozdób i kopiowanie gotowych obrazów. W każdym z tych dwóch trening trwał przez trzy lata szkoły podstawowej. Zatem kurs edukacyjny Szkoła trwała sześć lat.

Odcinki z trzeciego na pierwsze były wyższe, były uważane, w rzeczywistości, Academy of Arts. Są studenci, uprzednio przeszkolony jako grupa, podzielone na klasy w zależności od przyszłej specjalizacji – malarstwo, grawerowanie, rzeźby czy architektury. W każdym z tych trzech wyższych odcinkach badanych przez trzy lata, wynikających bezpośrednio w szkoleniu Akademii trwała dziewięć lat, a sześć lat spędzonych w szkole edukacyjnej, było piętnaście lat. Dopiero znacznie później, w XIX wieku, po 1843 roku zamknięto szkoły edukacyjną, czas szkolenia jest znacznie zmniejszona.

Inne dyscypliny

Akademia Sztuk Pięknych w Petersburgu, na wzór podobnych instytucji europejskich jest uwalnianych z jego ścian nie tylko profesjonalnie przeszkolonych specjalistów w różnych dziedzinach sztuki, ale również szeroko wykształconych ludzi. Oprócz podstawowych dyscyplin w programie również języków obcych, historii, geografii, mitologii, a nawet astronomii.

W nowym stuleciu

Petersburg Academy of Arts w 19 wieku, ale jego dalszy rozwój. Który prowadził jej zamożny rosyjski patron Hrabia Aleksandr Siergiejewicz Stroganov przeprowadził szereg reform, które doprowadziły do przywrócenia zostały utworzone i zajęcia medal, a także pewne warunki są dopuszczone do nauki twierdzy. Ważnym etapem w życiu Akademii okresie był pierwszym z jego przekazania do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a następnie – Ministerstwo Imperial Court. To w znacznym stopniu przyczyniła się do uzyskania dodatkowych środków finansowych i pozostawiono więcej absolwentów do wyjazdu za granicę.

W mocy klasycyzmu

Niemal przez cały XIX wieku jedynym artystycznym stylu, uznanej przez Akademię, był klasycyzm. Na priorytetach nauczania w tym czasie był pod ogromnym wpływem tzw hierarchii gatunków – przyjęty przez Akademię Paryżu Sztuk Pięknych w systemie podziału gatunków sztuk plastycznych w zależności od ich znaczenia, z których głównym jest uważany za historyczny obraz. Zasada ta istniała aż do końca XIX wieku.

Zgodnie z tym, uczniowie mieli malować na tematy zaczerpnięte z Pisma Świętego lub z dzieł autorów starożytnych – .. Homer, Owidiusz Theocritus itp Stary rosyjski motyw dozwolonych również, ale tylko w kontekście prac historycznych Łomonosowa i Szczerbatow i i Synopsys – zbiór dzieł starożytnych kronikarzy. Wskutek klasycyzmu, który głosił Petersburgu Akademia Sztuk Pięknych w Petersburgu, nieuchronnie ogranicza kreatywność studentów, zmuszając go do wąskich granicach konających dogmatów.

Artyści rebelianci uwielbiony sztuka rosyjska

Stopniowe uwalnianie od ustalonych kanonów zaczęło się z faktem, że w listopadzie 1863 roku 14 najbardziej uzdolnionych studentów włączone do liczby uczestników konkursu o złoty medal, nie chciał malować je na danej działce o mitologii nordyckiej, domagając się prawa do wyboru tematu. Został odrzucony, że demonstracyjnie opuścił akademię, zorganizowanej społeczności, która stała się podstawą do późniejszego słynnego Stowarzyszenia Travelling Wystaw Artystycznych. Wydarzenie to przeszło do historii sztuki rosyjskiej jako bunt czternastu.

Absolwentów i pracowników naukowych z Petersburskiej Akademii Sztuki były tak znanych malarzy jak MA Vrubel, V. A. Sierowa, V. I. Surikov, VD Polenov, VM Vasnetsov i wielu innych. W tym samym oddechu z nich należy również wspomnieć, oraz plejada znakomitych nauczycieli, wśród nich V. E. Makovsky, I. I. Szyszkin, A. I. Kuindzhi i I. E. Repin.

Akademia w XX wieku

Petersburg Academy of Arts kontynuował swoją działalność aż do października 1917 roku zamachu stanu. Ciągu sześciu miesięcy po dojściu bolszewików do decyzji mocy CPC został zniesiony, a jego podstawa zostały utworzone i okresowo zmieniać ich nazwy do różnych szkół artystycznych, mających na celu przygotowanie nowych mistrzów sztuki socjalistycznej. W 1944 roku został umieszczony w ścianach Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury został nazwany I. E. Repina, którą nosi do dziś. Sami założyciele Akademii Sztuki – podkomorzy dworu cesarskiego I. I. Szuwałow i wybitny rosyjski architekt A. F. Kokorinov, na zawsze wszedł do historii sztuki rosyjskiej.