300 Shares 1566 views

Istota rachunkowości. Rachunkowość zarządcza

Tak więc, dla wielu księgowych – uporządkowany system zbierania, rejestrowania i podsumowaniem informacji na temat działalności gospodarczej. Teraz odpowiedzieć na pytanie, panie i księgowych, to jest dla Ciebie? Jestem pewien, że nie istnieją, lub po prostu nie rozumiem pytania lub „nie” jest odpowiedzią dla najbardziej. A dla tych, którzy nie zajmują się bezpośrednio z księgowości, ale muszą być świadomi jego istnienia (menedżerów, właścicieli firm), wszystko będzie w porządku, a definicja ta też.


Więc co jest rachunkowość? I dlaczego rachunkowości ,, produkcji itd, a nie tylko żadnego sprzętu? Zwróćmy się do początku wszystkich definicji i rozumienia konieczności rozważenia. Prawdopodobnie każdy słyszał takich wyrażeń jak: „Uchtu” „Trzeba będzie wziąć pod uwagę”, lub bardziej wyraźnie, „Uwaga”. Więc stąd i istnieje obiektywna potrzeba rozważenia, w jaki sposób proces rejestracji i zestawiania informacji o wydarzeniach i faktach gospodarczej (i nie tylko) Życia. Mówiąc: „Będę rozważyć”, mamy na myśli, że w takim przypadku, do którego odnosi się najbardziej „Uchtu”, będziemy to robić albo że działanie w jakimś innym formacie, unikając błędów, które mogą pojawić się w przypadku, nie ma mamy zdolność do zapamiętywania, które są brane pod uwagę. Jest to konto. Dokładniej, nie tylko to, ale jako podstawy rachunkowości. Teraz przyjrzyjmy się, dlaczego to jest rachunkowość? Tak, dlaczego nie, to po prostu, że nasza praktyka Perenelle praktyki zagranicznej, a dokładniej niemieckim, jak słowo „księgowy” nemeschkogo pochodzenia i oznacza „posiadacz książki”. To cała tajemnica. Czy uważasz, że każdy wie o tym, ale to nie jest prawdziwe: wiele osób wie tylko tłumaczenie tego słowa, a co leży pod nim – nawet nie myśleć. Ukryty pod spodem jest po prostu metoda, która będzie się nazywać „Rachunkowość”, ale podstawą tej metody, jak wszyscy wiemy – pomysłowy wynalazek L. Pacholli – podwójne wejście. To właśnie dzięki temu narzędziu możliwe jest, aby odzwierciedlić różnorodność wszystkich transakcji, które występują w procesie życia gospodarczego. Że podwójne wejście pozwala nie zgubić i szybki dostęp do żądanej nam informacje poprzez zakodowanie go przez rachunki. A potem szybko przyrządzić raportowania rekordy sovdnym, które są zapisane w księdze głównej (boo) i jest odpowiedzialny za zapisy pewna osoba (właściciel). Dlatego on i rachunkowość.

Wystarczająco historia, zwróćmy się do tego, co księgowości w nowoczesnych rosyjskich realiów. Dla zabawy, zapytać znajomych, co sądzą o tym pytaniu. Zdziwiłbyś się, ale wielu (7-8 z dziesięciu osób) powie, że tego bilansu podatkowego. Najbardziej zaawansowany powiedzieć, że identyfikacja rezerw, zapobieganie negatywnym skutkom działalności, kontrolę własności też mieć księgowego. To nie jest zły, ale nie jest dobre, ponieważ rachunkowość jest zmuszony do ramy tylko podatków i obowiązkowych raportów. To wszystko. A co więcej, niektóre rzeczywiście są obserwowani, analizowane że nauchityvali – to ogromny plus !!! I tylko człowiek 2 z dziesięć odpowiedzi, że rachunkowość to kompleksowy system informatyczny przeznaczony do dostarczania informacji na pierwsze żądanie każdemu, kto o to poprosi (oczywiście posiadającego uprawnienie do zrobienia). Czy uważasz, że to tylko tak mówią? Ale nie – w wyniku istnieją takie rzeczy jak „Rachunkowość” oraz „Rachunkowość zarządcza”. Na litość boską, ale jeśli prowadzi to do powielania działami – to kłopoty, a nawet co – przynosząc rzeczywistych strat spółki. Zgadzam się, że niektóre firmy nie są szczególnie czysty takiego podejścia może być przypadek, ale nie jest to rachunkowości zarządczej i rachunkowości „czarnej pieniędzy” i to, co mówimy tutaj nie ma specjalnego traktowania.

Podsumowując, chciałbym zamontować, że menedżerowie muszą brać bardzo poważnie kwestię rachunkowości, buzuslovno ocenie stopnia przejrzystości ich działalności. Ponieważ nie ma sensu trzymać się z działem księgowości i Finansów, który został zaprojektowany, aby nie wykonać mu svoytvennyh operacje i rachunkowości zarządczej. Nie mniej absurdalne i sytuacja wygląda, gdy wprowadzono kilka nowych produktów automatyki specjalnie dla konta administracyjnego lub po prostu umieścić zadanie wdrażania rachunkowości zarządczej. Dlaczego go wprowadzić? … Ale to już temat na inny artykuł.