317 Shares 2952 views

Azerbejdżan: zabytki i atrakcje być postrzegane

W południowo-wschodniej części Kaukazu rozciąga się piękny kraj Azerbejdżan. Jego szlaki turystyczne, znane jest od czasów Związku Radzieckiego. Dopiero teraz stały się znacznie bardziej. Są to wycieczki dla wszystkich smaków – to wakacje nad morzem w miastach ośrodków takich jak Baku, Xaçmaz i Xudat, a reszta na wodach termalnych w Masałły, Naftalan, huzarów i Baku. Ale było to najbardziej popularne i są obecnie wycieczki ze zwiedzaniem zabytków i kulturalnych i przyrodniczych. To z tego powodu, że wielu turystów mają tendencję do odwiedzenia Azerbejdżan. Atrakcje w kraju, znajdują się praktycznie w każdym mieście. Istnieje ponad 130 muzeów, teatrów, galerii, mauzolea, meczety i inne atrakcyjne obiekty poszukiwania jednej rundy nie jest możliwe.

Największe miasto w kraju jest Baku. Ponadto, jest to stolica kraju. Jest to nowoczesne miasto, fascynujące gościom wyjątkowy urok Wschodu. Kontrola kraju zaleca się rozpocząć tutaj. W jej strukturze, miasto jest podzielone na trzy części: Starego Miasta, w pobliżu ery sowieckiej, nowoczesnej części. Symbolem współczesnych Baku płomieni Towers położony jest na wysokim wzgórzu. Kompleks ten składa się z trzech budynków wysokich ukształtowany stylizowane językami płomienia. Dziś są one najwyższych budynków w kraju. A to dopiero początek listy interesujących miejsc oferowanych dla turystów do Azerbejdżanu. Atrakcje znajdujące się w starej części miasta. Najbardziej popularne są Maiden Tower, wznoszący się na skale. Jest on zbudowany w kształcie walca, którego wysokość sięga 30 metrów. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcji składa się z siedmiu warstw, z których każda jest oddzielona sklepieniem mineralnej. Ten budynek jest wyjątkowy, jest jednak nadal nie wiadomo, kiedy iw jakim celu została ona zbudowana. Nie mniej interesujące jest uważany za pałac Shirvanshahs, którzy w XV wieku było ważnym portem na Morzu Kaspijskim.

Co można zobaczyć więcej, przyjdź do Azerbejdżanu? Atrakcje znajdują się 70 km od Baku. To skalne rysunki Gobustan zawierającej 4000 części skały, jaskinie, cmentarzysk, który rozprzestrzenił się na powierzchni 100 kilometrów kwadratowych. Sceny przedstawione na skałach, dość dokładnie opisywały sposób życia ludzi, którzy żyli na tych ziemiach. Najcenniejszym ziemia jest uważana za skałą, na której zastosowano napis łaciński.

Kontynuujemy zbadanie atrakcyjną lokalizację, który jest znany z Azerbejdżanem. Atrakcje obejmują listę i unikalną strukturę jak Sheki Khans pałacu z widokiem na miasto Sheki. Obecnie znajduje się muzeum. XVIII-wieczny budynek zbudowany w stylu perskim. Składa się z dwóch pięter. Fasady budynków zdjęcia działka, kwiatów i ozdobione wzory geometryczne.

Atrakcje Azerbejdżan zawierać wykaz licznych meczetów, w tym meczet Muhammada Ibn Abu Bakra, zbudowany na początku XI wieku. Nieco później, został wzniesiony Juma i Lezgi. Zaleca się, aby odwiedzić starożytne miasto Ganja, położony u podnóża Mały Kaukaz. W 1139 roku nie było silne trzęsienie ziemi, która powstała w wyniku licznych jezior, w tym Maralgol, Goygol, Ordekgol, Dzheyrangol.

Wśród atrakcji przyrodniczych jest to niemożliwe, aby nie pamiętać ognisty górskim Yanardag, który znajduje się na Półwyspie Apszerońskim. Gore jest naprawdę pali. Wynika to z paliwa gazowego, które tu i tam wybucha z jego głębi. Oraz w pobliżu wsi ALAT są wulkany błotne. Wśród innych interesujących miejsc można zidentyfikować wieś Kish, położony w pobliżu miasta Sheki. Tutaj jest zachowany unikalny zabytek – kościół apostolski.

Jeśli ktoś uważa, że czytając opis zabytków i zbadał zdjęcia Azerbejdżanu, wszyscy widzieli i słyszeli o tym kraju, to jest bardzo źle. Piękno tych miejsc i unikalnych zabytków da się przekazać poprzez fotografię. To musi być widziałem na własne oczy.