105 Shares 6517 views

Wallenberg – Zakharchenko Syndrome: objawy, zabiegi

Zespół Wallenberg – Zakharchenko nazywa uszkodzenie mózgu z powodu naruszenia jej ukrwienia. Zespół ten został nazwany na cześć naukowców, którzy opisują go niemal równocześnie. to jest często nazywany grzbietowo-bocznej rdzeniasty zespół. Nie dolegliwość zakrzepica tętnicy insultoobraznogo tylną należycie. Jest on odpowiedzialny za dopływ krwi do móżdżku.


Opis choroby

Człowiek rzadko traci przytomność, kiedy zespół Wallenberg – Zakharchenko, ale są nagłe ataki zawrotów głowy, które wywołuje utratę równowagi, ponieważ cierpią tętnicy móżdżku.

Ponadto, istnieje czknięcie lub odruchy wymiotne, jak również objawów łagodnego osłupienia.

Może to być przyczyną zakrzepicy miażdżycy. Jednak istnieją przypadki endarteriita tętnicy kręgowej, która syfilityczne typu lub revmovaskulita.

Jest powolna utrata charakterze zakrzepowym lub netromboticheskogo. Najczęściej dotknięte obszar tętnicy kręgowej lub podstawnej.

Wallenberg – zespół Zaharchenko występuje z okresami poprawy i pogorszenia stanu zdrowia. Jest to jednak proces progresji choroby.

Jak zespół może wystąpić?

To może rozwijać się w pięciu wariantach. To całkowicie zależy od tego, gdzie w centrum jest choroba i jakie są objawy kliniczne.

Rozważmy rodzaju syndrom bardziej szczegółowo.

Głównym rodzajem

Instytut Neurologii, potwierdza, że objawy te występują w danej dolegliwości:

 • Zespół Hornera ;
 • zdysocjowane powierzchnie zaburzenia czucia znajduje się w środku i ogonowych stref Zeldera;
 • gemiataksiya móżdżku;
 • paraliż mięśni podniebienia miękkiego i strun głosowych.

Rzadsze rodzaje rozwoju

Co jeszcze może być Wallenberg – zespół Zakharchenko? Istnieje kilka mniej popularne formy. Często dolna część, która jest opanowana Pons ze względu na fakt, że wiele gorszy rekolekcje tylnej tętnicy móżdżku.

Często tego rodzaju choroby obserwowano przejawów dodatkowych funkcji, podzielonych na dwie grupy: – uszkodzony jest szósty lub siódmy nerw.

Kiedy w procesie części ogona załamania w rdzeniu przedłużonym, tętnicy odwrót móżdżku jest zmniejszona. Po tej samej stronie prezentujemy te same objawy jak w oryginalnym typie zespołu.

Często pojawienie się krzyża triplegii lub porażenie. Więc oczywiste przemian zespołu Wallenberga – Zakharchenko.

Z klęsce centrum mózgowo ścieżce trójdzielnego korzeni nerwowych lub porozmawiać o innej formie zespołu Wallenberga – Zakharchenko.

Może to być naruszenie ścieżek, które są odpowiedzialne za wrażliwość na przeciwnej stronie powierzchni. Niezgodne zmiany w górnej wrażliwości na twarzy brakuje. Czyli tych częściach, które należą do strefy Zeldera. Może pokryć powierzchnię podatność twarz gemigipesteziya. Nie ma komorę rozprężną bolesna, ponieważ obejmują przewody na drugiej powierzchni bocznej. Charakteryzuje się tymi samymi objawami jak w przypadku pierwszego typu, tylko bardziej rozszerzeń.

Kliniczne objawy syndromu

Jakie są dane o to Instytut Neurologii? Z tym zespołem, istnieje wiele objawów:

 • człowiek jest trudne do przełknięcia;
 • Jego wystąpienie jest uszkodzony;
 • część podniebienia miękkiego nie czynny;
 • struny głosowe złe posunięcie;
 • Zespół występuje Hornera;
 • pojawiają się objawy móżdżkowe-przedsionkowego (pustych ruchów nóg, rąk, silne drżenie, równowaga jest uszkodzony);
 • Temperatura lub ból po przeciwnej stronie nieobecny uderzeniowej; ból głowy w chorym albo w twarz.

Tak najczęściej postrzegane Wallenberg – syndrom Zakharchenko.

Wszystkie te objawy kliniczne pojawiają się ze względu na fakt, że tylny gorszy tętnicy móżdżku jest zablokowany. Zewnętrzne części rdzenia przedłużonego umierają w wyniku.

Mianowicie cierpi miejsce gdzie nerw trójdzielny (the wstępujących i zstępujących wiązek włókien współczulnych).

terapie

Krwotok jest nieobecny częściej choroba śmiertelna nie jest zagrożone. Ale jeśli nie jest leczone, może rozwijać się wiele powikłań zagrażających życiu. Dlatego też, jeśli pojawiają się powyższe objawy, wówczas należy podjąć działania natychmiast.

Po zespołu Wallenberga – Zakharchenko pierwszy pojawił, witalne funkcje mózgu musi być stabilizowany, obrzęk tkanek usuwane. Lepiej jest przeprowadzić manipulacje w pierwszych godzinach po ataku.

Mniej uszkodzeń będzie objawiać jeżeli pomoc została dostarczone w odpowiednim czasie. Proces odzyskiwania odbędzie się łatwo i szybko. Z niewydolnością długoterminowego udzielania pomocy są nieodwracalne zmiany, a to z kolei prowokuje osoby niepełnosprawne.

Jeśli przeszkadzał w oddychaniu, trzeba tlenoterapii. Aby to zrobić, należy zastosować maskę lub wentylację mechaniczną.

Czego jeszcze trzeba?

czynność serca powinny być wspierane, a także starać się ustabilizować ciśnienie krwi do normalnego poziomu. Po tym wszystkim, do syndromu Wallenberga – Zakharchenko często skutkuje to jest nadciśnienie. Pacjent w sposób ciągły musi brać leki w celu zmniejszenia ciśnienia.

Ponadto przewidziane glikozydy nasercowe i azotany. Aby znormalizować krzepnięcie krwi oraz jej grubość. Neuroprotekcyjne chroni komórki mózgowe. Za pomocą specjalnego leku usuwa ból, rozluźnia mięśnie. Jest też często przepisywane leki uspokajające i przeciwdrgawkowe.

Wallenberg – zespół Zakharchenko nam szczegółowo omówione w tym artykule.