414 Shares 8948 views

Co to jest zwiastun? Teaser-zazyalka!

Jak zwykle każda koncepcja ma własną historię. Słowo "teaser" pierwotnie należało do branży reklamowej i było tam intensywnie używane. Wynalazła się na początku XX wieku, innowacyjna reklama i do dziś atakuje umysły konsumentów. Co to jest zwiastun? Istotą tego terminu jest przyciągnięcie potencjalnego nabywcy kolorowymi słowami, bez określania, który produkt jest reklamowany. W związku z tym wydawane są liczne programy teaserowe, w których za każdym razem wykazano pewną tajemnicę, a osoba nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje, obserwując to, co się dzieje, czeka na zakończenie kursu reklamy, aby dowiedzieć się, co kryje się pod nim.


Co to jest zwiastun w kinie?

Oczywiście, taki przemyślany ruch nie mógł ominąć kinematografii. Istota sztuczki reklamowej pozostała niezmieniona, ale wydajność nieco się zmieniła. Co to jest teaser w filmie? Jest to urzekający krótki film z oczekiwanego filmu, w którym kompetentni agenci PR tworzą cały scenariusz, który ma umysły ludzi. Oznacza to, że robią zdjęcia z fotografowania i mieszają w taki sposób, że wiele zagadek, pytań są tworzone, a niemożliwe jest, aby nie zobaczyć filmu po intrygującym filmie. W rzeczywistości jest to ta sama reklama. Tak jak dobrze zorganizowane i sprawia, że widzowie zniknęli z nadzieją.

Wszystko byłoby niczym, z reguły te momenty, które zostały umieszczone w teaserze, mają niewiele wspólnego z fabułą filmu. Dlatego po obejrzeniu filmu masz wrażenie, że zostałeś oszukany. W związku z tym te arcydzieła reklamy są notorycznie znane. Oczywiście, nie od razu teki stały się tak złośliwe. Początkowo były to reklamy, które zostały wydane przed filmem. Nawiasem mówiąc, przyczepa, która pełni rolę tej roli, była filmem, który został skręcony po tym, jak film został wydany. Ale z oczywistych powodów nie przyniosło to pożądanego wyniku, sukcesu. Dlatego też przyczepy stały się reklamą, a nie zwykłą tantalizing zamanilovkoy.

Przykłady teaserów są znane, być może wszystkim. Na przykład, wyczekiwany trzeci sezon serialu "Sherlock" towarzyszył jego klip, który nic nie mówił o fabule, ale umiejętna produkcja sprawiła, że kibice zmęczyli się niecierpliwością. Jednym z najbardziej płodnych dla przewidywanych premier był miniony rok. Oczywiście teaserzy filmów z 2013 roku pokazały się w całej ich chwale. To jest "Ciepło naszych ciał" i "Oblivion" i "Wielki Getsby". Wszystkie te i wiele innych zdjęć, dzięki uprzejmemu przybyciu teaserów, były w stanie podnieść ich ocenę, ale nie fakt, że wszyscy widzowie opuścili kino zadowoleni.

Zło czy nie?

Teraz wiemy, czym jest teaser i jak ma to wpływ na widza. Czy jednak jednoznacznie można mu przyznać tytuł negatywnej reklamy, która przeplata kontemplację powieści filmowej? Oczywiście jest to nieludzkie wydanie takiego filmu, ponieważ czasem szczere fałszywe minifilm dokuczające może doprowadzić do odwrotnego efektu. Na jego tle przyczepa wygląda bardzo szlachetnie i wyraźnie, co wydaje się odpowiadać na pytania postawione przez zwiastun. Ale jest jeden szczegół, który może położyć kres temu sporowi. Jednoznacznie wiedząc, co teaser jest i czego należy się spodziewać, możesz po prostu nie oglądać. Przecież nikt się nie zmusza! Ale ciekawość nadal zajmuje. Patrzymy, jesteśmy rozczarowani – to jest nasza natura.