183 Shares 4519 views

"Lada Grant" czy "Priora"? Co jest lepsze dla konsumentów krajowych?

O wiele złych i dobrych rzeczy mówi się o krajowym przemyśle motoryzacyjnym. Każda marka rosyjska ma swoich wielbicieli i są ludzie, którzy nie wymieniają samochodów krajowych inaczej niż "wiadro z orzechami". Nie przejdziemy w szczegóły dotyczące znanej konfrontacji fanów zagranicznych samochodów i patriotów, ale spróbujmy dowiedzieć się i odpowiedzieć na pytanie kierowców: "Grant" czy "Priora" – co z punktu widzenia zwykłego rosyjskiego konsumenta lepiej?

Lada Priora

Ten samochód pojawił się dawno temu, w 2007 roku. Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić "Prioru" od "dziesięciu", na platformie, w której ten model został stworzony. Ale producent przysięga konsumentowi, że istnieje ponad tysiąc różnic i zmodyfikowanych części.

Na przeglądzie pobieżnym wszystko wygląda na przyzwoite i eleganckie. Jeśli wyrzuci "sklonowany" wygląd, reszta samochodu jest zgodna z europejskim stylem. Nie na nic było włoskich projektantów pracujących we wnętrzu. Ale jedna rzecz – pomysły projektowe i całkiem inna – pośpieszyła montaż. Nie jest tajemnicą, że po krótkim czasie pracy świerszcze pojawiają się w salonie, coś się skrzypi, coś jest porysowane gdzieś – jest to konsekwencja dużej ilości elementów w desce łączonej w jakiś sposób. Ogólnie rzecz biorąc, ergonomia z trudem ciągnie się na "cztery". Teraz, aby ukończyć obraz i dokładniej określić, co jest lepsze, "Priora" lub "Grant", przeprowadzimy inspekcję "Dotacji".

Lada Granta

Zewnętrznym projektem "Grant" oczywiście da szanse na "Priora". Bardziej nowoczesny wygląd w klasycznym stylu, zaawansowany projekt, bardziej technologiczny sprzęt – wszystko to przynosi "Grant" bliżej europejskich przedstawicieli klasycznej linii.

Jako podstawę programistów "Dotacje" wzięła platformę "Kalina". Ale tylko platforma, na zewnątrz "Lada Grant" ma własne. Jeśli porównać dane z samochodu na platformach, powiedzmy: "Kalina", "Grant" lub "Priora" – co jest lepsze, jest bardzo trudne. Istnieje wiele niedociągnięć, tam i tam. Ale porozmawiajmy o wszystkim w kolejności i wróćmy do Grantu.

W porównaniu z "Priora", jest zbierany bardziej jakościowo, przynajmniej, nadal sądząc przez salon. Nie "świerszcze" i skrzypce. Liczba szczegółów skóry wewnętrznej znacznie spadła, jakość montażu wzrosła. Jednak pomiędzy porównywanymi modelami, różnica w produkcie przekracza cztery lata, co sprawia, że konsumentom "Grant" lub "Prior" – problem z nimi jest bardziej obiektywny. Od czterech lat zagraniczni producenci nie poddają się żadnym restrykcjom, a technicznymi możliwościami samochodów z taką różnicą w uwalnianiu w ogóle nie podlegają porównania. Ale Rosja nie jest obcym krajem. Dlatego, chociaż "Grant" i nabył milczące i wydajne jednostki napędowe, kiedy ich modernizacja zostanie przeprowadzona, nie jest znana.

"Grant" czy "Priora" – co jest lepsze? Wnioski

Jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w "wieku", to czteroletni okres między uwolnieniem tych dwóch modeli wyraźnie przyniósł korzyści "Grantowi". Wygląda bardziej świeżo, a konstrukcja jest zbliżona do europejskich samochodów. Jeśli jednak zaczniemy od ceny, rosyjski konsument nie musi tłumaczyć: "Grant" czy "Priora" – co jest lepsze. Dla większości zwykłych kierowców, co jest tańsze, lepiej. W tym kontekście "Grant" o wartości bazowej 259 tys. Jest bardziej atrakcyjny niż jego rywal "Priora" z ceną 330 tys. To nie jest jasne, dlaczego taka duża różnica wartości. Kompletne zestawy są niemal identyczne, charakterystyka jazdy są podobne. Czy kontrola czasu ma wpływ na ceny? Mimo to "Priora" ma 4 lata.

W ten sposób artykuł odpowiedział na pytanie tak długo dręczące konsumenta: "Kalina", "Priora", "Granta" – co jest lepsze dla codziennego użytku? ". Powodzenia do wyboru.