601 Shares 3894 views

etykieta mowy

Pod etykietą mowy zrozumieć całość pomocą mowy, a także zasady ich stosowania w niektórych sytuacjach. Mowa etykieta uczy nas nie tylko podtrzymać rozmowę, ale także, aby rozpocząć i zakończyć ją. Znając pewne zasady nie wpaść w absurdalnej sytuacji, gdy mamy do czynienia z hodowanych ludzi i zawsze będzie w stanie pokazać swoje najlepsze strony.


Rosyjski etykieta mowy pozwala na wyłączniku kilka opcji. To wszystko zależy od konkretnych okoliczności, jak również dla środowiska. Na imprezie, na przykład, można po prostu przejść się i rozpocząć rozmowę za pomocą skromny pytanie. Nie zapomnij się przedstawić.

Poznaj ludzi w miejscach publicznych nie jest zabronione. Jak zrobić to dobrze? Można rozpocząć z prośbą o pomoc: Pomoc wybrać książkę, zapytać, który produkt jest lepszy i tak dalej. Starają się kontynuować rozmowę może być tylko w przypadku, gdy osoba, która wykazała zainteresowanie tobą.

Przepisy nie zabraniają etykiety mowy, aby rozpocząć rozmowę z komplement. Takie podejście pozwala na tyle szybki, aby wygrać tę czy inną osobę.

Możesz rozpocząć rozmowę z ogólnych fraz o pogodzie, niektóre wydarzenia i tak dalej.

można stosować wiele pytań, aby kontynuować rozmowę. Ważne jest, aby wysłuchać drugiej strony. Pozwoli to zorientować się, jakie tematy są najbardziej odpowiednie. Generalnie, etykiety mowy zaleca słuchać bardziej niż rozmowa. Nie należy próbować przerwać rozmówcę. Argumentując nie jest zalecana – nie ma sensu, aby udowodnić wszem i wobec ich pozycji. Spór tylko zepsuć wrażenie Ciebie.

Witamy swobodną rozmowę. W celu uczynienia rozmówcę na relaks, można powiedzieć kilka prostych anegdotę lub zabawną historię z życia.

Ciekawe rozmawiać – wiedzieć bardzo dużo. Powinno wystarczyć nawet na małych działkach, które przybywają z rozmówcą. Konieczne jest również, aby je rozwinąć. Czytaj książki, czasopisma, oglądać wiadomości, być zainteresowany w nowości kinowych.

Clever w etykiety mowy zabrania rozmowę.

Jest to nie tylko prawo, aby rozpocząć i kontynuować rozmowę, ale zakończyć ją. Kontrola musi być zawsze mocno ale delikatnie i grzecznie. Gdy nie ma sensu kontynuować rozmowę, nie starają się uchwycić na tematy wszystko. Środek wiedzieć. Lepiej podziękować rozmówcę do ciekawej rozmowy, chwalić go za coś, a na pożegnanie, zostaw.

Jeśli pośpiechu, jak tylko rozmówca ma smak, taktownie schować do niego, patrząc na zegarek. Przeproś i powiedz mi, co chętnie kontynuować rozmowę, ale pilne sprawy nie pozwala, aby to zrobić.

etykieta mowy wymaga delikatnego opieki nad faktem, że nie chcesz, aby omówić. Opcje są różne. Można, oczywiście, próbować skierować rozmowę w innym kierunku, ale najlepiej jest przyznać otwarcie, że ten temat jest nieprzyjemne dla was i prosić, by go obniżyć.

W rozmowie nie powinniśmy mówić o negatywnych, ich kłopoty, zmartwienia, cierpienia, i tak dalej. Problemy w ogóle dużo. W każdym ich właścicielem, i mówić o nich godzinami.

Tematy, które są osobiste dla ciebie i twojego kumpla, nie uzależnić rozmowy w obecności obcych. Na rzeczy, które są wrażliwe w przyrodzie, czy akcenty, próbuje dowiedzieć się, czy źródło nie jest przeciwko mówić o nich.

Nie powinien nawet próbować omawiać zaginionych ludzi. Z powodu omówienia wielu próbuje podnieść swój ranking. Taktyka ta jest błędna. Rozmowa może dostać zabawne (choć bezużyteczny), ale wrażenia z siebie będzie psuć. etykieta ktoś mowy nie pozwala nieodpłatne szyderstwo.

Oprzeć się nastrój. Zawsze staramy się wniknąć w stan emocjonalny osoby, z którymi rozmawiają. W niektórych przypadkach można starać się wpływać na jego stan emocjonalny.