350 Shares 8753 views

Kultura Indii

Diverse, odrębną i unikalną kulturę Indii. Nabiera kształtu w ciągu kilku tysięcy lat, to wchłonął wiele filozoficznej Outlook, religijnych poglądów, tradycji i zwyczajów różnych ludów zamieszkujących na jego terytorium.


Należy zauważyć, że kultura Indian nie jest jednorodna. To całkowicie zależy od różnych regionach kraju, przyciąga od starożytności do jego własnej drodze życia, wierzeń i zwyczajów. Jednak istnieją wspólne cechy, co pozwala rozważyć kulturę Indii jako całości.

system religijny jest przodkiem wieloaspektowych indyjskich eposów, które są opisane bardziej szczegółowo jednostronnego aktu bogów i ich rodzin. Te legendy i były podstawą życia duchowego indyjskich ludzi. Na tej podstawie są filozofie, sporty walki i tradycje medyczne.

Pierwsze budynki pojawił się w indyjskim stanie, było sanktuarium lub świątyni. Architekci od dawna nie miał sobie równych w jakości i jakością wykonania prac, dzięki ogromny wpływ na architekturę sąsiednich krajach, pod warunkiem że są Indie.

Kultura tego kraju jest inna pewnych osiągnięć w różnych dziedzinach. sztuka Indian jest połączony z głównymi religiami, które otrzymały rozpowszechnione tutaj. To jest buddyzm, hinduizm i dżinizmu.

kultura sztuka

kultura sztuka Indii przedstawiony przez starożytnych zabytków. Najbardziej znanym z nich są malowidła w jaskiniach Ajanta. Ściany i stropy buddyjski kompleks, składający się z 29 jaskiń, malowniczych opowieści okładka opisujące życie Buddy, scen krajowych i sceny mitologiczne. Ze względu na fakt, że Indianie były znane tajemnice trwałości kolorów, malowidła w świątyni zachowały się doskonale.

Kultura Indii jest nierozerwalnie związana z miniaturowym książki. Warsztaty sądowe, indyjskich i perskich mistrzów prowadzących ilustrujących rękopisy, stworzyły własne projekty – miniatura obrazy. Są to prawdziwi ludzie, zjawiska przyrody i różnorodność przedmiotów zostały przedstawiana. Artyści nie szukają dekoracji w sztukach wizualnych, w centrum ich uwagi na trójwymiarowym kształcie i kolorze naturalnym obiektu.

architektura

W dawnych czasach, większość budynków została wykonana z drewna. Nie zostały one zachowane z tego powodu.

Od 1 w. BC istnieją świątynie jaskini lub Chaiten. Mogą one być postrzegane głównie w górzystych regionach kraju. Są świątynie jaskini z kolumnami, stolic i dużym oknem w kształcie podkowy – głównym źródłem światła. Jednym z najstarszych zabytków wykonanych z kamienia ogrodzenia jest Stupa w Sanchi.

murowane domy zostały zbudowane w obszarach, w których prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi w ogóle brakuje, jak cegły, używany w czasie, szybko moczyć w wodzie.

rzeźba

Większość przykładów tego rodzaju sztuki jest religijny charakter. Indyjska kultura, sztuka i rzeźby w szczególności osiągnęła wyżyny, nie było nawet pewne wytyczne i przepisy dotyczące produkcji rzeźb. 1-5 wieków. nastąpią zmiany wizerunku Buddy. Jego zarys w postaci człowieka, a nie w formie określonych znaków.

Muzyka i teatr

Na cześć bogów w Indiach okresowo przeprowadzane różne festiwale, które koncentrowały się na tańce i pieśni. procesje religijne zajmuje niewielką część czasu. Głównym elementem tych obchodów były przedstawienia teatralne. W uroczystości wzięli udział niekoniecznie zawodowych aktorów, zapaśników, kuglarze, chodziki lina i muzyków.

W północnej części kraju jest zachowany teatr (lila). Jego aktorzy pojawiają się przed publicznością w kolorowych kostiumach i maskach. Sceneria jest nieistniejące, a zmiana kostiumów i makijażu odbywa się na oczach publiczności.